KPS Siedlce: Wygrana z Olsztynem i miejsce lidera

Beata Głozak sobota, 5 lutego 2011, 23:01 Sport, Wydarzenia

Dzisiejsze spotkanie siatkarzy KPS z AZS UWM Olsztyn choć wygrane 3:1 nie należało do najłatwiejszych (25:23, 25:22, 23:25, 25:19). Na parkiecie nie było widać ani energii ani specjalnego poziomu obu drużyn.

Goście w pierwszych trzech setach prowadzili z siedlczanami i dopiero przy 20 punktach podopieczni trenera Macieja Nowaka podrywali się do walki. Dwukrotnie KPS – owi to się udało, ale przy trzecim secie ulegli olsztynianom 23:25. Dopiero w czwartym, ostatnim secie KPS od początku zdobył niewielką przewagę nad AZS a w emocjonującej końcówce  podwyższył ją i zakończył wynikiem 25:19.

Bartosz Jesień: Było chyba jakieś rozprężenie zawodników. W tamtej rundzie wygraliśmy z nimi 3:1 ale nie był to łatwy mecz. Może było podejście „tamten mecz został i tak wygrany, więc tutaj będzie to samo”. Niestety przeciwnik się nie podłożył i musieliśmy podjąć walkę i gonić Olsztyn praktycznie cały czas. Czwarty set był w naszym wykonaniu lepszy: trener inaczej nas poustawiał, odpuściliśmy drugą linię, skupiliśmy się tylko na dwóch zawodnikach i to przyniosło oczekiwane efekty. Jak w każdym sporcie są kontuzje. U nas wykluczyły one dwóch podstawowych zawodników z czego Maciek musiał zagrać w ataku, ale wywiązał się dobrze i mimo tych osłabień daliśmy w sumie dobre spotkanie.

Maciej Nowak, trener: Emocje były, ale poziom nie był zadowalający ani dla mnie ani, przypuszczam dla kibiców nie mniej jednak liczy się wygrana. Poziom ze zrozumiałych względów nie był oczekiwany. Nie ma się jednak czemu dziwić. W zasadzie co tydzień gramy innym składem. Na parkiecie mamy norweskie kombinacje – na przykład na ataku Maciek Krzaczek. Czekam aż wszyscy się wyleczą i ciesze się, że zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie. Analizując mecze z Olsztynem wiedziałem, że nie będzie łatwo, bo AZS gra swoją mocną siatkówkę. Z nimi zawsze ciężko się gra. Cały czas chciałem mobilizować chłopaków. Nie da się wygrać na stojąco.