SPIN

NEWS: Konstanty Strus chce kupić akcje PKS Siedlce

Beata Głozak czwartek, 24 lutego 2011, 17:26 Aktualnie, Wydarzenia

18 lutego Ministerstwo Skarbu Państwa na swojej stronie internetowej opublikowało cztery oferty, które wpłynęły do MSP w sprawie nabycia akcji spółki Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Siedlcach. Wśród czwórki chętnych widnieje m. in. nazwisko Konstantego Strusa, siedleckiego dewelopera. Oprócz niego do walki o PKS stanęła także firma z Siedlec EXPRESSLOGIC.

1. EXPRESSLOGIC J.T. Czajka spółka jawna, Siedlce,
2. Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus, Warszawa,
3. Retail Provider sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie,
4. Veniro sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

bg

16 komentarzy

 1. rex dodano 12 lat temu

  a po co mu PKS? czyżby chodziło m.in. o działkę w centrum miasta?

 2. od kogo ta informacja? dodano 12 lat temu

  minister do Was zadzwonił?

 3. od kogo ta informacja? dodano 12 lat temu

  oj chyba z RP?

 4. efaster dodano 12 lat temu

  Ministerstwo Skarbu Państwa na swojej stronie internetowej opublikowało

  Najgorzej jak ktoś nie umie czytać ze zrozuminiem

 5. siedlczanin dodano 12 lat temu

  Prezydent Kudelski wraz z koalicją ZGODA I ROZWÓJ nie przyjęli propozycji Ministra o przejęciu za darmo PKS – u siedleckiego i tym sposobem wystawili PKS na sprzedaż , ale kto się tym przejmuje , że kolejny zakład pracy padł.
  Piotr Karaś nasz Przewodniczący Rady Miasta ma pieniądze jako dyrektor Urzędu Pracy na " gospodarkę zasobem ludzkim" . Często deklarował ,że zapewni nam właściwy rozwój .
  No to czekamy.
  .

  li

 6. tak tak dodano 12 lat temu

  Ty to potrafisz. Czytać.

 7. Poinformowany dodano 12 lat temu

  Siedlczanin powinien zmienić nick na "wredny klamca" Miasto Siedlce zlożylo wniosek o przejęcie PKS, ale dzięki usilnym staraniom zarządu tej spółki i poparciu udzielonemu przez posła PO, minister wniosek Miasta odrzucił a jako powód podał "PKS nie prowadzi działalności na terenie Miasta Siedlce". Podobnie było z wnioskiem Starosty siedleckiego, ten otrzymał odpowiedź odmowną o treści " siedziba PKS nie leży na terenie powiatu". I tak dzięki usilnym staraniom polityków PO kolejny siedlecki zakład pracy trafi w ręce dewelopera lub spółki zależnej od firmy oczyszczającej miasta czyli REMONDIS.

 8. do siedlczanina. dodano 12 lat temu

  Piszesz bzdury równe szczytom HIMALAJÓW. Żadnej propozycji od Ministra nie było. Inicjatywy są oddolne. Np. Łosice itp. Faktem jest natomiast, iz Miasto Siedlce bodajże w 2009 r. złozyło do Ministra Skarbu wniosek w sprawie przejecia PKSu – niestety decyzja Ministra była odmowna. Zatem jak nic nie wiesz i jesteś indolentem w sprawie – nie wypowidaj się.

 9. siedlczanin dodano 12 lat temu

  Poinformowany słyszał że dzwonią ale nie wie gdzie.
  Jest stanowisko Rady Miasta Siedlce ,ze samorząd Siedlec nie jest zainteresowany przejęciem PKS , dopiero po pewnym czasie Samorząd zmienił zdanie , ale Minister Skarbu powiedział że jest już po czasie.
  Radni z Platformy Obywatelskiej podniosła rękę przeciw PKS-owi siedleckiemu.
  Wiedzę w tej sprawie mają związkowcy z PKS-u , a dokumenty znajdują się w Radzie Miasta Siedlce.
  PIS i STS również głosowali przeciw przejęciu PKS przez siedlecki samorząd.
  Widzę, że w przypadku opierania się tylko na wiedzy przekazywanej przez siedleckie media wiedza jest uboga.
  Nawet stwierdzenia że PKS nie prowadzi działalności na terenie Siedlec świadczy o braku logicznego myślenia.
  Właśnie z tego powodu Samorząd Siedlec podjął uchwałę , że wejdzie w spółkę ze Starostą , który swego czasu zastanawiał się czy przejąć PKS.
  Starosta bez udziału Miasta nie mógłby przejąc PKS ponieważ PKS mieści się na terenie Miasta a nie starostwa. W końcu ani jeden ,ani drugi tak naprawdę nie chcą PKS-u.
  Niestety kończy się to jak w poprzednich przypadkach LIKWIDACJĄ- a może jak kto woli prywatyzacją , lub przekształceniem własnościowym.

 10. do siedlczanina. dodano 12 lat temu

  Nadal nic nie rozumiesz. Te procesy sa dla ciebie za trudne. Zjamij sie czym innym. Miasto chciało przejąć same PKS i wykonywać w pełni funkcje właścicielskie. Minister sie nie zgodził. A co do udziału w "konorcjum" pod przewodnictwem Powiatu Siedleckiego – słusznie że Miasto nie chciało w tym brac udziału. Musiałoby wyasygnować pieniążki, a zgodnie z kodeksem spółek handlowych nie miałoby wpływu na Spółkę, gdyż miałoby btylko parę % akcji. PKS w Siedlcach nie jest potrzebny. Miasto ma swoją spółkę i zadania własne z zakresu lokalnego transportu zbiorowego są i będą realizowane. Funkcjonowanie PKS – to powinien byc problem związku gmin /powiatów/ bąź samorządu województwa.

 11. siedlczanin dodano 12 lat temu

  napisałem komentarz poparty faktami , dlaczego SPIN to wyciął ?
  CENZURA ????????

  Taki to jest nasz siedlecki grajdołek

 12. siedlczanin dodano 12 lat temu

  Nie mam zamiaru dłużej dyskutować z osobą w wypowiedzi której brak jest konsekwencji i wiedzy, a może po prostu zwykłej uczciwości.
  Dla zainteresowanych tą sprawą podpowiadam, że dokumenty dotyczące losów siedleckiego PKS-u znajdują się w biurze Rady Miasta , tam można się dowiedzieć
  kto był za utrzymaniem PKS, a kto nie.
  Osoba ze mną dyskutująca dołącza niestety do grona większości/ tych zarówno z PiS ,Platformy, STS/ , która przesądziła o losie PKS i w konsekwencji doprowadziła do obecnej sytuacji.
  Są media które powinny głosić prawdę w związku z tym niech o tej sytuacji w sposób obiektywny ją naszym mieszkańcom przedstawią.
  Nigdy nie podjęto publicznej dyskusji w związku z likwidacją siedleckich zakładów pracy.Natomiast Ci którzy zapewniali nas że to dla naszego dobra dzisiaj wielu z nich ma się dobrze.
  Przed wyborami przypominają sobie i ponownie z nami grają stwarzając pozory tak jak chociażby ostatni przyjazd do Siedlec posłanki i prezesa z SLD w rzekomej obronie POLIKLINIKI POLICYJNEJ.
  Jeżeli SPIN będzie /tak jak to deklaruje/ obiektywnym medium to chwała mu za to.

 13. do siedlczanina dodano 12 lat temu

  Słyszałeś że gdzis dzwonią – tylko gdzie. Twój poziom wiedzy z zkaresu prawnych możliwości oraz polityki Mistra Skarbu Państwa w zakresie "zgospodarowania" PKSów – żenujący. Poczytaj, zrozum i dopiero zabieraj głos. Co ty wiesz np. na temat przeszłości i ówczesnej sytuacji ekonomicznej siedleckich przedsiębiorstw panstwowych iz przy okazji PKs podnosisz temat. Pójdź do archiwum, ale musisc wiedziec do jakiego, tam są informacje na ten temat. Ale trzeba umieć je interpretować. TYLE.

 14. siedlczanin dodano 12 lat temu

  Reprezentujesz ten sam poziom jak Ci od wysprzedaży Polski.
  Poza tym takie prawo które niszczy to co nam służy jest szkodliwe.
  Był czas na przejęcie PKS , wiem że tylko nieliczni o to walczyli na pewno nie był to Prezydent Kudelski ani ktokolwiek z Platformy Obywatelskiej czy z STS-u.
  Doucz się , a dopiero wówczas zabieraj głos.
  Naczytałeś się Gazety Wyborczej i chcesz tym zarażać innych.
  Natomiast to co narobił urząd Ministra Skarbu Państwa przez ostatnie 25 lat z gospodarką Polski to tylko ignorant może dopatrywać się pozytywnej polityki.
  Na stronie Urzędu Miasta Siedlce – Rada Miasta , znajdziesz protokoły z obrad Rady Miasta – poczytaj , doucz się i szukaj prawdy.
  Pozdrawiam i życzę dobrej niedzieli.

 15. czytelnik dodano 12 lat temu

  Siedlczanin ma racje. Radni poprzedniej kadencji jak i pan Starosta wypieli się na PKS i jego pracowników, a przecież wielu z pracowników jest mieszkańcami Siedlec. Część osób pracujących i uczących się w Siedlcach też korzysta z dojazdu autobusami PKS-u, a teraz możemy się spodziewać następnej "okazałej" budowli w centrum Siedlec.

 16. mlody dodano 8 lat temu

  siedlce .. radnij po i pis w siedlcach powinni w sprawie pks siedlce powinn sie logicznie zastanowic sie o pozostawieniu pks w siedlcach i dalej kursowal na dalekobierznych trasch bo w innym razie postawic ich pod trybunal stanu w chadze sprawiedliwosci ich postawic poalow po i pis w polsce i samorzadowcow w siedlcach postawic przed trybubalem sprawiedliwosci w chadze postawic ich postawic za probe likiwidacij pks siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?