SPIN

POLICJA: Książka dla żaka i przedszkolaka

Aneta Borkowska poniedziałek, 23 maja 2011, 15:32 Aktualnie, Wydarzenia

Na terenie całego kraju ruszyła kolejna edycja kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. W tym roku po raz kolejny w jej przeprowadzenie czynnie włączyła się Komenda Miejska Policji w Siedlcach. W trakcie zorganizowanej dzisiaj (23 maja) przez Uniwersytet Przyrodniczo – Humanistyczny Akcji „Książka dla żaka i przedszkolaka – majowe czytanie” maluchy uczęszczające do przedszkoli miały okazję wysłuchania bajek czytanych przez przedstawicieli różnych zawodów, w tym przez policjanta.

Siedlecka komenda, widząc bardzo duży potencjał edukacyjny Akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, od kilku lat aktywnie angażuje się w przeprowadzanie tej kampanii społecznej na swoim terenie. Akcja ma na celu zachęcenie rodziców i wychowawców do codziennego 20-minutowego głośnego czytania dzieciom. Organizatorzy przekonują, że jest ono najlepszym sposobem wspólnego spędzania czasu i najlepszą inwestycją w przyszłość dziecka, które w ten sposób uczy się obcowania z literaturą i wyrabia w sobie nawyk sięgania po książki. Udział w niej policjantów ma na celu budowanie właściwych relacji społecznych, które w przyszłości będą miały odbicie w zachowaniach polegających na poszanowaniu porządku prawnego i zaufaniu do instytucji stojących na straży bezpieczeństwa.

W ramach tegorocznej edycji kampanii najmłodsi mieszkańcy Siedlec mieli okazję wysłuchania bajek odczytanych m. in. rektora UP-H Antoniego Jówkę, Andrzeja Ilczuka prezesa siedleckiej Spółdzielni Pracy Kominiarzy, Tomasza Nowaka artystę malarza oraz rzecznika siedleckiej komendy.

kom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?