SPIN

Wiadomo kto i za ile wybuduje aquapark

Beata Głozak czwartek, 16 czerwca 2011, 20:09 Siedlce, Wydarzenia
Aquapark. Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej Agencji Rozwoju Miasta Siedlce.

Aquapark. Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej Agencji Rozwoju Miasta Siedlce.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe „Zambet” S.A. z Pułtuska za 34 985 716, 10 zł brutto wybuduje aquapark na siedleckich błoniach. W treści ogłoszonego rozstrzygnięcia Agencja Rozwoju Miasta Siedlce uznała tę ofertę za najkorzystniejszą spośród wszystkich 9 jakie wpłynęły do spółki.

„Wyłoniony wykonawca spełnia wszelkie warunki udziału w postępowaniu. Treść oferty odpowiada treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz ustawy Prawo zamówień publicznych. Proponowana w ofercie cena nie przekracza kwoty jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.” – czytamy w uzasadnieniu wyboru.

„Zambet” uzyskał 100 pkt. wg. kryterium oceny SIWZ i złożył najtańszą spośród wszystkich ofert a tym samym jedyną, która mieściła się w przygotowanym kosztorysie. Firma z Pułtuska zostawiła w tyle konsorcjum firm z Białegostoku i Tarnowa (cena: 44 068 447,72 zł), Jędrzejowa (cena: 45 428 495, 80 zł), Bielska Podlaskiego (cena: 40 487 948, 13 zł), Inowrocławia (cena: 42 204 895, 46 zł) i kilka z Warszawy w tym Mostostal Warszawa (cena: 47 076 638, 04 zł) i Polimex – Mostostal Warszawa (cena: 44 870 700,80 zł).

„Zambet” powstał w latach sześćdziesiątych. Wybudował basen kryty w Mławie i Pułtusku. Podpisanie umowy ze zwycięzcą przetargu ma nastąpić po 25 czerwca tego roku.

Przypomnijmy. Aquapark ma mieć 3 kondygnacje.

piwnica (podbasenie, pomieszczenia techniczno-technologiczne, rozdzielnia elektryczna, zaplecze socjalne obsługi); parter (hala basenu: 1). basen pływacki o wymiarach 25×21 m, z 8-oma torami pływackimi, 2). basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi ujętymi w dokumentacji technicznej oraz z 4-ma torami do nauki pływania, 3). brodzik dla małych dzieci z atrakcjami wodnymi ujętymi w dokumentacji technicznej, 4). 2 zjeżdżalnie, 5). hamownie dla zjeżdżalni, 6). jacuzzi, sauna sucha i parowa, szatnie: damska, męska i dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenia ratowników, recepcja, restauracja, widownia); I piętro (galeria z widokiem na halę basenową, pomieszczenia administracyjne, sala szkoleniowa z widokiem na część basenową, 4- torowa kręgielnia z barem, stoły bilardowe).

bg/źródło: ARMS

10 komentarzy

 1. Hm dodano 9 lat temu

  Stosunkowo tanio w stosunku do innych. Oby nie wyszło tak, jak z Chińczykami z Covec, którzy tanio mieli zbudować kawałek A2…

 2. agat dodano 9 lat temu

  No to kiedy w końcu będzie ten aquapark?

 3. prawdziwy siedlczanin dodano 9 lat temu

  Ku… tanio źle, wszystko wam ludzie nie pasuje. Ogarnijcie się wreszcie bo mam was dość trole.

 4. uwielbiam pływać dodano 9 lat temu

  "basen pływacki o wymiarach 25×21 m" A dlaczego nie ma w planach zrobienia baenu o długości 50 m? Przecież to długość olimpijska. Długość 25 m to ja mam na "basenie" w PG4. Jak coś robicie to zróbcie to porządnie!

 5. efaster dodano 9 lat temu

  Drogi "prawdziwy siedlczaninie" wpisz w "wójka" google "Zambet Pułtusk" i zobaczysz jakie "kwiatki" znajdziesz. Basen w Ursusie i Wawrze, Pułtusku i innych miastach budowane przez ta firmę były delikatnie mówiąc "budowlaną fuszerką".

  przeciekające niecki basenowe, dachy grożące zawaleniem, wybrakowane materiały budowlane, połamane cegły i pustaki. Wymieniać dalej ??

  Czasem lepiej dołożyć te 4-5 mln. zł. i mieć pewność, że basen zostanie wykonany poprawnie, bez niedoróbek i fuszerek. Bo nie dość, że budowa będzie ciągnąc się w nieskończoność, ciągłe aneksy. To może okazać się, że wykonawca zejdzie z rozgrzebanej budowy (niczym Covec na budowanej A2 pod Łodzią) a sprawa o odszkodowanie dla miasta będzie ciągnęła się latami w sądzie. Już Mińsk Mazowiecki przerabiał zejście jednego wykonawcy i szukanie drugiego i zamiast 2 lat budowli ponad 5, a sprawy sądowe ciągną się po dziś dzień.

  Mała próbka "możliwości" Zambetu z ich "rodzinnego" Pułtuska
  http://www.tc.ciechanow.pl/aktualnosc-3978-plywalnia_w_pultusku___8211__czy_w_tym_roku_.html

  W archiwum TVN Warszawa można znaleźć kilka materiałów dotyczących budów w Ursusie i Wawrze (Anin).

 6. pultusk dodano 9 lat temu

  gwoli scislosci efaster – Zambet budowal u nas w Pultusku na ruinach hali sportowej. To miasto – inwestor – chcialo budowy na starych dzwigarach i w trakcie prac okazalo sie ze nie wytrzymaja

 7. siedlczanin dodano 9 lat temu

  A na otwarciu basenu w Mińsku Mazowieckim p. Kudelski chwalił się że u nas w Siedlcach będzie 50 metrowy basen i co ??? Jak zwykle kiiiiicha.

 8. inspektor nadzoru dodano 9 lat temu

  Wybór wykonawcy wg najniższej ceny w przetargu – w powszechnej opinii – to przyczyna wszelkiego zła w budownictwie realizowanym przez samorządy.
  Mam zupełnie inne zdanie.
  Podstawową przyczyną złej jakości obiektów wykonywanych na zlecenie samorządów jest brak nadzoru inwestorskiego ze strony Urzędów Gmin, Dzielnic itd. Firmy wykonawcze o tym wiedzą i maksymalnie to wykorzystują.
  Do tego dochodzi najzwyklejsza korupcja i porozumienie pomiędzy zlecającymi roboty Gminami a prezesuniami firm wykonawczych.
  Wieloletnia "negatywna selekcja" inspektorów nadzoru ze strony Gmin wychowała rzesze uległych urzędasów, nieuków wykonujących polecenia burmistrzów i wójtów a nie samodzielnych budowlanych fachowców – jakimi powinni być inspektorzy nadzoru.
  Prawo budowlane za podstawowych uczestników procesu inwestycyjnego wyznacza :
  – inwestora / tego kto płaci – to oczywiste /
  – projektanta
  – kierownika budowy
  – inspektora nadzoru
  Praca projektanta to ustalenie funkcjonalnej i technicznej jakości obiektu. Kierownik budowy ma to zrealizować. Inspektor nadzoru kontroluje proces budowy i odbiera wykonane roboty. Żaden kierownik budowy budujący niezgodnie z projektem, używający materiałów zaniżonej jakości itd nie ma szans przy dobrym, profesjonalny i nieprzekupnym inspektorze nadzoru inwestorskiego.
  Jeżeli będziecie mieli takich inspektorów przy budowie basenu – nawet zaprawiony w bojach ZAMBET nie da rady. Jeżeli inspektorzy będą tylko udawali, że pracują a Urząd Miasta będzie udawał , że nadzoruje ich pracę a tak naprawdę będzie trzymał z wykonawcą – popłyniecie jak wiele innych miast, dzielnic ……a ZAMBET i włodarze miasta zorganizują huczne otwarcie – na pewno przed jakimiś wyborami ……. a remonty obiektu rozpoczną się wkrótce ale to już będzie inna kadencja, inny budżet.
  "Samorządność to bezkarność" – to przyczyna budowlanego partactwa wykonywanego na zlecenie samorządów.
  Najniższa czy najwyższa cena w przetargu nic tu nie zmienia.

 9. inspektor nadzoru dodano 9 lat temu

  warto poczytać i obejrzeć:

  http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34903,9566932,Zamkniety_basen_wreszcie_do_remontu__Koszt__horrendalny.html

  http://www.potapowicz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=103&catid=1&Itemid=182

 10. inspektor nadzoru dodano 9 lat temu

  http://www.gazetaecho.pl/aninski-basen-rdzewieje_58704

  komentarz zbyteczny

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?