SPIN

Będzie ekstraklasa – będzie oświetlenie

Beata Głozak środa, 25 maja 2011, 16:49 Siedlce, Wydarzenia
Stadion przy ul. Północnej. Fot. JK

Stadion przy ul. Północnej. Fot. JK

Prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce Mirosław Pawłowski rozwiewa nadzieję fanów piłki nożnej, którym na stadionie przy ul. Północnej marzy się oświetlenie o dużej mocy. – Takie wymogi obowiązują w ekstraklasie. Poczekajmy aż do niej awansujemy. Wtedy porozmawiamy – mówi.

W perspektywie najbliższych lat nie ma szans, aby nowo powstały stadion piłkarski przy ul. Północnej wzbogacił się o kolejną trybunę czy oświetlenie o dużej mocy. To ostatnie jest jak tłumaczy prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, wymogiem obowiązującym w ekstraklasie. Na taką jak na razie w naszym mieście się nie zanosi. Obecnie MKP Pogoń walczy o ligę II.

– Jeżeli mówi się o obligatoryjnym posiadaniu oświetlenia od ekstraklasy to dajmy chłopakom szansę żeby tę ekstraklasę wybiegali. Wtedy prezydent ze skarbnikiem będą się zastanawiali jak te pieniądze pozyskać – twierdzi z uśmiechem Pawłowski.

Przypomina jednocześnie, że ARMS ma odpowiednią dokumentację, prawomocne pozwolenie na budowę, której I etap właśnie dobiega końca a w etapie II z kolei jest przewidziane oświetlenie.

– Mamy w tej chwili przy tej trybunie wyprowadzone dwa przewody, dwa kable, na które można postawić maszty i zrobią one oświetlenie. Inwestycja w samo oświetlenie to koszt od 4,5 do 5 milionów złotych. Wszystko jest aktualne zobaczymy jaki będzie przebieg wydarzeń. Opłata za samą moc zamówioną to rząd 2 – 3 tys. miesięcznie za to tylko, że się wyłącznik przekręci. Bez pobierania nawet jednej kilowatogodziny – wyliczył Pawłowski.

– Pamiętajmy, że nie jesteśmy najbogatszym miastem i nie stać na na budowanie inwestycji, które nie będą w pełni wykorzystane – podkreśla z kolei Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec odnosząc się do pytania o budowę kolejnej trybuny na stadionie. – Tyle ile mamy miejsc siedzących w tym momencie w zupełności wystarczy.

bg

4 komentarze

 1. mihail dodano 11 lat temu

  Przenieść te latarnie z boisk treningowych. Bo po co tam jest tyle tego? Przede wszystkim trzeba zbierać kasę na drugą trybunę, bo mecz bez kibiców gości to nie to samo, zero atrakcji 😀 😀 ave.

 2. coś mi się wydaje, dodano 11 lat temu

  że stadion będzie świecił pustkami, a boiska treningowe będą (wg. ARM) strasznie wynajmowane i będzie z tego grosz dla nich.
  Ciekawe gdzie Pogoń będzie trnowała i za co? Przecież nadal nie będą mieli stadionu.

 3. mr dodano 11 lat temu

  jak rzadko kiedy, tutaj zgodzę się z władzami. Podstawowa baza jest. Jeśli okaże się, że i trybuny i oświetlenie jest potrzebne to wtedy będą o nich myśleć, a jak nie? to po co?

 4. zw dodano 11 lat temu

  do mr – "Jeśli okaże się, że i trybuny i oświetlenie jest potrzebne to wtedy będą o nich myśleć, a jak nie? to po co?." To trochę tak jakby ktoś kupił samochód bez świateł i dachu – bo jest akurat lato a jeździ tylko w dzień. ALBO COŚ SIĘ ROBI DOBRZE ALBO WCALE.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?