SPIN

Inauguracja sezonu motocyklowego

Beata Głozak poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 12:13 Aktualnie, Wydarzenia

Od czasu zakończenia zimy na naszych drogach pojawia się coraz więcej jednośladów. W minioną sobotę (02.04) siedleccy policjanci brali udział w zabezpieczeniu II inauguracji sezonu motocyklowego zorganizowanej przez stowarzyszenie Free Motor Bikers z Siedlec. Funkcjonariusze m. in. czuwali nad przejazdem przez miasto kolumny ponad 200 motocykli, w której nie zabrakło oczywiście motocykli policyjnych.

Okres wiosenno – letni to czas, gdy na naszych drogach pojawia się zwiększona liczba pojazdów jednośladowych. Miłośnicy dwóch kółek zaliczani są do grupy tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zapewnienie bezpieczeństwa tej grupie użytkowników dróg to jedno z priorytetowych zadań policji. W związku z tym mazowiecka policja, a w tym siedlecka komenda, czynnie włącza się we wszelkiego rodzaju inicjatywy przyczyniające się do poprawy ich bezpieczeństwa na drogach. W minioną sobotę (02.04) stowarzyszenie Free Motor Bikers zorganizowało II Siedlecką Inaugurację Sezonu Motocyklowego. W zabezpieczenie przebiegu tej imprezy czynnie włączyli się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Siedlcach. Jednym z głównych punktów programu tej imprezy był msza święta w intencji motocyklistów, która odprawiona została o godz. 10.00 w kościele pod wezwaniem Bożego Ciała w Siedlcach. W jej trakcie motocykliści wysłuchali wystąpienia oficera prasowego KMP w Siedlcach dotyczącego bezpiecznego korzystania z dróg podczas przejazdów motocyklami. Po mszy funkcjonariusze zabezpieczali przejazd przez miasto ponad 200 motocykli, z których większość po opuszczeniu granic miasta udała się w II Podlaską Pielgrzymkę Motocyklową do Sanktuarium św. Józefa w Szpakach. Ze swej strony wszystkim, którzy podczas tegorocznego sezonu ruszą w trasy motocyklami, życzymy bezpiecznego powrotu do domu.

autor: kom. Jerzy Długosz
KMP Siedlce
foto: Paweł Siłakiewicz

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?