SPIN

Wiadomo kto i za ile wybuduje aquapark

Beata Głozak czwartek, 16 czerwca 2011, 20:09 Siedlce, Wydarzenia
Aquapark. Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej Agencji Rozwoju Miasta Siedlce.

Aquapark. Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej Agencji Rozwoju Miasta Siedlce.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe „Zambet” S.A. z Pułtuska za 34 985 716, 10 zł brutto wybuduje aquapark na siedleckich błoniach. W treści ogłoszonego rozstrzygnięcia Agencja Rozwoju Miasta Siedlce uznała tę ofertę za najkorzystniejszą spośród wszystkich 9 jakie wpłynęły do spółki.

„Wyłoniony wykonawca spełnia wszelkie warunki udziału w postępowaniu. Treść oferty odpowiada treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz ustawy Prawo zamówień publicznych. Proponowana w ofercie cena nie przekracza kwoty jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.” – czytamy w uzasadnieniu wyboru.

„Zambet” uzyskał 100 pkt. wg. kryterium oceny SIWZ i złożył najtańszą spośród wszystkich ofert a tym samym jedyną, która mieściła się w przygotowanym kosztorysie. Firma z Pułtuska zostawiła w tyle konsorcjum firm z Białegostoku i Tarnowa (cena: 44 068 447,72 zł), Jędrzejowa (cena: 45 428 495, 80 zł), Bielska Podlaskiego (cena: 40 487 948, 13 zł), Inowrocławia (cena: 42 204 895, 46 zł) i kilka z Warszawy w tym Mostostal Warszawa (cena: 47 076 638, 04 zł) i Polimex – Mostostal Warszawa (cena: 44 870 700,80 zł).

„Zambet” powstał w latach sześćdziesiątych. Wybudował basen kryty w Mławie i Pułtusku. Podpisanie umowy ze zwycięzcą przetargu ma nastąpić po 25 czerwca tego roku.

Przypomnijmy. Aquapark ma mieć 3 kondygnacje.

piwnica (podbasenie, pomieszczenia techniczno-technologiczne, rozdzielnia elektryczna, zaplecze socjalne obsługi); parter (hala basenu: 1). basen pływacki o wymiarach 25×21 m, z 8-oma torami pływackimi, 2). basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi ujętymi w dokumentacji technicznej oraz z 4-ma torami do nauki pływania, 3). brodzik dla małych dzieci z atrakcjami wodnymi ujętymi w dokumentacji technicznej, 4). 2 zjeżdżalnie, 5). hamownie dla zjeżdżalni, 6). jacuzzi, sauna sucha i parowa, szatnie: damska, męska i dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenia ratowników, recepcja, restauracja, widownia); I piętro (galeria z widokiem na halę basenową, pomieszczenia administracyjne, sala szkoleniowa z widokiem na część basenową, 4- torowa kręgielnia z barem, stoły bilardowe).

bg/źródło: ARMS

10 komentarzy

 1. Hm dodano 10 lat temu

  Stosunkowo tanio w stosunku do innych. Oby nie wyszło tak, jak z Chińczykami z Covec, którzy tanio mieli zbudować kawałek A2…

 2. agat dodano 10 lat temu

  No to kiedy w końcu będzie ten aquapark?

 3. prawdziwy siedlczanin dodano 10 lat temu

  Ku… tanio źle, wszystko wam ludzie nie pasuje. Ogarnijcie się wreszcie bo mam was dość trole.

 4. uwielbiam pływać dodano 10 lat temu

  "basen pływacki o wymiarach 25×21 m" A dlaczego nie ma w planach zrobienia baenu o długości 50 m? Przecież to długość olimpijska. Długość 25 m to ja mam na "basenie" w PG4. Jak coś robicie to zróbcie to porządnie!

 5. efaster dodano 10 lat temu

  Drogi "prawdziwy siedlczaninie" wpisz w "wójka" google "Zambet Pułtusk" i zobaczysz jakie "kwiatki" znajdziesz. Basen w Ursusie i Wawrze, Pułtusku i innych miastach budowane przez ta firmę były delikatnie mówiąc "budowlaną fuszerką".

  przeciekające niecki basenowe, dachy grożące zawaleniem, wybrakowane materiały budowlane, połamane cegły i pustaki. Wymieniać dalej ??

  Czasem lepiej dołożyć te 4-5 mln. zł. i mieć pewność, że basen zostanie wykonany poprawnie, bez niedoróbek i fuszerek. Bo nie dość, że budowa będzie ciągnąc się w nieskończoność, ciągłe aneksy. To może okazać się, że wykonawca zejdzie z rozgrzebanej budowy (niczym Covec na budowanej A2 pod Łodzią) a sprawa o odszkodowanie dla miasta będzie ciągnęła się latami w sądzie. Już Mińsk Mazowiecki przerabiał zejście jednego wykonawcy i szukanie drugiego i zamiast 2 lat budowli ponad 5, a sprawy sądowe ciągną się po dziś dzień.

  Mała próbka "możliwości" Zambetu z ich "rodzinnego" Pułtuska
  http://www.tc.ciechanow.pl/aktualnosc-3978-plywalnia_w_pultusku___8211__czy_w_tym_roku_.html

  W archiwum TVN Warszawa można znaleźć kilka materiałów dotyczących budów w Ursusie i Wawrze (Anin).

 6. pultusk dodano 10 lat temu

  gwoli scislosci efaster – Zambet budowal u nas w Pultusku na ruinach hali sportowej. To miasto – inwestor – chcialo budowy na starych dzwigarach i w trakcie prac okazalo sie ze nie wytrzymaja

 7. siedlczanin dodano 10 lat temu

  A na otwarciu basenu w Mińsku Mazowieckim p. Kudelski chwalił się że u nas w Siedlcach będzie 50 metrowy basen i co ??? Jak zwykle kiiiiicha.

 8. inspektor nadzoru dodano 10 lat temu

  Wybór wykonawcy wg najniższej ceny w przetargu – w powszechnej opinii – to przyczyna wszelkiego zła w budownictwie realizowanym przez samorządy.
  Mam zupełnie inne zdanie.
  Podstawową przyczyną złej jakości obiektów wykonywanych na zlecenie samorządów jest brak nadzoru inwestorskiego ze strony Urzędów Gmin, Dzielnic itd. Firmy wykonawcze o tym wiedzą i maksymalnie to wykorzystują.
  Do tego dochodzi najzwyklejsza korupcja i porozumienie pomiędzy zlecającymi roboty Gminami a prezesuniami firm wykonawczych.
  Wieloletnia "negatywna selekcja" inspektorów nadzoru ze strony Gmin wychowała rzesze uległych urzędasów, nieuków wykonujących polecenia burmistrzów i wójtów a nie samodzielnych budowlanych fachowców – jakimi powinni być inspektorzy nadzoru.
  Prawo budowlane za podstawowych uczestników procesu inwestycyjnego wyznacza :
  – inwestora / tego kto płaci – to oczywiste /
  – projektanta
  – kierownika budowy
  – inspektora nadzoru
  Praca projektanta to ustalenie funkcjonalnej i technicznej jakości obiektu. Kierownik budowy ma to zrealizować. Inspektor nadzoru kontroluje proces budowy i odbiera wykonane roboty. Żaden kierownik budowy budujący niezgodnie z projektem, używający materiałów zaniżonej jakości itd nie ma szans przy dobrym, profesjonalny i nieprzekupnym inspektorze nadzoru inwestorskiego.
  Jeżeli będziecie mieli takich inspektorów przy budowie basenu – nawet zaprawiony w bojach ZAMBET nie da rady. Jeżeli inspektorzy będą tylko udawali, że pracują a Urząd Miasta będzie udawał , że nadzoruje ich pracę a tak naprawdę będzie trzymał z wykonawcą – popłyniecie jak wiele innych miast, dzielnic ……a ZAMBET i włodarze miasta zorganizują huczne otwarcie – na pewno przed jakimiś wyborami ……. a remonty obiektu rozpoczną się wkrótce ale to już będzie inna kadencja, inny budżet.
  "Samorządność to bezkarność" – to przyczyna budowlanego partactwa wykonywanego na zlecenie samorządów.
  Najniższa czy najwyższa cena w przetargu nic tu nie zmienia.

 9. inspektor nadzoru dodano 10 lat temu

  warto poczytać i obejrzeć:

  http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34903,9566932,Zamkniety_basen_wreszcie_do_remontu__Koszt__horrendalny.html

  http://www.potapowicz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=103&catid=1&Itemid=182

 10. inspektor nadzoru dodano 10 lat temu

  http://www.gazetaecho.pl/aninski-basen-rdzewieje_58704

  komentarz zbyteczny

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?