SPIN

POLICJA: Pijany zgłosił, że ma nielegalną broń

Beata Głozak czwartek, 7 kwietnia 2011, 14:31 Aktualnie, Wydarzenia
Zatrzymana broń. Fot. KMP Siedlce

Zatrzymana broń. Fot. KMP Siedlce

Zarzut nielegalnego posiadania broni usłyszał wczoraj (06.04) 31 – letni mieszkaniec gm. Zbuczyn (pow. siedlecki). Mężczyzna ten posiadał wiatrówkę przerobioną do używania pocisków małokalibrowych. „Samoróbka” została mu odebrana podczas interwencji, którą będąc pod wpływem alkoholu sam zgłosił do policji.

Do dyżurnego siedleckiej komendy zadzwonił mieszkaniec gm. Zbuczyn (pow. siedlecki) i zażądał natychmiastowego przyjazdu patrolu z pobliskiego posterunku, gdyż jak oświadczył „posiada broń palną i może nią zrobić komuś krzywdę”. Funkcjonariusze z posterunku w Zbuczynie, którzy udali się na miejsce interwencji zastali tam zgłaszającego. Mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholu i faktycznie posiadał przy sobie wiatrówkę krótką oraz kilkanaście sztuk amunicji małokalibrowej. Przedmioty te zostały mu natychmiast odebrane przez funkcjonariuszy. Przeprowadzone wstępne oględziny broni potwierdziły, że jest ona przerobiona do używania tej właśnie amunicji. 31 – latka osadzono w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Przeprowadzone badanie wykazało, że w chwili interwencji miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Podczas wczorajszego przesłuchania w prokuraturze usłyszał on zarzut nielegalnego posiadania broni i został objęty dozorem policyjnym. Nielegalne posiadanie broni zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

O zdarzeniu opowiada Jerzy Długosz, rzecznik KMP Siedlce

[audio:http://www.spin.siedlce.pl/wp-content/uploads/2011/04/Nielegalna_bron.mp3|titles=Nielegalna broń]

autor: kom. Jerzy Długosz KMP w Siedlcach

2 komentarze

 1. pociski dodano 11 lat temu

  " Mężczyzna ten posiadał wiatrówkę przerobioną do używania pocisków małokalibrowych."
  Jak już to raczej amunicji małokalibrowej.

  Wg mnie "pocisków" używał w wiatrówce.

 2. YOKER dodano 6 lat temu

  Poważny sprzęt!!!
  To i poważny bandyta!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?