SPIN

INFO PRASOWE: Jest Ci źle? Dzwoń

Beata Głozak sobota, 12 lutego 2011, 20:11 Aktualnie, Wydarzenia

Telefon Zaufania 116 111 to ogólnopolski bezpłatny telefon zaufania dla młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach. Dzięki rozmowie z drugim człowiekiem łatwiej jest znaleźć rozwiązanie nawet największych problemów.

· Czujesz się samotna/samotny?
· Ogarnia Cię przygnębienie?
· Nie dogadujesz się z rówieśnikami?
· Ktoś Cię niesprawiedliwie ocenia lub traktuje?
· Ktoś Cię szantażuje, zastrasza, stosuje wobec Ciebie przemoc?
· Martwisz się, że nie poradzisz sobie z jakimś problemem?
· Dzieje się coś, co wzbudza Twój niepokój?

Możesz zadzwonić na 116 111! Linia jest obsługiwana przez psychologów i pedagogów, którzy wysłuchują młodych ludzi, rozmawiają o ich problemach, udzielają im wsparcia sytuacjach kryzysowych. Dzwoniący nie muszą podawać swoich danych, by porozmawiać.

Zespół konsultantów 116 111 opracował zasady ABCD i zgodnie z nimi pracuje.

Anonimowo – dzwoniąc na 116 111 lub kontaktując się nie musisz podawać swojego nazwiska ani adresu zamieszkania.
Bezpłatnie – połączenie ze 116 111 nic nie kosztuje. Dzwonisz za darmo ze wszystkich telefonów stacjonarnych i komórkowych w Polsce.
Chętnie i cierpliwie – konsultanci porozmawiają z Tobą o każdej ważnej dla Ciebie sprawie.
Dyskretnie – wszystko o czym będziesz rozmawiać, pozostanie między Tobą a konsultantem, jeśli tak zdecydujesz!

W przypadku podejrzenia, że zdrowie lub życie dziecka jest poważnie zagrożone, konsultanci telefonu 116 111 uprawnieni są do inicjowania interwencji policyjnej dzięki wypracowanym procedurom współpracy między Komendą Główną Policji a Fundacją Dzieci Niczyje, która obsługuje linię 116 111. Jednak w większości przypadków podjęte zostaną jedynie działania, na które dzwoniący wyrazi zgodę.

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 działa od poniedziałku do soboty w godzinach 12.00–20.00. Całą dobę można zadawać konsultantom pytania.

Więcej informacji na stronie www.116111.pl

kom. Jerzy Długosz KMP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?