SPIN

Prezydent chwali projekt nowej galerii Konstantego Strusa. Aktualizacja

redakcja czwartek, 24 marca 2011, 18:56 Siedlce, Wydarzenia
Konstanty Strus nabył teren po byłym stadionie. 8 września 2010r. Fot. BG

Konstanty Strus nabył teren po byłym stadionie. 8 września 2010r. Fot. BG

– Osoby, które były na prezentacji projektu nowej galerii w centrum miasta przyjęły ją z zadowoleniem, bo jest to dobry projekt – przyznał nam dzisiaj Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec. – Także myślę, że miasto zrobiło dobry interes sprzedając po dobrej cenie ten plac.

Jak dowiedział się SPIN, w miniony wtorek siedlecki deweloper Konstanty Strus zaprezentował pierwsze szkice Galerii S, która ma powstać na terenie po byłym stadionie piłkarskim u zbiegu ulic Katedralnej, Sportowej i Piłsudskiego.

– To dobry projekt. Widziałem co prawda tylko jego fragment, ale jest to to czego oczekiwaliśmy zatwierdzając plany – powiedział Wojciech Kudelski. Co zatem widział? – Były to widoki elewacji zewnętrznej, wyjazdy, wjazdy i rzuty przekrojów na poszczególnych kondygnacjach. Ma tam być parking na około tysiąc samochodów, miejsca na boksy dla siedleckich kupców a wszystko to zgodnie z planami zagospodarowania – dodał. Zaznaczył jednocześnie, że nie chce wchodzić w kompetencje dewelopera i zdradzać większych szczegółów. – Jako siedlczanin jestem zadowolony z tego co widziałem. Poza tym pan Strus powiedział, że bardzo szybko wybuduje obiekt a dokumentacja wraz ze wszystkimi pozwoleniami będzie gotowa za pół roku. Jeśli chodzi o budowę to pewnie zakończenie będzie w przyszłym roku.

Wydaje się, że jedyną rzeczą, która może w tym momencie spędzać sen z powiek siedleckich władz to drogi w najbliższym sąsiedztwie przyszłej galerii. Ulice Sportowa i Katedralna powinny być przebudowane, ale ale czy miasto znajdzie na to odpowiednie środki? Na pewno nie w tym roku.
– Nie do końca jest opracowana dokumentacja tych dwóch ulic i jest jeszcze za wcześnie, aby o tym mówić – skwitował Kudelski. – To sprawa końcówki roku przyszłego roku, bo to nie jest budżet tegoroczny. Ale bardzo ważna sprawą, o której tutaj trzeba mówić to jest budowa naszej obwodnicy, która praktycznie w tym roku zostanie zakończona. Ona powinna odciążyć skrzyżowanie przy banku i jesteśmy dobrej myśli, że to wszystko razem zadziała – podsumował prezydent.

Przypomnijmy. 8 września 2010 roku równo o godz. 12. w siedleckim magistracie odbył się przetarg na zakup terenu leżącego u zbiegu ulic Piłsudskiego, Sportowej i Katedralnej. Wielkość obszaru to 2,1265 ha. Warunkiem przystąpienia do przetargu było wpłacenie wadium w wysokości 3 mln zł do dnia 2 września. Wymagana kwota wpłynęła tylko od Przedsiębiorstwa Budowlanego Konstanty Strus. Przedsiębiorca zaproponował kwotę 30 mln 300 tys. zł i za takie pieniądze został sprzedany teren po byłym stadionie „Pogoni”.

bg

Sprostowanie informacji. Podczas wczorajszego nagrania na pytanie od dziennikarza czy problemem nie będą nieprzebudowane ulice Sportowa i Katedralna padła przedstawiona wypowiedź prezydenta Wojciecha Kudelskiego. Wynikało z niej, że przebudowa ww. ulic będzie leżała po stronie zadań miasta. Prostujemy tę informację. W kwestii zadań jakie leżą po stronie inwestora nie zmieniło się nic od czasu nabycia przez niego terenu po byłym stadionie. Zgodnie z art. 16 ust. 1 tekstu Ustawy z dnia 21 marca 1985 o drogach publicznychBudowa lub przebudowa dróg publicznych spowodowana inwestycją niedrogową należy do inwestora tego przedsięwzięcia. 2. Szczegółowe warunki budowy lub przebudowy dróg, o których mowa w ust. 1, określa umowa między zarządcą drogi a inwestorem inwestycji niedrogowej.” Jako autorka tekstu przepraszam czytelników, że zaraz po nagraniu materiału nie wyjaśniłam tej sprawy kontaktując się z innym źródłem i polegając wyłącznie na słowach prezydenta. Beata Głozak.


13 komentarzy

 1. mend dodano 10 lat temu

  A czy przypadkiem przedsiębiorstwo K.Strus nie miało przebudować ulicy Sportowej i Katedralnej za własne środki?

 2. efaster dodano 10 lat temu

  no właśnie, też mi się wydaje że K. Strus miał ze swoich środków przebudować te ulice. Czyżby koszty budowy przerosły wyobrażenie p. Strusa ?? I "ceduje" ich poszerzenie na miasto.

 3. . dodano 10 lat temu

  W każdej nowej wiadomości co innego. Nagle parking ma być tylko na 1 tys. samochodów a miało być 1,4 tys. Budowa ma się zakończyć w przyszłym roku??? Miało być chyba etapami w 2013 i 2015? Na odciążenie centrum poprzez te pseudo obwodnice bym nie liczył- wystarczy spojrzeć na to co budują, przecież to jakieś osiedlowe uliczki są a nie obwodnice.

 4. Paula dodano 10 lat temu

  Niektórym pewnie się podoba bo przypomina wiatę jak w rozbitym kamyczku 😉

 5. Jak to miasto? dodano 10 lat temu

  Wypowiedź prezydenta: "Wydaje się, że jedyną rzeczą, która noże w tym momencie spędzać sen z powiek siedleckich władz to drogi w najbliższym sąsiedztwie przyszłej galerii. Ulice Sportowa i Katedralna powinny być przebudowane, ale ale czy miasto znajdzie na to odpowiednie środki? Na pewno nie w tym roku."

  Panie Prezydencie widzeiłem wiele podobnych obiektów oraz innych handlowych: np. stacje paliw, centra handlowe i tam odpowiednie władze potrafiły wyegzekfować przebudowę ulic, chodników, zjazdów od inwestora.
  W końcu to on (jego inwestycja) zmienia układ komunikacyjny i przebudowa ulic powinna być wykoana na jego koszt.

 6. siedlczanka dodano 10 lat temu

  No coż – panu Strusowi można więcej niż zwykłym mieszkańcom, na przykład zamknąć podczas rozbiórki hotelu droge na całe popoludnie, choć nie miał na to pozwolenia. A straż miejska i policja stwierdziły, że to nie ich kompetencje!

 7. politykier dodano 10 lat temu

  Pisanie, o Strusie jako o siedleckim deweloperze to nadużycie! Przecież on mieszka w warszawie.

 8. Anonim dodano 10 lat temu

  "Także myślę, że miasto zrobiło dobry interes sprzedając po dobrej cenie ten plac."
  Dobry interes to ubiła pani Kudelska spisując akt notarialny…
  To nasz "gospodarz" widział jedynie fragmenty ale już uparcie twierdzi że to dobry projekt???
  Ja również z tego co pamiętam ulice dojazdowe miał zapewnić inwestor.
  Nie wiem czemu uparcie przychodzi mi na myśl cytat z pewnego filmu: "Po tym co tu zobaczyłem, nie chciałbym z tobą ubić nawet muchy w kiblu…"

 9. SDL1960 dodano 10 lat temu

  Mamy prz%#@bane następne 4 lata , to jest totalna prywata . Rozgrabianie Siedlec .Daliście "siedlczaki" mandat zaufania cwaniakom. SIEDLEC NIE MA !!!!!!! to jest zapyziała WIOCHA z "buraczanym" teatrem. Kiedyś była rejestracja SDL teraz króluje WSI !!!!
  Proponuję nazwę Galerii . "GS" Samopomoc Chłopska , bo pomagał Chłop Chłopu- jeden sprzedawał drugi kupował ten stadion , a ciekawe kto akt notarialny przygotował ???

 10. BEZ partyjny dodano 10 lat temu

  KUDELSKI = (zmoderowane przez administratora), jest obciachem dla PiS . Zamierzam napisać poważny list do władz partii , bo ten człowiek przynosi wstyd. Bardziej pasuje do PO ale bliższe mu jest PSL, lub nawet bardziej Smoobrona.

 11. Ignorancja to cecha politykierów dodano 10 lat temu

  Kostek wcześniej też nie mieszkał w Siedlcach. Był zameldowany w Iganiach. Ale budował, buduje i będzie budował w Siedlcach. Płacone przez niego podatki pewnie nie wzbogacały i nie wzbogacają Siedlec.

 12. Obiektywnie dodano 10 lat temu

  Ze sprostowania widać, jak można polegać na słowach pana prezydenta. Ale nie wolno o nim pisać źle.

 13. belweder dodano 10 lat temu

  „Budowa lub przebudowa dróg publicznych spowodowana inwestycją niedrogową należy do inwestora tego przedsięwzięcia". Za 4 lata zmienisię prezydent, więc obecny nie będzie odpowiadał za wyegzekwowanie tego zapisu, więc może teraz pan prezydent z pełną świadomością i prawdę odpowiedział , ze drogę wybuduje/przebuduje jednak miasto?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?