SPIN

IV Festiwal Teatrów Ulicznych „Pod Niebem”

Aneta Borkowska poniedziałek, 30 maja 2011, 10:40 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 9 czerwca (czwartek) w ramach Dni Siedlec na plac Sikorskiego gdzie odbędzie się IV Festiwal Teatrów Ulicznych „Pod Niebem”.

Program:
godz. 16.30 i 17.30 – parada szczudlarzy barwnych w wykonaniu „Teatru Gry i Ludzie”,
godz. 17. – spektakl „Odlot” Teatr Fanum,
godz. 18. – spektakl dla dzieci „Morskie opowieści kapitana Guliwera”, Teatr Gry i Ludzie,
godz. 19. – spektakl „Kuglarze” Teatr Gry i Ludzie,
godz. 20.30 – „Noc Wenecka” Teatr Gry i Ludzie,
godz. 21.30 – „Spotkać Prospera” spektakl w wyk. Lwowskiego Akademickiego Teatru Woskressinnia,

Teatr Gry i Ludzie

Założony w 1997 roku. Jak piszą o sobie kładą nacisk na wizualny aspekt swoich przedstawień i niekonwencjonalny, ponadliteracki język teatralnej ekspresji. Spektakle przepełnione są ruchem przeradzającym się czasem w taniec, czerpiącym inspirację z rozmaitych technik: od historycznych, poprzez technikę mimu i akrobację.

„Morskie opowieści kapitana Guliwera”, spektakl dla dzieci (godz. 18.)
Kapitan Guliwer wyrusza na czele swej niezbyt rozgarniętej załogi, aby sprzedać bezcenny ładunek – marchewki. Podczas rejsu spotyka ich wiele przedziwnych przygód, zarówno na lądzie jak i na pokładzie statku…

„Kuglarze” (godz. 19.)
W mury miast i grodów wnosili oni śmiech i radość, ale też zamęt, godząc swobodnym zachowaniem w obyczajność ludzi osiadłych. W ich sztuce, opowieściach i pieśniach żywa była tradycja wędrownych poetów, ludzi wolnych, uchylających się powszechnym normom, kpiących sobie z hierarchii i autorytetów – oglądamy średniowiecze. Dzięki temu wiele tu radości i zmysłowości pozornie w tej epoce nieobecnych.

„Noc Wenecka” (godz. 20.30)
Akcja/happening teatralny, zbiór etiud tanecznych, ruchowych oraz wykonywanych na szczudłach w barwnych kostiumach i maskach weneckich (tango, taniec dworski); widzowie mogą poczuć atmosferę weneckiego balu maskowego .

Storna teatru tutaj

Teatr Fanum

Teatr FANUM powstał w lutym 2008r. Założyła go grupa młodych ludzi – uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu siedleckiego, która postawiła sobie za cel szerzenie idei życia bez uzależnień wśród swoich rówieśników. Natchnął nas program Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Teatr”, który wówczas realizowaliśmy grając spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Blackout” opowiadający historię dwóch braci oraz destrukcyjnej drogi uzależnienia od środków psychoaktywnych.

Strona teatru tutaj

Lwowski Teatr Woskresinnia
Powstał we Lwowie w 1990 roku na fali przeobrażeń społecznych po odzyskaniu przez Ukrainę niepodległości. W wyniku porozumienia się młodych aktorów z różnych miast Ukrainy, którym nie wystarczał państwowy, lekko akademicki, istniejący na Ukrainie teatr, i którzy pod wodzą doświadczonego twórcy Jarosława Fedoryszyna postanowili stworzyć nową scenę.

„Spotkać Prospera” (godz. 21.30)
Bajecznie kolorowe, pełne magii, niezwykle efektowne, zrealizowane z ogromnym rozmachem widowisko uliczne, którego scenariusz powstał w oparciu o szekspirowskie arcydzieła: „Burzę”, „Sen nocy letniej”, „Romea i Julię” oraz „Hamleta”.

Strona teatru tutaj

 

Informujemy czytelników, że jest to artykuł sponsorowany. Negatywne komentarze nie będą akceptowane przez administratora.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?