SPIN

18.III. Narodowy Dzień Życia w Siedlcach

Beata Głozak wtorek, 15 marca 2011, 12:11 Aktualnie, Wydarzenia

18. marca 2011 roku o godzinie 18. w sali widowiskowej Podlasie w ramach siedleckich obchodów Narodowego Dnia Życia odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Ziemcem, prezenterem telewizyjnym i ambasadorem NDŻ. W trakcie spotkania gość opisze swoje doświadczenia związane z życiem w rodzinie a po nim będzie możliwość bezpośredniej dyskusji z nim.

Narodowy Dzień Życia to święto ustanowione przez polski parlament w 2004 roku promujące ideę instytucji rodziny i odpowiedzialności za nią. W ramach tegorocznych obchodów NDŻ Siedleckie Towarzystwo Samorządowe oraz Miejski Ośrodek Kultury organizuje siedleckie obchody Narodowego Dnia Życia.

„Staram się dbać o rodzinę każdego dnia. (…) Podstawą są wspólne chwile, ten wspólnie spędzony czas, celebrowanie go. Ale to nie musza być jakieś specjalne rozmowy, czy spacery. Wystarczy że zjemy wspólnie posiłek przy stole, że tak jak znajdę siły aby po pracy, wieczorem wyjść z dziećmi na sanki, aby przed snem przeczytać im książkę… Wreszcie, aby znaleźć dla każdego dziecka kilka minut na rozmowę, ale dla każdego z nich osobno. Tak żeby każdy czuł się indywidualnie przez rodziców potraktowany.” – tak Krzysztof Ziemiec opisuje swoje wyobrażenie o wartościach życia rodzinnego.

Organizatorzy: Siedleckie Towarzystwo Samorządowe i Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

*** Krzysztof Ziemiec – znany i popularny prezenter Wiadomości w Telewizji Publicznej, twórca i prowadzący program Niepokonani. Niezwykłe historie na TVP 1 – jest ambasadorem kampanii Narodowego Dnia Życia w 2011 roku. Podczas pożaru we własnym mieszkaniu w czerwcu 2008 roku, ryzykując własne życie uratował swoje dzieci z pożogi. Obrażenia jakich doznał, spowodowały długą rekonwalescencję, jednak heroizm jego postępowania, nakazuje, by nabrać refleksji dla idei życia – bez kalkulacji, wyrachowania. Nakazuje służyć własnym życiem w imię życia innych.

MS/opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?