SPIN

NEWS: Znamy nazwiska finalistów IX olimpiady ekonomicznej Collegium Mazovia

Beata Głozak czwartek, 27 stycznia 2011, 12:15 Aktualnie, Wydarzenia

Komisja Konkursowa przedstawiła nazwiska 10 osób, które zakwalifikowały się do finału IX Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej Collegium Mazovia. Aż pięcioro spośród nich reprezentuje szkoły garwolińskie. Wśród finalistów jest m.in. Olga Ruta, uczennica ZS nr 1 w Garwolinie, z którą rozmawiałyśmy tuż po II etapie Konkursu. Finał IX RKWE odbędzie się już 4 marca br, w siedzibie Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej.

1. Ruta Olga (Zespół Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie)
2. Matejek Mateusz (ZSE im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim)
3. Moch Katarzyna (Zespół Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie)
4. Woźniak Arkadiusz (Zespół Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie)
5. Przybysz Michał (Zespół Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie)
6. Pawłowska Justyna (Zespół Szkół Nr 1 I Liceum Ogólnokształcące w Łosicach)
7. Kot Milena (Zespół Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie)
8. Sworska Paulina (ZSE im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim)
9. Wielogórska Natalia (ZSE im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim)
10. Wadas Daniel (ZSP Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach)

Olga Ruta - jedna z finalistek Konkursu. Fot. BG

Olga Ruta - jedna z finalistek Konkursu. Fot. BG

Olga Ruta, rozmowa z 11 stycznia 2011r:

Porównujemy właśnie swoje odpowiedzi i wydaje się, że poszło całkiem nieźle chociaż niektóre odpowiedzi różnią się bardzo. Były pytania o poziom inflacji, stopę bezrobocia, czy wysokość PKB. Zobaczymy. Czekamy na wyniki. Oczywiście, że poważnie myślę o ekonomi. Jesteśmy w technikum o profilu ekonomicznym i wiążemy z nią swoją przyszłość. Było 30 pytań w formie testu wielokrotnego wyboru, z których można było uzyskać 50 punktów i 4 pytania otwarte łącznie za 20 punktów. Zakres tematów był obszerny, bo znalazły się pytania dotyczące Unii Europejskiej, ekonomii, rachunkowości. Generalnie dużo zadań, dużo teorii. Indeks próbuję zdobyć po raz drugi. W tamtym roku dotarłam do finału i zajęłam w nim 4 miejsce. Bardzo zależy mi na indeksie a poza tym lubię rywalizację, lubię podejmować wyzwania i to zawsze jest fajnym doświadczeniem.

bg

**** Przypomnijmy, że na laureatów ekonomicznej olimpiady czekają atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy zwiedzą Brukselę a Mariusz Szabłowski, kanclerz Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej najlepszym uczestnikom konkursu wręczy indeksy uprawniające do bezpłatnych studiów dziennych:
I miejsce – zwolnienie z opłaty wpisowej i czesnego, na dowolnie wybranym kierunku Wydziału Ekonomii i Zarządzania, obejmujące cały okres studiowania, tj. 6 semestrów,
II miejsce – zwolnienie z opłaty wpisowej i czesnego, na dowolnie wybranym kierunku Wydziału Ekonomii i Zarządzania, obejmujące okres I roku (dwa semestry),
III miejsce – zwolnienie z opłaty wpisowej i czesnego, na dowolnie wybranym kierunku Wydziału Ekonomii i Zarządzania, obejmujące okres 1 semestru.

Portal SPIN jest jednym z patronów medialnych olimpiady.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?