SPIN

21.V. Siedleckie Dni Recyklingu

Aneta Borkowska piątek, 20 maja 2011, 22:30 Aktualnie, Wydarzenia

W sobotę 21 maja  w godzinach od 9. do 15. na parkingu przed Starostwem Powiatowym odbędzie się zbiórka surowców wtórnych prowadzona w ramach IV Siedleckich Dni Recyklingu organizowanych przez Urząd Miasta Siedlce.

Każdy z mieszkańców, który przyniesie:
– 5 kg makulatury lub,
– 15 sztuk butelek z tworzywa sztucznego lub,
– 10 sztuk opakowań szklanych lub,
– 15 sztuk baterii lub,
– 3 sztuki drobnego zużytego sprzętu elektrycznego lub elektronicznego –

– otrzyma w zamian eko – gadżety w postaci: ekologicznych toreb na zakupy, sadzonek krzewów ozdobnych, bylin i kwiatów. Osoby które, przyniosą więcej surowców wtórnych lub zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego niż jest to wskazane powyżej mogą otrzymać maksymalnie do 10 sztuk sadzonek.

źródło UM/opr. ab

3 komentarze

 1. Sprawozdania UM dodano 9 lat temu

  będą bardzo pozytywne. Pan Prezydent dostanie nadrodę Prezydenta EKO.
  A Ci mieszkańcy co wyrzycają makulaturę, tworzywo sztuczne do specjalnych pojemników na osiedlach są be i jeszcze sami za to płacą?

  Postawienie sam. na 1 dzień w jedntm miejscu na zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny (np.: prz UM) niczego nie załatwia.
  Nie będę niosła telewizora z Mazurskiej pod UM. Muszą to być zbiórki objazdowe po osiedlach, głośnik z informacjami na samochodzie.

 2. tragedia w organizacji dodano 9 lat temu

  to mało powiedziane. 2 osoby na przyjęciu zgłoszeń (zamiast przynajmniej z 8 żeby rozładować tłum), kolejka aż pod bgż. Ale najważniejsze, że zdjęcia w garniturach były.
  Kwiaty lepiej nie mówić, zero wyboru a jakość pozostawiała wiele do życzenia. Bylin i krzewów ozdobnych brak.
  Czekam na obiektywną relację Pań ze Spinu na temat tej żenującej akcji.
  Ludzie chyba pora najwyższa wyciągnąć wnioski.

 3. rena dodano 9 lat temu

  Niestety ja również mam niemiłe wspomnienia z tego wydarzenia.Po odstaniu 50 min. w kolejce otrzymaliśmy informację , że kwiatów już nie ma i nie będzie potem ,ze jednak będą za 2 godz., trzeba czekać lub zrezygnować bo nie można teraz otrzymać kuponu a w ogóle to po co my przyszliśmy przecież mamy aż trzy firmy wywożące odpady segregowane tu jest tylko akcja promocyjna -wszystko to wypowiedziane pogardliwym ,pełnym wyższości tonem przez umęczoną nierozumnymi mieszkańcami urzędniczkę.W przyszłym roku z pewnością nie będę pani zamęczać udziałem w tej niezwykle edukacyjnej imprezie!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?