SPIN

POLICJA: 16 tysięcy sztuk papierosów oraz 20 litrów alkoholu

Aneta Borkowska czwartek, 28 kwietnia 2011, 13:49 Aktualnie, Wydarzenia

Dzisiaj (28 kwietnia) podczas wspólnych działań policjanci z Wydziału Przestępstw Gospodarczych siedleckiej komendy wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej ujawnili i zabezpieczyli 16 tys. sztuk papierosów różnych marek oraz 20 litrów alkoholu bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. W związku z tą sprawą zatrzymano 50 -letniego cudzoziemca.

Dzisiaj siedleccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej z Siedlec podczas działań wymierzonych w osoby zajmujące się handlem alkoholem i papierosami bez polskich znaków skarbowych akcyzy w miejscowości Kotuń zatrzymali do kontroli drogowej pojazd renault, którym podróżował 50 – letni cudzoziemiec. W trakcie kontroli pojazdu w jego wnętrzu ujawniono 16 tys. sztuk papierosów oraz 20 litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Podróżujący pojazdem mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy „kontrabanda” miała trafić do nielegalnego obrotu na terenie Polski. W najbliższym czasie zatrzymany odpowie za przestępstwo skarbowe, a grozić mu za to będzie m. in. wysoka grzywna. Straty skarbu państwa powstałe w wyniku tego nielegalnego procederu oszacowano na kwotę ponad 12 tysięcy złotych.

O zdarzeniu można posłuchać tutaj

[audio:http://www.spin.siedlce.pl/wp-content/uploads/2011/04/Kontrabanda.mp3|titles=Kontrabanda]

kom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?