SPIN

POLICJA: Aresztowali złodzieja samochodu

Beata Głozak piątek, 18 lutego 2011, 14:33 Aktualnie, Wydarzenia

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym 49 – letni mężczyzna zatrzymany przez siedleckich policjantów w związku z kradzieżą samochodu Mercedes Sprinter. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 04/05 lutego 2011 nieznany sprawca skradł z jednej z posesji znajdującej się w miejscowości Stok Lacki (gm. Siedlce) dostawczego Mercedesa. Jak dodatkowo poinformował zgłaszający, skradziony pojazd załadowany był fryzami parkietowymi. Powiadomieni o kradzieży policjanci przystąpili do poszukiwania sprawców i po kilkunastu dniach trafili na trop prowadzący ich do Parczewa (woj. lubelskie). Funkcjonariusze ustalili miejsce, gdzie przechowywany był skradziony pojazd.

Niestety przestępca zdążył go już zdemontować, przygotowując jego poszczególne części do sprzedaży. W czasie przeszukania wytypowanej posesji odnaleziono ładunek znajdujących się wcześniej na pojeździe fryzów. W związku z tą sprawą zatrzymano 49 – letniego mężczyznę przebywającego ostatnio czasowo na terenie Siedlec. Dzisiaj (18.02) decyzją sądu mężczyzna ten został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

autor: kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce
foto: KPP Parczew

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?