SPIN

NEWS: W Siedlcach będzie ulica im. Lecha Kaczyńskiego

Beata Głozak poniedziałek, 21 marca 2011, 16:04 Siedlce, Wydarzenia
W Siedlcach mają pojawić się ulice dwóch tragicznie zmarłych prezydentów: Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego. Fot. AB

W Siedlcach mają pojawić się ulice dwóch tragicznie zmarłych prezydentów: Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego. Fot. AB

Czy Siedlce dołączą do grona miast, które posiadają ulice nazwane imieniem tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego? Wszystko na to wskazuje. Podczas najbliższej sesji miejskiej w piątek 25 marca siedleccy radni będą głosować właśnie nad taką uchwałą.

W najbliższy piątek siedleccy radni zagłosują nad nadaniem jednej z siedleckich ulic nazwy Lecha Kaczyńskiego, byłego prezydenta Polski zmarłego tragicznie w wyniku katastrofy lotniczej 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.

Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały: „Klub Gazety Polskiej w Siedlcach wnioskiem z dnia 2 lutego 2011 r. wystąpił o nadanie nazwy Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ulicy projektowanej na części działki 1/18, działkach nr 1/16 i 1/17 w obrębie 124 i działkach nr 22/1, 24/1, 29/3 w obrębie 12 na odcinku od ronda przy ul. Piaskowej do ul. Sokołowskiej.
Sprawa przyjęcia nazwy ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego rozpatrywana była na posiedzeniu Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji w dniu 21 lutego 2011r i na posiedzeniu Kolegium Prezydenta m. Siedlce w dniu 8 marca 2011r. Komisja Kultury Sportu i Rekreacji i Kolegium Prezydenta m. Siedlce przyjęły propozycję nadania nazwy tej ulicy.”

Także ostatni prezydent Polski na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski ma mieć w naszymi mieście ulicę nazwaną jego imieniem. Z taką inicjatywą wystąpił do władz siedleckich, podobnie jak w przypadku ulicy im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Klub Gazety Polskiej. Ulica, która ma nosić nazwę Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego to ulica „projektowana na części działek nr 1/18 i nr 1/14 w obrębie 124 drogi na odcinku od ulicy Generała Ignacego Prądzyńskiego ma przebiegać do ronda przy ulicy Piaskowej.”

bg

63 komentarze

 1. Kamil dodano 13 lat temu

  Paranoja zacznijmy nazywać szkoły ulice a jeszcze dodatkowo postawmy pomnik najlepiej zamiast pomnika papieża

 2. obserwator dodano 13 lat temu

  Jeśli nazywamy ulice od nazw drzew, postaci literackich to mimo wszystko te dwie postaci zasłużyły na ulicę – i jak najmniej przy tym inicjatywy politycznej, a jak najwięcej obywatelskiej. Tego siedlczanom życzę.

 3. polska1985 dodano 13 lat temu

  Nie wiem czy dobrze się domyślam ale czy nie chodzi o zmianę nazwy ulicy Popieluszki (od ronda przy piaskowej do sokołowskiej).
  Po pierwsze to żeśmy sobie bohatera narodowego znaleźliśmy – Wawel to za mało, w siedlcach brak jest ulicy JPII i wielu innych wybitnych polaków. Ale to przecież wystarczy być z jednej partii co nasz szanowny pan prezydent Kudelski
  Po drugie – dlaczego to w takiej tajemnicy jest robione – czyżby władza bala sie opini siedlczan

 4. io dodano 13 lat temu

  do polska1985: jakbyś przeczytał dokładnie, to zauważyłbyś jeden wyraz odnośnie tych ulic: "projektowana". Znaczy to w języku polskim, że dopiero mająca być, a jeszcze nieistniejąca. Tymczasem ulica ks. Popiełuszki już istnieje. Poza tym skoro w tajemnicy, to co Ty komentujesz? Jeśli jest w necie, to nie jest to już tajemnica. A skoro jest to inicjatywa obywatelska, to zawiąż komitet powstania ulicy Jana Pawła II czy też JPII (jak piszesz) i sprawa nabierze toku. Pozdr

 5. efaster dodano 13 lat temu

  No i zaczęło się :(( Nie przenoście nam Torunia czy Częstochowy do Siedlec. Widzę, że Tadeusz Rydzyk zaczął się interesować się Siedlcami.

  Przecież GP to Rydzyk
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Gazeta_Polska_%28tygodnik%29

  Po za tym, aby nazwać ulicę czy inny obiekt publiczny czyimś imieniem musi minąć 5 lat. A tu dopiero rok.

  Na Prezydenta Kaczorowskiego mogę się jeszcze zgodzić, ale na Kaczyńskiego ??

 6. Ba dodano 13 lat temu

  Chodzi o nadanie nazw budowanym już odcinkom obwodnicy północnej Siedlec: od ronda przy ul. Piaskowej do ul. Sokołowskiej i od ronda do ul. Prądzyńskiego. Podobnio są plany, aby ul. Północnej biegnącej przy błoniach nadać nazwę Jana Pawła II.

 7. Szok! dodano 13 lat temu

  Cała nadzieja w radnych PO, SLD i STS. Panowie Radni prosimy powiedzcie stanowcze NIE!!!!!

 8. rozsądna dodano 13 lat temu

  Po pierwsze drogi patrioto"polska 1985" naucz się języka ojczystego bo masz
  z nim duży problem, a po drugie to nie masz żadnych argumentów poza ogólną nienawiścią do wszystkiego co kojarzy się z 2-ma latami rządów PIS-u i 4-oma
  latami urzędowania Prezydenta. GW i TVN kazały ci nienawidzić przyzwoitych ludzi bo pokazywali ich jako ostatnich obciachowców a Ty biedaku bezkrytycznie to przyjąłeś i teraz się ośmieszasz.Proponuję zapoznać się
  z biografiami obu tragicznie zmarłych Prezydentów a potem zamilknąć ze wstydu….i skorzystać ze sposobności by siedzieć cicho nie zabierając głosu w sprawach, o których nie masz nic mądrego do powiedzenia poza sloganami
  z GW. I jeszcze jedno – nie mieszaj do tego Papieża bo to już czysta erystyka.

 9. obserwator dodano 13 lat temu

  Mamy skwer Jana Pawła II. A więc miejsce takowej pamięci istnieje. Obydwie biografie zasługują na nadanie imienia ulicy projektujących się dróg. I przestańmy wszędzie mieszać politykę! To inicjatywa stricte obywatelska. Przyjdzie czas, że imieniem B. Komorowskiego, L. Wałęsy czy W. Bartoszewskiego będziemy chcieli nazywać kolejne ulice jako symbol naszej pamięci i kultu historii. Na wszystkich zasłużonych przyjdzie czas i pora. Teraz pora oddać 'cześć' dwóm polskim, nieżyjącym już Prezydentom.

 10. Ba dodano 13 lat temu

  Kolego efaster
  co najmniej pięć lat potrzeba do beatyfikacji. Takich planów nie ma, więc wyluzuj. Ojciec Rydzyk o ile mi wiadomo wydaje Nasz Dziennik, a nie Gazetę Polską.

 11. rozsądna dodano 13 lat temu

  efaster- co ty wiesz kolego o Prezydencie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej prof.dr hab. Lechu Kaczyńskim co by Go miało pozbawiać szacunku w Narodzie? Jakie popełnił zbrodnie, czyny haniebne, które wykluczałyby Go
  z grona ludzi przyzwoitych? Jeśli masz dostęp do jakichś tajnych dokumentów ukrywanych przed opinią publiczną to ujawnij je pro publiko bono by mieszkańcy grodu nad Muchawką uniknęli skandalu na skalę kosmiczną!
  A jeśli nic nie masz, to siedź cicho i się nie popisuj swymi mądrościami tylko przeczytaj sobie chociażby Ostatni wywiad jakiego śp. Prezydent udzielił przed śmiercią Łukaszowi Warzesze – znanemu dziennikarzowi (wydany w postaci książki o tym tytule), poczytaj opinie prezydentów Czech, Ukrainy, Gruzji o roli jaką zmarły Prezydent pełnił na arenie międzynarodowej – dopiero się zdziwisz jak bardzo odbiegają od propagandy sączonej w "polskich mediach".

 12. rozsądna dodano 13 lat temu

  A propo O.Tadeusza Rydzyka to On raczej zwalczał Gazetę Polską niż ją popierał po tym jak GP ujawniła kwity na bp. Wielgusa. Zaktualizuj swoją bazę danych i się tak nie podniecaj bo nie ma czym.

 13. efaster dodano 13 lat temu

  Ok. racja, ale ja i tak bardzo lubię TVN czy GW 🙂

 14. polska1985 dodano 13 lat temu

  do Rozsądna:
  zostałem wywołany do odpowiedzi więc odpowiadam:
  1. nie widzę w moim poście błędów ortograficznych lub też stylistycznych
  2. nie mam żadnych odruchów nienawiści – po prostu nie znajduję podstaw prawnych (efaster o tym pisal) jak również żadnych dokonań jakie mogłyby nobilitować byłego prezydenta do posiadania swojej ulicy w naszym mieście.
  3. nigdzie w moim poście nie ma słowa o prezydencie Kaczorowskim – do wielkich Polaków mam odpowiedni szacunek
  4. na typową retorykę odnoszącą się do GW i TVN nie odpowiadam
  5. wg mnie mieszanie najwybitniejszego z Polaków do tego tematu jest jak najbardziej na miejscu – oddajmy najpierw hołd osobom które najbardziej na to zasłużyły.
  6. odnośnie twojej odpowiedzi do efastera – czy żebyśmy mogli mieć inne zdanie na temat LK musimy udowadniać że popełnil jakieś zbrodnie – czy wystarczy że wiemy że po prostu nic konkretnego przez 4,5 roku prezydentury nie dokonał

 15. kasma dodano 13 lat temu

  Do tych, którzy są przeciw. Nie irytujcie się, ale proszę przeczytać Gazetę Polską nie G W, wejśc na strony np. www.nowyekran.pl, wwwniezalezna.pl. www.niepoprawni.pl – to może coś się rozjaśni w biednych głowach.
  Lech Kaczyński był i w naszych sercach pozostanie WIELKIM POLAKIEM.

 16. polska1985 dodano 13 lat temu

  kasma byłem czytałem – w sztuczną mgłę i magnes nie wierzę – wole Avatara

 17. sar11 dodano 13 lat temu

  Uważam,że należy poczekać z takimi decyzjami.Za jakiś czas historia oceni działalność Kaczyńskiego.Jeżeli to będzie pozytywna ocen można wtedy zacząć działać.Nie działajmy na emocjach.Moje prywtne odczucie to że nie zasłużył na to.Znam dużo Siedlczan,którzy myślą jak ja.Należałoby uszanować te poglądy.

 18. as dodano 13 lat temu

  Żal mi tych którzy mają pojęcie mgliste jak np. efaster i jemu podobni, o tak wybitnym Prezydencie jakim był prof Lech Kaczyński. A ja już myślałam, że upłynęło sporo czasu by chcieć pogłębić swoją wiedzę na temat osiągnięć Tego tak oddanego Polsce człowieka, ale widzę, że niektórzy nie mają szans na edukację, bo piszą brednie, które trudno wymyśleć normalnemu człowiekowi. Co ma np. do nazwy ulicy czas beatyfikacji? Ja bardzo popieram pomysł nazwania ulicy nazwiskami takich zasłużonych ludzi jak obaj Prezydenci, przeciwników odsyłam do przestudiowania biografii obu Panów a potem niech coś mądrego napiszą i się nie ośmieszają! Czego oni się tak boją?

 19. polska1985 dodano 13 lat temu

  As proszę – uświadom mnie. Podaj mi zasługi L.Kaczyńskiego ??

 20. Jeśli L.Kaczyński nie zasłużył, to jaki prezydent powojennej Polski zasłużył? dodano 13 lat temu

  – Jaruzelski, agent NKWD?
  – Wałęsa, TW Bolek?
  – Kwaśniewski, TW Alek?
  a może Komorowski, CHrabia bUlu z WSI za promowanie agentów NKWD, stawianie pomników bolszewikom i głosowanie przeciw polskiemu śledztwu ws Smoleńska?

 21. rozsądna dodano 13 lat temu

  To, że Ty nic nie wiesz o dokonaniach śp. Prezydenta to nie znaczy,że niczego nie dokonał, a jedynie, że Ty nic o tym nie wiesz bo się zasadniczo nigdy specjalnie tym nie interesowałeś. I tyle w tym temacie. Polecam stronę www.prezydent.pl – miłej lektury o poczynaniach zmarłego prezydenta bo obecny jaki jest to każdy widzi :-(((

 22. as dodano 13 lat temu

  Moi poprzednicy już Ci opowiedzieli, Polska 1985? Widzę, że na poważną lekturę to Cię nie będzie stać ale może chociaż biografię przeczytaj i porównaj z Twoimi ulubionymi prezydentami zaczynając od ich korzeni, wykształcenia, wypowiedzi i dokonań w Ojczyźnie naszej…

 23. polska1985 dodano 13 lat temu

  do zasłużył:
  – na takie oskarżenia potrzebne są dowody – myślę że SPIN z powodów rzucania oskarżeń bez dowodów powinien usunąć taki wpis
  – co do zasług ww prezydentów to jednego tzn prezydenta Wałęsę już historia oceniła – nagroda nobla i to że oprócz JPII to najbardziej znany Polak na świece
  – co do prezydenta Kwaśniewskiego: nasza obecność w NATO i UE to jego zasługa
  – natomiast co do gen. Jaruzelskiego proponuję przeczytać sobie szlak bojowy w II WŚ jaki przeszedl general i zostawić w spokoju starego i schorowanego człowieka) – historia już oceniła jego działania w latach PRL – były one złe

  Prosiłem Was o pokazanie mi dokonań bo dokładnie studiując życiorys LK a szczególnie jego prezydenturę nie znajduję jakiś wielkich dokonań (no może poza meldowaniem wykonania zadania)

 24. mend dodano 13 lat temu

  Sądzę że obu Prezydentom należy się szacunek. Wiadomo nie od dziś że Prezydent L. Kaczyński był postacią kontrowersyjną, nie ze względu na swoje zachowanie, ale na obraz medialny jaki trafiał do naszych domów. Bo pomyłki i gafy zdarzają się każdemu, każdy z nas ma jakieś słabości. Jedni cenią sobie pewne cechy charakteru, dla innych będą one źle się kojarzyły. To jest normalne że jeszcze się taki nie narodził, który by każdemu dogodził. Osobiście uważam że z taką decyzja o nazwaniu imieniem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ulicy, jest przedwczesna dla naszego społeczeństwa. Co widać po komentarzach.

 25. efaster dodano 13 lat temu

  zgodnie z:
  art. 18 ust. 2 pkt 13 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001 r. nr 142, poz. 1591 ze zm)

  Art. 8. ust.1. pkt.1 ustawy z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych

  podejmowanie uchwał w sprawach (..) nazw ulic i placów będących
  drogami publicznymi lub nazw dróg wewnętrznych w rozumieniu ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych

  Gminy posiadają sporą dowolność w kwestii obierania nazwy ulicy, są jednak wyjątki min. MUSI upłynąć 5 lat od śmierci, której imieniem chce się nazwać ulicę lub plac będących drogami publicznymi lub nazw dróg wewnętrznych w rozumieniu ustawy (…)

 26. Polityk z prawdziwego zdarzenia dodano 13 lat temu

  Widzę, że PISokomicy się wysypali pod tematem. Z mojego uważnego czytania postów wynika, że pisze to jeden i ten sam moher.
  Ja jestem przeciw i to stanowczo przeciw ulicy o takiej nazwie. W sumie patrząc na mapę, jak usytuowana jest obwodnica i jakiej jest szerokości to można ją nazwać nie obwodnicą tylko szlaczkiem 🙂

  żądam referendum w sprawie nazwy ulicy wymyślonej przez naszego świetnego WK

 27. Obiektywnie dodano 13 lat temu

  Wydaje się, że za wcześnie ktoś próbuje nazwać 2 ważne dla układu komunikacyjnego miasta ulice nazwiskami byłych prezydentów. Po tych kilku wypowiedziach widać, że jest to bardzo kontrowersyjna decyzja, która dzieli społeczeństwo Siedlec. Już te same budzące emocje wypowiedzi nakazują dużą rozwagę przy podjęciu takiej decyzji. Myślę, że jest za wcześnie na honorowanie tych osób. Ta decyzja polaryzuje społeczeństwo naszego miasta i budzi niepotrzebne niezdrowe emocje.
  Z inicjatywą wystąpił „Klub Gazety Polskiej w Siedlcach" – cóż to za organizacja? Czy jest to podmiot reprezentujący jakąś większość, czy tylko grupkę fanatyków?

  Wydaje mi się, że jeśli Prezydent Miasta Siedlce jest "Prezydentem Wszystkich Siedlczan" i nadal wierzy w swoje motto wyborcze "Zgoda i Rozwój" powinien wystąpić z inicjatywą wycofującą ten punkt obrad Rady Miasta Siedlce zaplanowanej na 25 marca 2011 r. No, chyba, że ważniejsza dla Pana Prezydenta jest garstka siedlczan skupiona w Klubie Gazety Polskiej w Siedlcach.

  Pożyjemy, zobaczymy. Decyzja w rękach Prezydenta i Rady Miasta….

  Wszystko

 28. Polityk z prawdziwego zdarzenia dodano 13 lat temu

  Jak czytam ze strony GP (oni tam fanatycznie kochają LK, jestem w szoku po przejrzeniu tej strony, chyba nie usnę)klub w Siedlcach to Barbara Golec, z tego co wiem zagorzały fan Pisu i Kaczyńskich.
  Mam nadzieję, że to nie przejdzie.
  A jak za dwa lata wyjdzie, że to przez Kaczyńskiego rozbił się samolot i jest winien, to będziemy zmieniać nazwę ulicy.
  Ale cóż ja WK nie wybierałem i jeszcze kilka lat się przemęczę z nim u władzy.

 29. jkfoo dodano 13 lat temu

  ta rozsądna to jakby press z ineego forum.Płeć zmienił, czy co?

 30. ciekawe dodano 13 lat temu

  Ciekawe czy inicjatywę Klubu Gąski Balbinki w spawie nadania nazwy jakiejś ulicy – tak gorliwie podjeli by nasi Włodarze. Oczywiście NIE. Ale Klub Gazety Polskiej to TAK, bo to ideologia PISOWSKA.

 31. Adam dodano 13 lat temu

  A może warto wreście uhonorować nazwami ulic wielu wybitnych siedlczan,których nawet siedlczanie nie znają/ politycy,artyści, naukowcy itd /.

 32. metronom dodano 13 lat temu

  polityk z prawdziwego zdarzenia napisał "PISokomicy się wysypali pod tematem" . Nieprawda, bo na chyba 30 wpisów naliczyłem osiem lub dziewięć propisowskich, więc jak by nie patrzeć to około 30 % za, 2-3 wpisy neutralne, więc prawie 70 % przeciw, czyli zdecydowana większość postów to antypisowcy. Antypisowcy agresywni do tego.
  Ja dałbym imię L. Kaczyńskiego choćby za po raz pierwszy godne uhonorowanie kombatantów z AK i Powstańców, za Muzeum Powstania Warszawskiego, za Orła Białego dla Anny Walentynowicz, za Dzień Żołnierzy Wyklętych, za treści o Katyniu w przemówieniu na Helu w obecności prezydenta czy premiera Putina, za przypomnienie starej tradycji – paradę historyczną na 11 listopada, za niesprzeniewierzenie się ideałom Solidarności,
  za powagę urzędu prezydenta RP, za szacunek dla Narodu Polskiego, za akty pojednawcze z narodem Żydowskim /mało kto o tym wie/, za ogromną wiedzę historyczną i za uczciwość.

 33. basia dodano 13 lat temu

  jak zwykle więcej pyskowania niż zadumy. brawo gazeta polska za inicjatywę. zapomnieliśmy o ulicach gen. świerczewskiego, j.marchlewskiego i innych które przez lata straszyły? jakos nie protestowaliście wtedy głośno przeciwko komunie za takie nazwy. a dzisiaj ta demokracja pozwala wypluć z ust wszystko co się tam nazbiera. a demokracja i wolność nie dla wichrzycieli tylko dla mądrych, myślących ludzi. bo wolność to prawo wyboru ale też i odpowiedzialność za wybory. jak to łatwo na forach pyskować incognito. trudniej wystąpić publicznie ze swoimi racjami. a śp. prezydenci kaczorowski i kaczyński zasługują jak najbardziej na miejsce w historii polski, więc i naszego miasta. ludzie, opamiętajcie się. mniej jadu, więcej zadumy i szacunku.

 34. Obiektywnie: dodano 13 lat temu

  Basiu, zapewniam Cię, że bardziej będzie straszył kaczyński, niż onegdaj straszyli (może Ciebie, bo mnie nie) świerczewski, j.marchlewski. W czasach kiedy były te ulice (obecnie Piłsudskiego i Sokołowska + kawałek Niedziałka?) byłem młody i nie było o tym żadnej dyskusji. Człowiek urodził się, przyjął do wiadomości, że to taka ulica i nie było problemu.

  Ale teraz jest to świadomy wybór i postać tak kontrowersyjna i budząca tyle sporów nie powinna być patronem ulicy. Pewnie byłabyś oburzona, gdybyś musiała podawać swój adres ul. Świerczewskiego. Uszanuj innych, którzy może nie poczują się komfortowo mówiąc "mieszkam na Kaczyńskiego".

  To tyle. Pozdrawiam i życzę więcej zadumy i tolerancji dla ludzi o innych poglądach.

 35. sar11 dodano 13 lat temu

  Wybitne zasługi Kaczyńskiego to skłócenie Polski z sąsiadami.Podzielenie Polaków.Wpajanie podejrzliwości do wszystkich i wszystkiego.Jest to osoba kontrowersyjna.Dlatego należy poczekać na takie wyróżnienia.Sądzę,że historycy za kilka,lub kilkanaście lat bardzo negatywnie ocenią jego postępowanie.A przydupasy PiSowskie działające w Siedlcach niech nie będą tacy nadgorliwi.Jest to ich ostatnia kadencja.

 36. przykro, że propaganda PRL-u trwająca nieustannie także i od 1989 dalej robi budyń dodano 13 lat temu

  w głowach tym, którzy nie posiadają daru samodzielnego myślenia, bo post-esbeków rozumiem, jest ich ogromna liczba, nie zostali rozliczeni, a wręcz odwrotnie, mają silne lobby medialno-rządowe i oni nigdy nie uznają osoby i zasług Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
  Ja ani do jednych ani do drugich nie należę i czekam z niecierpliwością na taką ulicę w Siedlcach.

 37. Ba dodano 13 lat temu

  Mam nadzieję, że Siedlce to nie Warszawa i tu nie będzie Waltzowania pamięci o tych co zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem.

 38. Polityk z prawdziwego zdarzenia dodano 13 lat temu

  Ludzie to Wasze wyciąganie propagandy PRLu, sbeków i innym spraw sprzed ponad 30 lat staje się już nudne. Żyjmy teraźniejszością a nie ciągle przeszłością.
  To Wy fani PISu siejecie propagandę i zamęt, nie macie żadnych konkretów, umiecie tylko opluwac każdego dookoła kto nie jest z Wami.
  Proszę wymienić 5 konkretnych rzeczy które przyczyniły się do polepszenia życia w Polsce które wprowadził WASZ śp prezydent. Jeżeli wymienicie je rozsądnie i prawidłowo to dam Wam spokój i uznam WASZEGO prezydenta jako godnego do nazwy ulicy. Pamiętajcie tylko konkrety się liczą.

 39. Zenon dodano 13 lat temu

  No cóż, inicjatorzy tj. "Klub Gazety Polskiej" ani miastu, ani Polsce – nie tylko w Siedlcach chluby nie przynoszą.
  Klub ludzi pokiereszowanych emocjonalnie, mający wypisaną na sztandarze nienawiść do wszystkiego i wszystkich, nie podzielających ich punktu widzenia.
  Przypominają dawnych ideologów PZPR i sekretarzy różnego szczebla w wydaniu ultraprawicowym. Liczy się tylko ich wizja świata, inni dla nich są zdrajcami, ubekami, żydami, niemcami i ruskim (z małej litery rzecz jasna).

  Samo nadanie imion prezydentów Kaczorowskiego (honorowy obywatel Siedlec) i Kaczyńskiego (prezydent RP) nowej ulicy jest dobrym pomysłem. Obaj zginęli w tragicznej katastrofie lotniczej, która wstrząsnęła całym światem, a zwłaszcza nami Polakami, myślę że wszystkimi bez wyjątku.

  Zasługi nie są tu istotne.

 40. Kamil dodano 13 lat temu

  Ci którzy się zgadzają to są obrońcy krzyża hehehe Cała Europa się z nas śmieje przez takie akcje!!!!! To jest paranoja tak jak napisałem w pierwszym poscie postawmy jeszcze pomnik bo ulica to za mało. Ludzie giną codziennie i nie robi się takiego szumu od momętu wypadku nie widziałem ani jednej wypowiedzi Jarosława w której nie wspomniał by że brat nie zyje przez premiera a zresztą mam to w koncówce i tak mi nikt z tych mądrych łbów w życiu nie pomoże

 41. i tak nie zrozumiecie omamieni antypolską agenturą dodano 13 lat temu

  Zmniejszył składkę rentową, co ograniczyło koszty
  pracy, największą przeszkodę rozwoju rynku pracy w Polsce.

  Zniweczył spekulacje w banku ochrony środowiska. Ogłosił, że nie sprzeda banku Szwedom i że rząd odkupi od nich wszystkie akcje.

  Sformował wielki sojusz Polski z Litwą , Czechami i Ukrainą.

  Był pierwszym prezydentem doceniającym i odznaczającym polskich bohaterów podziemia antykomunistycznego, wydał prokuraturze nakaz ścigania zbrodniarzy i katów stalinowskich, był twórcą muzeum…

  Skutecznie walczył o polskie interesy w UE (np przedłużenie Nicejskiego systemu głosownia o 10 lat potem Joanina, czy stosunki handlowe Polska-Rosja)

  …..

 42. kasma dodano 13 lat temu

  Europa nie śmieje się z nas, jest zdziwiona tym, że nie potrafimy uszanować, odwagi, patriotyzmu i mądrości prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
  Pokiereszowana emocjonalnie nie jestem, o przeszłości pamiętam – bo – żyję tu w tym pięknym kraju, który tyle wycierpiał, ale też dzięki nam wszystkim może być naszym dobrym miejscem.

 43. Polityk z prawdziwego zdarzenia dodano 13 lat temu

  Prosiłem o konkrety a dostałem klopsy. Wy po postu nie potraficie inaczej myśleć. Kiedyś przyjdzie czas na nadanie nazwy ulicy nazwiskiem Kaczyńskiego Lecha, ale jeszcze jest za wcześnie dużo za wcześnie. Sytuacja co do katastrofy musi się po pierwsze do końca wyjaśnić a po drugi ludzie muszą ochłonąć, a to sądzę zajmie kilka ładnych lat. Uważam, że nawet za 5 lat będzie kupa nowych ulic i wtedy można to zrobić.
  Ulica Kaczorowskiego jak najbardziej, ale na Kaczyńskiego dużo za wcześnie.

  Kasma Twój wykład o patriotyzmie bezcenny, wybacz ale powiem ironicznie, że mało się nie popłakałem

 44. Siedlczanin - racjonalista dodano 13 lat temu

  To, że Kudelski i jego PiS Company będą chcieli wyrazić swoją miłość do tragicznie zmarłego prezydenta to było więcej niż pewne. W tym wypadku powstrzymam się od ostrej retoryki pod adresem tego pomysłu, bowiem to było tylko kwestią czasu. Jak na ironię w sumie musimy się cieszyć, że chcą jedynie nadania bądź przemianowania jednej z ulic, a nie na przykład okazałego pomnika za nasze pieniądze. W trakcie swojej poprzedniej kadencji W. Kudelski wielokrotnie pokazał, że w osiągnięciu zamierzonego celu nie powstrzyma go żaden sprzeciw nawet dużej rzeszy ludzi. Przykłady? Proszę bardzo!

  1. Temat jak bumerang. Mieszkańcy osiedli przy ul. Daszyńskiego od dawna domagali się budowy w tamtym rejonie nowej szkoły, gdyż ich dzieci zwłaszcza te najmłodsze mają zbyt daleko do najbliższej SP 10. Niestety kaprys biskupa okazał się ważniejszy niż głos setek, jeśli nie tysięcy Siedlczan. Tym sposobem mamy 11 parafię budowana na koszt miasta.
  2. Ponad 8 tysięcy ludzi mocno potrząsnęło za nos naszego wielce szanownego Prezydenta Miasta zmuszając go do zorganizowania referendum w sprawie zagospodarowania przestrzennego byłego Stadionu Miejskiego. Oczywiście to się nie mogło spodobać PiS-owcom, dlatego prócz wyznaczenia terminu referendum na środek zimowych ferii, rozkręcili szeroko zakrojoną kampanię przeciwko uczestniczeniu w tym głosowaniu. Środki na nią rzecz jasna pochodziły z miejskiego budżetu co było dywersją mówiąc kolokwialnie poniżej pasa, gdyż włodarze doskonale wiedzieli, iż inicjatorzy referendum bronić się nie mogli z uwagi na ograniczone środki. Głos mieszkańców ulic Katedralnej i Sportowej nawet nie był słyszalny w siedleckim magistracie, no bo jakżeż? Jak im się nie podoba galeria handlowa pod nosem to zawsze mogą się wyprowadzić, no nie?
  3. Pomnik Wolności… Siedlecka Solidarność postanowiła zbić polityczny interes i złożyła wniosek o odbudowę wysadzonego przez Niemców okazałego monumentu. Cel może dla niektórych szczytny, ale nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż inicjatywa ta wyszła akurat w roku wyborczym do samorządu. Gdzie tu nonszalancja Kudelskiego wobec wyborców? W pierwotnym założeniu pomnik miał być odbudowany ze składek społecznych tak jak jego pierwowzór. Niestety poparcia społecznego ten pomysł nie uzyskał patrząc na znikome ilości wykupionych cegiełek (prawdopodobnie przez samych PiS-owców), więc co zrobiła Solidarność w Siedlcach mając swego szefa w Radzie Miasta? Wyciągnęła rękę po miejskie pieniądze. Tym sposobem wydatek 700 tys. zł przyczynił się do zaspokojenia politycznych potrzeb i "S" i PiS-owi w Siedlcach. Wojtek da pieniążki na pomnik to my go poprzemy w na prezydenta i będzie wilk syty i owca cała – swoją drogą trzeba przyznać, że nas podatników te poparcie słono kosztuje… A Bema jak była, tak jest nadal dziurawa jak sito.

  Podałem jedynie najbardziej jaskrawe przypadki braku chęci współpracy Prezydenta Siedlec nie tylko z obywatelami naszego miasta, ale również z własnymi wyborcami. Nie od dziś wiadomo, że 99% członków Klubu Gazety Polskiej posiada PiS-owskie legitymacje partyjne. Jeśli chodzi o Solidarność to na nasze szczęście odsetek ten jest znacznie mniejszy. Uważam zatem, że wniosek organizacji, o której żaden Siedlczanin nie słyszał (mam na myśli o siedleckiej delegaturze tego Klubu rzecz jasna) jest czystą hipokryzją. Wiadomo przecież, że gdyby to był pomysł siedleckiego PiS-u mógłby się on spotkać z szerokim sprzeciwem społeczeństwa, dlatego lepiej mieć mandat do działania co prawda o bardzo wątpliwym pochodzeniu, ale zawsze można wówczas się tłumaczyć mediom, że inicjatywa wyszła od ludzi. Oczywiście liczebniki będą odmieniane przez wszystkie przypadki.
  Mimo wszystko jestem rad, że tym "pokiereszowanym emocjonalnie" ludziom jak to wspaniale ujął Zenon wpadł do głowy jedynie pomysł nazewnictwa jednej z ulic tragicznie zmarłym prezydentom. Nie obciąży to miejskiego budżetu tak, jakby to chodziło o pomnik.

  Na koniec pozwolę sobie na małą dygresję pod adresem osób, które z taką łatwością określają ludzi przeciwnych tej inicjatywie antypolakami. Skoro uważacie L. Kaczyńskiego za największego patriotę w powojennej Polsce to jak wytłumaczycie fakt, że jako najwyższy przedstawiciel państwa Polskiego kłaniał się w pas i całował w rękę najwyższych funkcjonariuszy obcego państwa? Mam na myśli autokratę na tronie papieskim oraz każdego członka Episkopatu Polskiego. W ocenie zagranicznych obserwatorów oznaczało to poddaństwo jednego kraju na rzecz Watykanu. Uważacie to za gesty godne prawdziwego Polaka? Jeśli tak to szczerze Wam współczuję. Pozdrawiam.

 45. mój jedyny komentarz to ten link- sama prawda! dodano 13 lat temu

  http://demotywatory.pl/1490079/Kto-podmienil-cialo

 46. anka dodano 13 lat temu

  jestem przeciw!

 47. Polityk z prawdziwego zdarzenia dodano 13 lat temu

  bardzo dobry ten demotywator. Prawdziwy w 100%. Nawet HER Jarek to potwierdził mówiąc że on nie jest do końca pewny czy to jego brat był w trumnie. Ale zmarłych nie można się czepiać.
  Nadal nie widzę konkretów drodzy moi.

 48. marioBross dodano 13 lat temu

  Do : "Siedlczanin – racjonalista" – dobrze powiedziane . Jasno , bez emocjonalnej jazdy , logicznie i konkretnie . Pozdrawiam

 49. Metamorfoza dodano 13 lat temu

  Super z tą podmianą ciała.

  Może nazwiemy to ulicą Metamorfozy?

  Kto za?

 50. . dodano 13 lat temu

  Komentarz nie został zaakceptowany przez administratora, ponieważ został uznany za obraźliwy.

 51. Sympatyk dodano 13 lat temu

  Do wszystkich przeciwników PiS, Pana Prezydenta ś.p.Lecha Kaczyńskiego
  Szanowni Państwo; Jeśli ktoś nie lubił Pana Prezydenta, mogę to uszanować, każdy ma prawo do swoich poglądów, ale o osobach zmarłych mówcie dobrze albo w ogóle nie mówcie. Pan Prezydent Kaczyński był jak dotąd jedynym Prezydentem który bronił suwerenności RP. Zapoznajcie się trochę z innymi faktami, a nie tylko z tymi które serwuje Wam TVN, Olejnik, Lis itp….

 52. Bartek dodano 13 lat temu

  Ja mam propozycję żeby ten fragment ulicy nazwać imieniem generała Wojciecha Jaruzelskiego. Jeszcze nie teraz. Poczekajmy trochę. On przecież też był prezydentem.

 53. do sympatyka dodano 13 lat temu

  O zmarłych sie mówi dobrze albo w ogóle? To o Hitlerze czy Stalinie w ogóle nie mówisz? Nie bądź śmieszny. Ja Cię zapoznam chętnie z faktami. Faktem jest, że Tobie podobni sympatycy PISu domagają się tej zasady, a fakty są takie, że Tobie podobni żałowali, że w tym samolocie nie było Gen. Jaruzelskiego, a o ś.p. Bronisławie Geremku mówili, że "zdechł". Tacy są właśnie fanatycy PISu. Dla mnie jest to okropne świństwo. Nie jesteście warci nawet mojego bełtu. G…… wami! Fuuuj.

 54. Sympatyk dodano 13 lat temu

  Hitlera, Stalina i jeszcze wielu innych autokratów i ludobójców stawia się w całkiem innym szeregu. Jeśli osoba krytykująca mnie stawia w jednym szeregu te postacie z Prezydentem Kaczyńskim to nie mam pytań. Nie powiedziałem złego słowa na Jaruzelskiego i na śp. Geremka choć nie popieram działalności generała i nie popierałem Pana Geremka, więc proszę mi tego nie zarzucać. Ktoś to mówi takie słowa napewno jest fanatykiem. Z twojej wypowiedzi wynika że to człowiek twojego pokroju "…Gardzę wami!Fuuj…" to są właśnie słowa fanatyka.

 55. do sympatyka dodano 13 lat temu

  Nie stawiam ich w jednym szeregu z Kaczyńskim, ale pokazuje ile ta zasada jest warta. Kaczyński był jednym z większych szkodników Polski- naczelny hamulcowy reform np pomostówek, zniesienia poboru do wojska, reformy zdrowia itp Wszystkie ważniejsze reformy wetował. Po za tym realizował nieświadomie interesy Rosji, czyli izolacja Polski na arenie Unii Europejskiej (odwołanie trójkąta wejmarskiego itp). Naczelny lizus USA- w nagrodę obcięta wizowa loteria. Przyjaciel Litwy- w nagrodę szykany władz litewskich na polakach zamieszkująch Litwę. Wróg Rosji- w nagrodę embargo na mięso z Polski. Teść Dubienieckiego- ułaskawiony jego wspólnik. Ogólnie długo by można wymieniać. I taki człowiek ma mieć własną nazwę ulicy? To jakaś kpina! Może Ty konkretnie tak się nie wyrażałeś na Jaruzelskiego i ś.p. Geremka, ale fanatycy PISu, czyli Tobie podobni, mówili to w moim towarzystwie. A kto wybił szyby w oknach szefa PO w Siedlcach? Postawiłbym dużą sumę pieniędzy, że to byli własnie Tobie podobni fanatycy PISu. Jesteście dla mnie szkodnikami nie gorszymi niż Kaczyński.

 56. Sympatyk dodano 13 lat temu

  Teraz już rozumiem twój ból i pretensje do PIS-u. Ty po prostu jesteś fanatykiem POlszewików. Gratuluje wyboru. Dowód na lepsze Państwo Ci politycy serwują nam codziennie. Nie chce mi się tego komentować ponieważ jest to żenada. Podwyżki cenowe, obiecanki, kłamstwa, przypisywanie Polakom zbrodni na Żydach, afera hazardowa, wpadki Komorowskiego, głupie uśmiechy Tuska, bezradność w czasie powodzi, lizanie tyłka Putinowi, obwinianie Polaków za tragedię w Smoleńsku itd. itd. Też bardzo długo mogę wymieniać… Obudź się człowieku w jakim Ty kraju TERAZ żyjesz. Jeszcze raz powtórzę jak próbujesz oceniać władzę w Polsce to rób to sprawiedliwie. I jeszcze raz proszę zostaw nieżyjącego już Prezydenta w spokoju. A szybę wybili Twoi ludzie z PO, bo właśnie tacy ludzie są w Waszym obozie. Zostaw sobie te pieniądze, które postawiłbyś na ten zakład na następną kadencję, bo jak (nie daj Boże) PO dojdzie do władzy, to przydadzą Ci się na chleb i masło bo na tyle będzie Nas stać. Pozdrawiam i życzę mądrych i przemyślanych wyborów.

 57. metronom dodano 13 lat temu

  Polityku z prawdziwego zdarzenia, już udowodniłeś, że nie czytasza za zrozumieniem, a w ogóle w Twojej głowie nie ma krzty chęci, żeby zrozumiec poglądy innych, nie uznać za swoje, zrozumieć. Piszesz " umiecie tylko opluwac każdego dookoła kto nie jest z Wami" . Przeczytaj co Ty robisz! Piszesz o "konkretnych rzeczy które przyczyniły się do polepszenia życia w Polsce". Nie widzisz, że nie wszystkim chodzi tylko o polepszenie życia, a chodzi też o godne i uczciwe życie, o bycie lepszym człowiekiem dla innych też. Dla Ciebie ważne jest tylko "tu i teraz" więc nigdy nie zrozumiesz jakie znaczenie ma szacunek dla ludzi, którzy walczyli o Polskę niepodległą. Dlatego niegdy nie docenisz tych działań, które wymieniłem. A tak w ogóle od tego, żeby Polakom żyło się lepiej jest RZĄD, a nie PRezydent, przeczytaj Konstytucję. Prezydent nie likwiduje stoczni, nie ustala podatków, nie zamiata pod dywan korupcyjnych afer, nie podpisuje niekorzystnych dla Polski umów gazowych, itp. I to, że możesz na tym forum ubliżać nazwisku Kaczyński ile chcesz, jest też zasługą tych ludzi, których uhonorował śp. prezydent. Wcześniej nikt tego nie zrobił. I nie dla Ciebie to piszę, bo to to Ciebie nie dotrze, piszę to dla innych dyskutantów, żeby poznali Twój tok nazwijmy to na wyrost myślenia.

 58. Siedlczanin dodano 13 lat temu

  Pomysł ulicy jest poroniony, oby nie przeszedł..

 59. sympatyk dodano 13 lat temu

  Brawo metronom, zacząłem już wątpić w dyskutantów którzy potrafią krystalicznie ocenić sytuację i uporządkowywać fakty. Drodzy dyskutanci, radzę wcześniej przed pisaniem czego kolwiek zapoznać się z faktami, a nie bez sensu wypisywać ohydne rzeczy, chyba tylko po to, aby komuś sprawić przykrość i oczernić.

 60. gość dodano 13 lat temu

  Polityk z prawdziwego zdarzenia to chyba ktoś z POlszewików, ponieważ tak jak cała partia potrafi tylko krytykować, obrażać, no i mieć w swoich szeregach takie niezrównoważone postacie jak Niesiołowski, Kutz, Bartoszewski itp. Na szczęście w swoim sztabie maja Klicha – psychiatrę – może coś im poradzi:)

 61. mierut dodano 13 lat temu

  Nazwa ulicy kaczyńskiego nie będzie żadną wartością,ale jeśli chodzi o polityczny rozgłoś to proponuję nazwę /P I S I O R Ó W/ noi jeszcze wtedy ogrodzić wysokim płotem

 62. sądząc z opinii mieruta, to chciałby ulicę bieruta:-)) dodano 13 lat temu

  pewnie chciałbyś jeszcze dziecko,
  byśmy byli republiką soviecką.

 63. AS dodano 12 lat temu

  Przeczytałem wszystkie komentarze i jestem przerażony językiem jakim niektóre osoby posługują się pisząc je. Jad i nienawiść sączy się z klawiatury.
  Każdy ma prawo wyrażać swoje opinie i poglądy, ale sposób w jaki się to robi jest tak samo ważny jak treści które chcę się przekazać.
  I coś z zupełnie innej beczki.
  Czy nie widzicie jak mainstreamowe media manipulują i napuszczają Was na siebie ? Dziel i rządź stara zasada a Polska na równi pochyłej pędzi prosto w gnój, słychać tylko śmiech KC-yków.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?