SPIN

„3+ Siedlecka Duża Rodzina” a ulgi (nie)duże

Beata Głozak poniedziałek, 27 czerwca 2011, 23:47 Aktualnie, Wydarzenia

Podczas jutrzejszej, ostatniej przed wakacjami sesji miejskiej siedleccy radni będą głosować nad uchwaleniem Programu „3+ Siedlecka Duża Rodzina”. Na jakie zniżki wg. pierwszych założeń będą mogły liczyć wielodzietne rodziny i rodziny zastępcze z Siedlec? Niewielkie.

Zgodnie z projektem uchwały program ma m.in. wspierać rodziny wielodzietne i zastępcze, poprawić warunki ich życia, zwiększyć szanse rozwojowe i życiowe dzieci z tych rodzin. W jaki sposób władze miasta chcą tego dokonać? Na dwa sposoby. Pierwszym ma być „zwiększenie dostępności do działań kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych” oferowanych przez jednostki miejskie. Drugi sposób to „opracowanie, promocja i koordynacja systemu zniżek udzielanych beneficjentom Programu przez: inne jednostki i instytucje publiczne, kluby sportowe i stowarzyszenia oraz firmy i osoby prowadzące działalność gospodarczą”. Rodziny dostaną specjalne karty, które będą potwierdzały uprawnienia do korzystania ze zniżek.

Projekt wydaje się być bardzo interesujący. Niestety. W takiej formie jaka będzie głosowana jutro jest ciekawy tylko na piśmie. W praktyce ograniczono się do zapewnienia osobom do niego zakwalifikowanym 50 – procentowych zniżek w zakupie biletów wstępu na miejskie obiekty sportowe i takich samych w zakupie biletów wstępu na płatne imprezy kulturalne organizowane przez miejskie instytucje kultury. Warto jednak zaznaczyć, że wiele imprez kulturalnych organizowanych szczególnie przez Miejski Ośrodek Kultury odbywają się za darmo.

*** rodzina wielodzietna – rodzinę zamieszkałą na terenie miasta Siedlce, składającą się z rodziców (jednego rodzica) mających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje,
**** rodzina zastępcza – rodzinę zapewniającą opiekę i wychowanie dziecka pozbawionego całkowicie lub częściowo opieki rodzicielskiej, na zasadach określonych w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz.U. z 2009 r. Nr 175, poz. 1362 z późn. zm.)

bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?