SPIN

OCZAMI KOBIET: Jej droga (NASZ PATRONAT)

Aneta Borkowska niedziela, 27 lutego 2011, 15:10 Kultura, Wydarzenia
Jej droga - kadr z filmu Fot.MF

Jej droga - kadr z filmu Fot.MF

Czy dla mężczyzny warto poświęcić własną niezależność? Czy można konkurować z Bogiem o zainteresowanie ukochanego? Tyle wątpliwości, a na drodze nie postawiono ani jednego drogowskazu. (Łukasz Muszyński, filmweb)

W najbliższą środę zobaczymy na ekranie film w reżyserii Jasmily Žbanić „Jej dorga”. Luna (Zrinka Cvitešić) i Amar (Leon Lučev) są parą. Ich związek narażony jest na nieustanne napięcie. Amar właśnie stracił pracę z powodu nadużywania alkoholu. Luna nie może spełnić swojego pragnienia, by zajść w ciążę. Nadzieje na poprawę nadchodzą wraz z nową pracą Amara w gminie muzułmańskiej w Sarajewie, w której mężczyzna musi zamieszkać. Pewnego razu Luna postanawia odwiedzić męża w wahhabickiej gminie. Tam odkrywa jak mąż bardzo się zmienił. Luna staje przed trudnym wyborem. Musi zadecydować, czy wolałaby żyć i wychować dziecko z poczciwym pijaczkiem, czy też maniakiem religijnym. Oba warianty mają zalety i wady.

W najbliższą środę o godz. 19. w NoveKino Siedlce film można obejrzeć w ramach cyklu „Oczami Kobiet”.

ab

httpv://www.youtube.com/watch?v=g6rdiqAAiOk

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?