SPIN

z sesji miejskiej: Niższe opłaty w przedszkolu

Beata Głozak piątek, 29 kwietnia 2011, 12:04 Siedlce, Wydarzenia

Na sesji miejskiej trwa dyskusja o opłatach za dodatkowe godziny w przedszkolu. Radna PiS Jadwiga Skup jest przeciwna tak wysokim opłatom za zajęcia ponad 5 – godzinną podstawę. Przypomnijmy wg. projektu 5 godzin podstawy nauczania przedszkolnego jest bezpłatna natomiast każda kolejna to od 3 do nawet 6 złotych.

Radna Skup stwierdziła, że średni czas przebywania dziecka w przedszkolu to 9 godzin, czyli 4 godziny będą ponad podstawę programową. W przeliczeniu na dzień kwota wynosi 12 zł a dziecko w miesiącu spędza średnio 22 dni. To daje 264 zł, czyli o 114 złotych niż opłata jaką teraz ponoszą rodzice, czyli 150 zł. Do chodzi do tego opłata na tzw. „Radę Rodziców” która wynosi nawet 50 złotych. W sumie rodzic może teraz po zamianach zapłacić ponad 300 zł.

Prezydent Wojciech Kudelski w ramach autopoprawki zaproponował aby godzina dodatkowa wynosiła 2 a nie 3 zł. Wszystko wskazuje na to, że koszt jednej godziny będzie to 2 zł.

Od Zbigniewa Piwońskiego wpłynął wniosek, aby było 5- cio godzinne minimum programowe a 6 godzina nauki w przedszkolu była bezpłatna. Wniosek został odrzucony 4 – za, 6 – wstrzymano i przeciw – 9. Radni jednak przyjęli autopoprawkę określającą, że godzina powyżej podstawy programowej jest płatna w kwocie 2 a nie 3 zł.

bg

2 komentarze

  1. mama dodano 10 lat temu

    dziękuję radnej Skup.

  2. Adrian dodano 10 lat temu

    dotowac dotowac i jeszcze raz dotowac. sami wiecie ze jak nie dacie rodzicom ulg to was nie bedzie. sam jestem mlodym ojcem i naprawdę – powiem wam szczerze – w dzisiejszych czasach jest bardzo ciezko mlodym rodzicom – bardzo !!! najgorsza jest kwestia obawy o utratę pracy – tojest najgorszy problem. mozesz chorowac, moga ci sie przytrafiac inne złe rzeczy, ale jak stracisz prac – to juz kaplica. przewaznie w takim małym miescie jak siedlce. Puszukiwałem kiedys pracy – tragedia. nia ma nic. siedlce nie potrzebują ludzi wykształconych – sami mozecie zobaczyc w ogloszeniach czy to w UP czy w gazecie. ogloszenia tylko dla robotników i ludzi o niskim wykształceniu. szkoda. ale takie jest zycie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?