SPIN

Czesław Lang: Tour de Pologne w Siedlcach? Czemu nie

Aneta Borkowska wtorek, 12 kwietnia 2011, 18:58 Sport, Wydarzenia

Dzisiaj (12 kwietnia) w sali teatralnej CKiS została podpisana umowa na opiekę medyczną Tour de Pologne między firmą Lang Team (Czesław Lang) a RM – Meditrans (Leszek Szpakowski). Tuż po jej podpisaniu udało nam się porozmawiać z organizatorem wyścigu Czesławem Langiem.

Co zadecydowało, że to właśnie Meditrans będzie czuwał nad zawodnikami?
Doświadczenie, przygotowanie, sprzęt i ludzie. A muszę podkreślić, że opieka medyczna jest dla nas organizatorów jednym z priorytetów. Wyścig kolarski to impreza, gdzie zawodnicy są narażeni na różne wypadki oraz kolizje. Proszę sobie wyobrazić, że przed peleton, w którym jedzie 200 kolarzy nagle wyskoczy na przykład pies. Urazy są wtedy nieuniknione i pomoc dobrych ratowników jest najważniejsza.

Impreza jest ogólnoświatowa można więc powiedzieć że siedlecki Meditrans stoi na światowym poziomie?
Dokładnie. To firma, która jest doświadczona i wyspecjalizowana w niesieniu profesjonalnej pomocy. Opieka podczas tej imprezy to wizytówka Polski. Państwa ratownicy zapewnią nam organizatorom i zawodnikom bezpieczeństwo i spokój, że w razie wypadku będziemy w doskonałych rękach. Opieka medyczna musi być z górnej półki.

Takie zawody to niezwykła promocja naszego kraju.
Bez wątpienia. Wyścig transmitowany jest w 60 państwach w 20 wersjach językowych. W tym roku wystartuje w nim ponad 20 polskich kolarzy. Chcemy pokazać nasze miasta, chcemy też dać atrakcje widzom. W tym roku dołączy do nas program „Kawa czy herbata”, który rano zajrzy za kulisy zawodów oraz przybliży wszystkie trasy.

Teraz opieka, a może za rok start z naszego miasta?
Rozmawialiśmy z prezydentem oraz panią marszałek i myślę, że tak. Na pewno zwrócimy się do tego miasta, aby tu był start jakiegoś etapu. Przyjedziemy tutaj z wielkim sentymentem. Pamiętajmy, że dwa lata temu kolarze już jeździli po bloku wschodnim i były to piękne trasy do ścigania się.

ab

2 komentarze

  1. nina dodano 12 lat temu

    To byłby duuuuuuży plus dla siedleckich władz gdyby za rok wyścig był także w Siedlcach. Pamiętam jak całą rodziną oglądaliśmy "Wyścig Pokoju. Ludzie nie wychodzili z domów.

  2. *I* dodano 12 lat temu

    Napiszę krótko: chciałbym

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?