SPIN

UWAGA!!! Zostań dawcą szpiku i weź udział w programie TV

Beata Głozak piątek, 10 czerwca 2011, 12:58 Aktualnie, Wydarzenia

Już jutro, w sobotę, 11 czerwca  w godzinach 10:30 – 12:30 w siedzibie uczelni przy ul. Sokołowskiej 161 odbędzie się akcja „ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU KOSTNEGO” organizowana przez studentów kierunku Zdrowie Publiczne. Pomysłodawcą i motorem całej akcji jest dr Stefan Piechciński wykładowca na kierunku zdrowie publiczne, a lokalnym koordynatorem studentka II roku Monika Talacha.

Od godziny 10:30 w Sali A3 – 010 zostanie uruchomiony punkt pobrań krwi dla chętnych, którzy chcą trafić do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego. W międzyczasie odbędzie się wykład  (sala A3-014), w którym Jerzy Stelmasiński – dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie przekonywał studentów i zainteresowanych o słuszności takich działań. Przedstawi także procedurę kwalifikacji dawców, opisze metody i przebieg zabiegów mających na celu pobieranie materiału do przeszczepu. Jednym słowem będzie zachęcał do zostania dawcą szpiku kostnego.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i chętnych do zapoznania się z tą ważną i potrzebną tematyką, zapraszamy także do punktu pobrań celem oddania próbek krwi, które posłużą do identyfikacji dawców szpiku.

Atrakcją i specjalnym wydarzeniem tego dnia (około 10.30) będzie wizyta redaktor Iwony Schymalli oraz ekipy programu „Operacja życie”, która podczas jutrzejszej akcji kręcić będą zdjęcia do kolejnego odcinka popularnego programu.

źródło: Collegium Mazovia

2 komentarze

  1. AA dodano 9 lat temu

    A do jakiego wieku można zostać dawcą i czy np są jakieś przeciwwskazania, choćby nadciśnienie?

  2. akurat wizyta redaktor Iwony Schymalli działa na mnie odstraszająco (STOP reżimowej TV!) dodano 9 lat temu

    jw

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?