SPIN

„Wieruszka” – zabawa stereotypami

Aneta Borkowska sobota, 22 stycznia 2011, 17:50 Kultura, Wydarzenia
Fot. www.centrumkultury.eu

Fot. www.centrumkultury.eu

„Komedia prosta i zabawna …, bawi się stereotypami. Jeśli kura domowa – to w papilotach, jeśli lekarz – to bierze łapówki, jeśli prawnik – to oszust i kombinator…. Wszystko podane w sposób bezpretensjonalny i z humorem szczerze bawi widzów. Świetnie poprowadzone dialogi, zabawne riposty, szybka akcja, niespodzianki wyciągane z kapelusza…” (Dorota Żuberek „Gazeta Wyborcza”)

„Wieruszka” to jedna z najlepszych komedii współczesnych ostatnich lat. Kontynuacja farsy Marka Rembacza „Dwie morgi utrapienia”, wystawianej z wielkim powodzeniem od kilku sezonów na deskach Teatru Kwadrat. Tym razem u Państwa Koselów pojawia się Wieruszka – młoda, piękna i pracowita pomoc domowa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest ona prezentem, jaki przywiózł Mytnik (szwagier Kolseli) z delegacji z Ukrainy… Wydarzenia biegną szybko, kolejne niespodziewane zwroty akcji komplikują sytuację bohaterów. Okazuje się bowiem, że Wieruszka ma arystokratyczne korzenie, a jej rodzina była kiedyś potwornie bogata.

występują: Anna Gornostaj, Magdalena Górska, Magdalena Wołłejko, Andrzej Grabarczyk, Tomasz Kozłowicz i tajemnicza baba, reżyseria i scenografia: Marek Rębacz, muzyka: Piotr Bańka.

miejsce: Scena Teatralna CKiS, data: 2011.01.27, godziny: 17. oraz 20., bilety: 60, 50 zł.

Źródło CKiS

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?