SPIN

Dobrzy policjanci mają się poprawić

Aneta Borkowska środa, 26 stycznia 2011, 13:34 Siedlce, Wydarzenia

Wczoraj w siedzibie komendanta miejskiego siedleckiej policji odbyła się odprawa podsumowująca osiągnięcia funkcjonariuszy z KMP Siedlce w minionym roku. Obecny na niej podinsp. Rafał Batkowski, I zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu nie szczędził policjantom pochwał, ale też postawił wobec nich konkretne wymagania.

Dobrze zorganizowana praca, dobra postawa dzielnicowych, dobry program „Zero tolerancji”, dobra profilaktyka i dobry kurs samoobrony dla kobiet. Wszystko w siedleckiej komendzie zdaniem podinsp. Rafała Batkowskiego z KWP w Radomiu jest dobre a jednak… Zastępca komendanta chce jeszcze lepszych wyników uzyskiwanych przez siedleckich funkcjonariuszy.

Nie do końca zadowala go wykrywalność przestępstw przeciwko mieniu a w szczególności kradzieże samochodów. Ten rodzaj przestępstw, jak powiedział Batkowski ma być sprawą każdego policjanta w Siedlcach i powiecie siedleckim. Komenda Wojewódzka w Radomiu oczekuje pod tym względem jak najściślejszej współpracy między komórkami organizacyjnymi policji a komendant miejski ma czas na opracowanie sposobu walki z przestępstwami przeciwko mieniu do 7 lutego. Kolejną płaszczyzną na której pojawić mają się jeszcze lepsze wyniki to kwestia ruchu drogowego: ograniczenie wykroczeń a przede wszystkim wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Działania podejmowane przez policję mają być stanowcze.

– Proszę o kampanię zachęcającą do noszenia odblasków, bo trudno dotrzeć do ludzi, aby zaczęli je nosić. Tak jak trudno dotrzeć do nas osobom starszym i to kolejny problem. Proszę, aby w tym roku większą uwagę poświęcać osobom starszym, często samotnym, które niechętnie zgłaszają przestępstwa zwłaszcza włamania i kradzieże a czasem mają utrudniony dostęp do nas – wyliczył zastępca komendanta wojewódzkiego.

To jednak nie wszystko. Batkowski widzi też pole do popisu dla siedleckiego i powiatowego samorządu. W czym? W monitoringu.

– I tu gorąca prośba, by o niego (monitoring) zadbać. Badania pokazują, że monitoring znacznie poprawia bezpieczeństwo i ogranicza przestępczość. To rzecz niezbędna, co pokazują przykłady w większych miastach – podkreślił podinspektor.

Na odprawie obecni byli m.in. wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, Anna Sochacka, wiceprezydentka Siedlec i Zygmunt Wielogórski, starosta siedlecki.

bg

Komentarze (1)

  1. gość dodano 11 lat temu

    ja chcę odblask ! nie, kilka ! do kogo się zgłosić ?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?