SPIN

21.V. Siedleckie Dni Recyklingu

Aneta Borkowska piątek, 20 maja 2011, 22:30 Aktualnie, Wydarzenia

W sobotę 21 maja  w godzinach od 9. do 15. na parkingu przed Starostwem Powiatowym odbędzie się zbiórka surowców wtórnych prowadzona w ramach IV Siedleckich Dni Recyklingu organizowanych przez Urząd Miasta Siedlce.

Każdy z mieszkańców, który przyniesie:
– 5 kg makulatury lub,
– 15 sztuk butelek z tworzywa sztucznego lub,
– 10 sztuk opakowań szklanych lub,
– 15 sztuk baterii lub,
– 3 sztuki drobnego zużytego sprzętu elektrycznego lub elektronicznego –

– otrzyma w zamian eko – gadżety w postaci: ekologicznych toreb na zakupy, sadzonek krzewów ozdobnych, bylin i kwiatów. Osoby które, przyniosą więcej surowców wtórnych lub zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego niż jest to wskazane powyżej mogą otrzymać maksymalnie do 10 sztuk sadzonek.

źródło UM/opr. ab

3 komentarze

 1. Sprawozdania UM dodano 10 lat temu

  będą bardzo pozytywne. Pan Prezydent dostanie nadrodę Prezydenta EKO.
  A Ci mieszkańcy co wyrzycają makulaturę, tworzywo sztuczne do specjalnych pojemników na osiedlach są be i jeszcze sami za to płacą?

  Postawienie sam. na 1 dzień w jedntm miejscu na zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny (np.: prz UM) niczego nie załatwia.
  Nie będę niosła telewizora z Mazurskiej pod UM. Muszą to być zbiórki objazdowe po osiedlach, głośnik z informacjami na samochodzie.

 2. tragedia w organizacji dodano 10 lat temu

  to mało powiedziane. 2 osoby na przyjęciu zgłoszeń (zamiast przynajmniej z 8 żeby rozładować tłum), kolejka aż pod bgż. Ale najważniejsze, że zdjęcia w garniturach były.
  Kwiaty lepiej nie mówić, zero wyboru a jakość pozostawiała wiele do życzenia. Bylin i krzewów ozdobnych brak.
  Czekam na obiektywną relację Pań ze Spinu na temat tej żenującej akcji.
  Ludzie chyba pora najwyższa wyciągnąć wnioski.

 3. rena dodano 10 lat temu

  Niestety ja również mam niemiłe wspomnienia z tego wydarzenia.Po odstaniu 50 min. w kolejce otrzymaliśmy informację , że kwiatów już nie ma i nie będzie potem ,ze jednak będą za 2 godz., trzeba czekać lub zrezygnować bo nie można teraz otrzymać kuponu a w ogóle to po co my przyszliśmy przecież mamy aż trzy firmy wywożące odpady segregowane tu jest tylko akcja promocyjna -wszystko to wypowiedziane pogardliwym ,pełnym wyższości tonem przez umęczoną nierozumnymi mieszkańcami urzędniczkę.W przyszłym roku z pewnością nie będę pani zamęczać udziałem w tej niezwykle edukacyjnej imprezie!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?