SPIN

„Żółkiewski” to nie inwestycja pierwszej potrzeby

Beata Głozak wtorek, 28 czerwca 2011, 19:54 Siedlce, Wydarzenia

Miasto nie odpuszcza w sprawie IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego i na różne sposoby próbuje przenieść szkołę na Asłanowicza. Kiedy marszałek nie zgodził się na zamianę budynków miasto wyszło z propozycją dzierżawy. Sam prezydent miasta prosi członków PO o naciski na zarząd województwa, aby ten ugiął się i przystał na którąś z propozycji Siedlec.

Podczas dzisiejszej sesji miejskiej radni podjęli dyskusję na temat sytuacji IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego. Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski potwierdził, że nadal bardzo poważnie myśli o przeniesieniu szkoły do odremontowanego budynku Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych. Przypomnijmy, że od roku liceum mieści się w budynku Collegium Mazovia przy ul. Sokołowskiej.

Jak nie zamiana to chociaż dzierżawa 

– Skończyło się użytkowanie budynku liceum przy Konarskiego, bo jego stan techniczny na to nie pozwalał. Podjęliśmy proces inwestycyjny, aby przeprowadzić jego remont, ale pojawiła się informacja, że przestaną istnieć kolegia nauczycielskie. Stąd moja propozycja z zamianą budynków – stwierdził prezydent Siedlec.

Dodał też, że nadal nie wiadomo jaka przyszłość czeka NKJO, które ma zostać przekazane albo siedleckiemu UPH albo Uniwersytetowi Warszawskiemu a te nowych budynków nie potrzebują. Dlatego miasto okazji na urządzenie się w „Koledżu” nie odpuszcza. I to dosłownie. Kiedy marszałek Adam Struzik nie wyraził zgody na jego zamianę z budynkiem przy ul. Oskara Langego Siedlce wyszły z kolejnym pomysłem.

– Wystąpiliśmy z propozycją wydzierżawienia tego obiektu (NKJO) na szkołę „Żółkiewskiego”. I czekamy na odpowiedź – wyznał prezydent Siedlec.

Nie jest pierwszej potrzeby

Jego zdaniem budynek NKJO i stary budynek „Żółkiewskiego” jest … „jakby całością”.

– Po jednej stronie ulicy Asłanowicza i po drugiej to wszystko byłby „Żółkiewski” kiedyś. I to jest jeden kompleks. Ja tam byłem, był tam dyrektor liceum i byliśmy zachwyceni tym obiektem – powiedział. – Byliśmy z przewodniczącym rady miasta u marszałka Struzika u posłów i europosłów i miejmy nadzieję, że nasze prośby zostaną wysłuchane. Jeśli tak by się stało w naszej kasie zostałoby około 30 milionów złotych. Jeśli te kierunki działania spełzną na niczym to mamy za chwilę dokumentację techniczną no i pewnie będziemy musieli się wziąć ze remont. Ale tam jest niemal wszystko do wyburzenia, stropy, dach, instalacje, wszystko. Zostaną tylko ściany. Póki co, to nie jest dla miasta inwestycja pierwszej potrzeby, bo szkoła ma zabezpieczone bardzo dobre warunki – dodał.

Najbardziej zastanawiające są jednak dalsze słowa wypowiedziane przez prezydenta.

Szkołę „Żółkiewskiego” można zrobić…

– Około 6 milionów złotych w remont budynku „Koledżu” wyłożył marszałek a 13 pochodziło z dotacji unijnych. Warunek przy tym dofinansowaniu ma być taki, że ma on służyć kształceniu nauczycieli. Ja myślę, że ten warunek można spełnić. Bo szkołę „Żółkiewskiego” można zrobić szkołą ćwiczeń dla naszego uniwersytetu gdzie kształcą się nauczyciele i wtedy będzie spełniała ten wymóg.

Kudelski, jak powiedział nie ukrywa też, że wyszła propozycja, aby budynek IV LO „sprzedać, przekazać”  na muzeum Jana Pawła II i na Muzeum Diecezjalne. Jeśli jednak do tego dojdzie to decyzję na jakiej zasadzie się to stanie pozostawi radzie miasta. Poprosił też swoich współkoalicjantów, „szczególnie kolegów z PO” o „naciski” na członków zarządu województwa, aby ten wydał przychylną dla miasta decyzję w tej sprawie.

bg

41 komentarzy

 1. Xaveri dodano 10 lat temu

  "The Kudels" powinien sprzedać urząd miasta a urzędasów rozgonić na budowę A2 na odcinku Siedlce – Mińsk (Mazowiecki).

 2. m dodano 10 lat temu

  to chyba żart z tymi bardzo dobrymi warunkami?

 3. zainteresowana dodano 10 lat temu

  Obetnice remontu "Żółkiewskiego" trwają już całe lata. W ciągu tego czasu wiele innych obiektów szkolnych zostało wyrementowanych, a ta szkoła ciągle "nie jest pierwszą potrzebą". To totalne nieporozumienie, że "Koledż" jest idealny. Kto był w środku i zna realia jednej i trugiej szkoły od razu to zrozumie. Władze miasta chcą się pozbyć problemu, ale to nie jest w porządku po tylu latach obietnic. Obecna siedziba szkoła ZNACZNIE odbiega od ideału z powodu lokalizacji, ciasnych korytarzy i ogromnego hałasu z bardzo ruchliwej ulicy Sokołowskiej. No, ale skoro pierwszą potrzeb są ciepłe baseny i nowy ratusz to dzisiejszy komentarz Pana prezydenta pozostawiam do oceny mieszkańców miasta.

 4. Obiektywnie dodano 10 lat temu

  Muzeum Diecezjalne to nie inwestycja pierwszej potrzeby dla Miasta Siedlce. Można powiedzieć, że to nie sprawa Miasta Siedlce. Niech Miasto zajmie się swoimi sprawami, a muzeum niech sobie buduje pan biskup. Na biednego nie trafiło…

 5. franek dodano 10 lat temu

  Wszystkie inne obiekty oświatowe podlegają remontom tylko nie Żółkiewski. Dziwna to filozofia prezydenta. A może to taktyka likwidacji szkoły. Już raz Żółkiewski był zlikwidowany. Czyżby historia miała się powtórzyć? Zatrważające jest stanowisko radnych – nauczycieli. Jak do tej pory nie znałazłem żadnej ich wypowiedzi w omawianej sprawie.
  Życzę Żółkiewszczakom wytrwałości w dążeniu do utrzymania starego budynku i skutecznych metod w realizacji zaszczytnego celu.

 6. bez tytułu dodano 10 lat temu

  Jak tak to może jego ekselencja prezydent najmnie się na kościelnego,albo kustosza do tego muzem,po co sie marnować na takim stanowisku.

 7. O. dodano 10 lat temu

  Od kogo wyszła propozycja, aby budynek sprzedać, przekazać na muzeum?Biskup chce zająć niemal wszystkie budynki w mieście. Niech na muzeum przeznaczy swoją Kurię – stoi pusta, a nie porywa się na budynek ,w którym uczą się dzieci.Państwo Radni Nauczyciele co Wy na to?

 8. internautka: dodano 10 lat temu

  Miasto pozbywa się swoich historycznych budynków, placy, ,,sprzedaje " je duchowieństwu za przysłowiową złotówkę, bo się nie opłaci . Jak tak można???

 9. Obiektywnie dodano 10 lat temu

  1. O, bardzo dobre pytanie: Od kogo wyszła propozycja, aby budynek sprzedać, przekazać na muzeum? – warto poznać odpowiedź!!! Może SPIN się dowie?
  2. To, że "propozycja wyszła" nie oznacza, że prezydent powinien ją spełniać. Gdzie godność urzędu? Prezydent, przynajmniej tak mi się wydaje jest wynagradzany za reprezentowanie interesu Miasta Siedlce, a nie Kurii i powinien pilnować przede wszystkim interesu miasta, a nie Biskupa.

 10. efaster dodano 10 lat temu

  a ja myślałem że dopalacze już "zlikwidowali" jednak nie 🙂 Kudelski to taki siedlecki Jim Morrison :)) co i rusz zagłębia się w sowim "wyimaginowanym świecie" tylko dlaczego mamy wszyscy płacić za Jego "fantazje" ??

  to pytanie zostawiam bez odpowiedzi, niech każdy sobie sam na nie odpowie

 11. Sympatyk Żółkiewszczaków dodano 10 lat temu

  Żółkiewskiego trzeba wyremontować a Kolegium? Kolegium powinno dalej istnieć ponieważ pracują tam ludzie, zwolnić ich? Przecież oni mają też do utrzymania rodziny, tak jak pracownicy Żółkiewskiego. Poza tym po co wprowadzać pomiędzy tymi instytucjami niepotrzebne konflikty. Kolegium niech pełni taką rolę jaką pełniło a Żółkiewski z powrotem na Konarskiego do wyremontowanego budynku. Przecież projekt za który wyłożono tyle pieniędzy jest gotowy. A muzeum diecezjalne? Tym niech się martwi Biskup.Panie Prezydencie Księża to są też ludzie wykształceni i inteligentni a przede wszystkim zamożni. Niech pogłówkują gdzie można umieścić zbiory diecezjalne a nie cały czas tylko liczą na gotowe. Jest dużo miejsc w Siedlcach które mogą być przeznaczone na ten cel. Bynajmniej nie jest nim jedno z najstarszych w Polsce Liceów – Żółkiewski.

 12. sdl dodano 10 lat temu

  To nie Siedlce już, tylko "Biskupin" . Nigdy w tym mieście nie będzie inaczej zawsze już mamy po katolicku do bólu. Najpiękniejsze budynki w Siedlcach należą do kleru od zawsze i będą zabierać jeszcze więcej .Bo tu nie chodzi o muzeum JPII czy muzeum diecezjalne to bzdura ..tu chodzi o wartą miliony nieuchomość ,która będzie należała do majątku kk. Dziwię się się PO , SLD i jeszcze bardziej STS ,że godzą się na to i że trzęsą gaciami przed biskupem. Powiem szczerze wstyd mi za Was od prawa do lewa. Nie jesteście siedlczanami tylko grupą przyjezdnych ignorantów….. Tu jeszcze apel do STS-u, nie sprzedawajcie się, bo jako jedyni macie w nazwie Siedlce i pamiętajcie dla kogo pracujecie .

 13. siedlczanin dodano 10 lat temu

  Ale w czym problem? Przecież Żółkiewskiego można zlikwidować. Dlaczego dzieci mają się męczyć pobierając naukę w takich fatalnych warunkach. Szkół w mieście nie brakuje, jedna w tą, czy tą, co za różnica. I nie mówcie o tradycji, bo co ona ma wspólnego z obecnym fatalnym stanem nauczania w tej szkole.

 14. do siedlczanina dodano 10 lat temu

  Powiedziałbym Ci kogo należy zlikwidować, ale tylko ze względu na szacunek do "człowieka' powstrzymam się ot tego. Bo chyba jesteś człowiekiem? A może nie?…

 15. ? dodano 10 lat temu

  Co się stało z dawny p. Kudelskim .Nie rozumiem tego postępowania.

 16. Ania dodano 10 lat temu

  Jestem zdegustowana, Panu Prezydentowi powinno zalezec na tym aby pielęgnowane były zabytkowe budynki bo to daje nam pewną tożsamość, historię, którą można się szczycić. Oddawanie budynku dla muzeum jest pomysłem nietrafionym, bo jakoś nigdy nie widziałam tłumów przed muzeum regionalnym, ani diecezjalnym. Lokowanie uczniów w NKJO tez nie jest na miejscu bo kto był w NKJO ten wie ze nie jest on przystosowany dla potrzeb szkól ponadgimnazjalnych.

  Panie Prezydencie życzę Panu odwagi, aby podjąć jedyną słuszną dezycję, taką którą popierają mieszkańcy Siedlec, a nie słuchac Biskupa – osoby związanej z miastem tylko poprzez pełniąną funkcję.

 17. zainteresowana dodano 10 lat temu

  do siedlczanina:
  Czy szkoła gdzie w ubiegłym roku zdało 100% uczniów maturę jest fatalna? Wyniki rekrutacja z bieżącego roku są optymistyczne. Szkoła POMIMO FATALNEGO położenia nadal ma zainteresowanych więcej niż jest miejsc w pierwszych klasach. Może pomyśleć najpierw o likwidacji placówek , kŧore co roku borykają się z mniejszym naborem niż mają miejsc. Trochę merytorycznej wiedzy siedlczaninie najpierw się przyda, zanim zaczniesz wygłaszać slogany niepoparte faktami. W każdej szkole są lepsi i gorsi uczniowie. W tym wypadku należy znać fakty i średnie, a nie opinie kilku nienajpilniejszych uczniów. Wg szacunków kuratorium w najblizszych latach nie bedzie żadnego drastycznego niżu w szkołach średnich więc likwidowanie placówek nie jest nawet tematem powyższej dyskusji.

 18. do obiektywnie dodano 10 lat temu

  Od kogo wyszła propozycja, żeby prekazać żółkiewskiego biskupowi to raczej trudno się będzie dowiedzieć gdyż zapewne obie strony umyją ręce. Nie jest jednak tajemnicą regularne jedzenie wspólnych obiadków prezydencika z kiernikowskim, więc raczej tutaj bym się doszukiwał miejsca i sposobu podjęcia tej skandalicznej decyzji.

 19. Obiktywnie dodano 10 lat temu

  Dzięki za info. Tak myślałem. Nikt normalny (trzeźwo i rozsądnie myślący) z taką propozycją by nie wyskoczył. Dlatego ponownie podkreślam 2 część mojej wypowiedzi. Prezydent nie powinien spełniać "zachcianek kleru", a pełnić swą funkcję w imieniu mieszkańców Siedlec. W końcu myślę, że jest wynagradzany za reprezentowanie interesu Miasta Siedlce, a nie Biskupa.

 20. JacA dodano 10 lat temu

  "Ja tam byłem, był tam dyrektor liceum i byliśmy zachwyceni tym obiektem". Kudelski rozumiem, ale gdzie dyrektor ma oczy? Choć w sumie, to czego można wymagać od nauczyciela wf… Ostatni dobry dyrektor, Pan Ryszard Kubiszyn nie pozwoliłby na wymianę "siekierki na kijek". Jedyna nadzieja w stowarzyszeniu "Żółkiewszczacy", które ma zapisane jako cel "działania na rzecz utrzymania Szkoły w historycznym budynku przy ulicy Konarskiego 1", bo na (bez)radnych chyba nie ma co liczyć-co prezydent wymyśli tak będzie.
  Odpadło im wygodne tłumaczenie (minister Rostowski), to wymyślają dalej. Też mnie zastanawiało, że na Królówkę, na Prusa to kasa się znalazła. A Żółkiewski nie jest pierwszej potrzeby. Budynek, który przetrwał dwie wojny światowe, zaprojektowany przez Antonio Corazz'iego (zaprojektował również budynki: Teatru Wielkiego, Pałacu Staszica w Warszawie, teatru i poczty w Siedlcach) uczył się tu Aleksander Głowacki… wszystko nieważne i nieistotne, bez znaczenia. Robi mi się smutno jak czytam takie artykuły.

 21. sympatyk Żółkiewskiego dodano 10 lat temu

  Panie Prezydencie zgadzam się z wypowiedzią Ani. Tak jak jeden z kandydatów na Prezydenta w ostatnich wyborach nie pochodził z Siedlec tylko ze Śląska – miał zamiary aby zlikwidować LO IV, tak i Biskupowi, który pochodzi chyba z Torunia? zależy tylko na własnych, osobistych interesach a nie na dobru naszego Miasta, tym bardziej nie zależ mu na tym czy Żółkiewski będzie miał siedzibę czy nie. Ale Pan jest stąd więc?…

 22. do Jaca dodano 10 lat temu

  Człowieku zapoznaj się z faktami, bo moim zdaniem masz za małą wiedzę i sugerujesz się doniesieniami prasowymi. Dowiedz się prawdy dlaczego Kubiszyn nie jest Dyrektorem, kto przez tyle lat tuszował fakt iż budynek nie nadaje się do dalszego użytkowania, a także jeśli był takim dobry dyrektorem to dlaczego nie podjął starań np. o środki Unijne, czy wogóle o remont. Była szansa. No ale cóż, co można wymagać o nauczyciela Przysposobienia Obronnego. Nie oceniaj obecnego Dyrektora Jagiełło przez pryzmat kilku m-cy kierowania ta Szkołą. Jeśli chodzi o szczegóły to właśnie Jagiełło nie godzi się na zamianę tylko na remont. I oto walczy. I myślę że wygra, czego możemy mu życzyć.

 23. Kubiszyn dodano 10 lat temu

  Widzę, że niektórzy /brak podpisu/ wycieraja sobie gębę moim nazwiskiem. Chcę odnieść się do dwóch spraw:
  1. nikt stanu budynku nie tuszował, a na to, że budynek mimo złego stanu nadaje się do użytku były ekspertyzy architekta. O stanie budynku informowany był organ prowadzący,
  2. O fundusze unijne na rewaloryzację obiektów może wystąpić organ prowadzacy, szkoła /za pośrednictwem owego organu/ występowała o fundusze na realizację projektów.
  Jeżeli komuś brakuje odwagi na ujawnienie się /po treści widać, że jest to osoba bardzo dobrze znająca realia szkoły/ to nie powinna używać nazwisk, bo nie oto w tej sprawie chodzi. "Żółkiewski" tylko na tym traci.
  Pozdrawiam wszystkich, którzy szkole życzą jak najlepiej. Pozdrawiam absolwentów, którzy w dniu dzisiejszym otrzymali świadectwa dojrzałości.

 24. Do "rozmówcy" Jaca dodano 10 lat temu

  Osoba, która skomentowała wypowiedź Jaca(którego pozdrawiam) sama nie ma zielonego pojęcia o wielu sprawach, a zjadliwie komentuje pewne rzeczy. Po pierwsze dyrektorów wyłania konkurs, poprzedni dyr.nie został usunięty, po drugie o środki unijne na rewitalizację stara się miasto a nie dyr.bo to nie jest budynek żadnego z dyrektorów tylko miasta (!), po trzecie ekspertyzy budowlane w tym przypadku dokonywał konserwator a nie dyrektor, zatem co miał i jak tuszować???? Bzdury piszesz!! I co to za ocenianie ze względu na nauczany przedmiot?? Nauczyciel po czy wf to ktoś drugiej kategorii? A pozostali, historycy, czy matematycy to tacy na piedestale niby??? Głupie gadanie.A na co godzi się nowy dyrektor lub nie to tylko on sam wie, bo z opowieści kuluarowych można wywnioskować jaką politykę prowadzi. A na ocenianie przyjdzie pora.Żółkiewski to szkoła z tradycjami i o nią trzeba walczyć a nie serwować sobie uszczypliwości. Zachowajcie trochę kultury i klasy w dyskusjach.

 25. siedlczanin dodano 10 lat temu

  Tylko tak dalej! Prezydent do bani, Biskup krwiopijca – tak wynika z waszych wypowiedzi na forum. Oj chyba po tych wypowiedziach jednak nie dojdzie do remontu i rozbudowy Żółkiewskiego. Grunt to zrobić dobrą atmosferę. Na miejscu prezydenta rozwaliłbym to IV LO, mimo że dyrektorem jest młody,. zdolny PiSowiec.

 26. Do siedlczanina dodano 10 lat temu

  Drogi siedlczaninie, bladego pojęcia nie masz o czym piszesz, a tacy, co chcieli zrównać nam Polskę z ziemią byli… Ciekawe, czy Ty byś nie walczył o swoje miejsce pracy, kulturę i tradycję, choć widać z wypowiedzi, że nie… A może za długo walcem drogowym jeździsz?…

 27. do obiektywnie dodano 10 lat temu

  naucz się kultury kolego:)nie ,,pan biskup" ale Jego Ekscelencja Profesor Ksiądz Biskup Zbigniew Kiernikowski:)

 28. do siedlczanina: dodano 10 lat temu

  Widzać nie zależy ci na edukacji. Z tego co piszesz na temat szkół można wnioskować, że chyba żadnej nie ukończyłeś, bo nawet coś kiepsko z twoją kulturą języka.Najpierw pomyśl zanim coś napiszesz.

 29. do Ani dodano 10 lat temu

  to wyjdź z domu a zobaczysz:)autokary z turystami pod katedrą i Muzeum to normalny już widok:)a co masz do Biskupa?:)może do kościoła nie chodzisz albo antykoncepcję stosujesz i Ci sumienie teraz to wyrzuca?:)

 30. do efaster dodano 10 lat temu

  po Twoich wypowiedziach widać że
  1) Dopalaczy nie zlikwidowali
  2) Zmień Synku dilera:)

 31. Obiektywnie dodano 10 lat temu

  Dla mnie pan biskup, lub po prostu biskup. I takie nazewnictwo nie świaczy o braku kultury Kolego. Taką funkję ten pan sprawuje i tak go nazwałem. Ty oczywiście do swoich przymiotników możesz jeszcze dodać Jaśnie Wielmożny, Przewielebny itd. Ja takiego wazeliniarstwa wobec tego pana stosować nie zamierzam! Ale Ty sobie przechlapałeś u tego pana komentarzem do Ani. Tak bez przymiotników? Nieładnie. Jego Ekscelencja się obrazi.

 32. ruda..094 dodano 10 lat temu

  Żółkiewskiego nie można usunąć z siedleckich szkół, bo ta szkoła to są tradycje, jestem uczennica i mogę powiedzieć, że w porównaniu z innymi liceami (tymi lepszymi) nie jesteśmy szkołą gorszą. Pan Kudelski nie powinien oddawać za 1 zł budynku, bo to istna przesada… Warunki w budynku na ul Sokołowskiej są bardzo dobre, ale trzeba powiedzieć, że gdy przychodzi temperatura 20st i większa, wtedy nie można otworzyc okien i reszte można sobie wyobrazić co sie dzieje. Uważam ze szkola musi być przeniesiona do kolegium i tyle.

 33. dren.6 dodano 10 lat temu

  Proponuję muzeum diecezjalne ulokować w willi Kiernikowskiego przy ul.Cmentarnej.Po śmierci bpMazura dom został powiększony dwukrotnie.Po co dla jednej osoby taki dom?

 34. dren.6 dodano 10 lat temu

  xaveri , całkowicie zgadzam się z Twoją opinią.Tylko The Kudels, absolutnie nie zna się na budowach,jego pracownicy jeszcze mniej.Jak wybudowali by drogę A 2? Już za grube pieniądze został zrobiony kanał ulgi /prezydent meliorant z wykształcenia / i co? Trochę popada i miasto nie przejezdne.

 35. nie można dodano 10 lat temu

  ten budynek musi być odremontowany i tu nawet nie chodzi o szkołę. Tu chodzi o historię

 36. uczeń IV LO dodano 10 lat temu

  Tak jest panie prezydencie niech biskupi mają swoje kolejne siedziby, muzea itp., jeszcze im mało to może wybudujcie im bazylike, a co niech mają bo to przecież księża. My uczniowie domagamy się odnowienie budynku na Konarskiego bo to on daje nam duch, to jest nasza duma i tradycja, która może zniknąć na zawsze. Nie znajdzie się żaden inny budynek, który jest to w stanie zastąpić. Na inne pierdoły to miasto ma pieniądze, a na nas się wypięto. Wstyd !!! Zobaczymy na wyborach …

 37. JacA dodano 10 lat temu

  Przepraszam za swoją ocenę osób, to przez (niepohamowany) napływ oburzenia…
  Mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za decyzję o ewentualnym (a niedopuszczalnym dla mnie) przekazaniu budynku na cele inne niż IV LO pójdą do rozum po głowy, a konstruktywna dyskusja uwzględniająca historię obiektu i tradycje szkoły doprowadzi do remontu i ponownego ulokowania jej w pięknie odnowionej siedzibie. Sam niewiele mogę zrobić, ale tych którzy mogą nieco więcej bardzo proszę o wytrwałość i nieustawanie w dążeniach do pozostawienia Żółkiewskiego na swoim miejscu.

 38. Absolwent dodano 10 lat temu

  1. Odnosząc się do zawodu nauczyciela, nie miałem zamiaru obrażać kogokolwiek, tak nauczyciel PO jak i W-f itd. mogą być lepszymi lub gorszymi dyrektorami, odniosłem się tylko do "ataku" przez "Jaca" na obecnego Dyrektora. Skoro były dyrektor może mieć swoich zwolenników i przeciwników (też nie podających swoich nazwisk) to i obecny Dyrektor może mieć swoich zwolenników i przeciwników.
  2. Nigdy nie miałem zamiaru obrażać kogokolwiek.
  3. Jestem całym sercem z IV LO i życzę aby zapadła szybka decyzja w sprawie remontu.
  4. Drażnią mnie wypowiedzi Państwa o likwidacji LO, nie możemy dopuścić do tego, ponieważ zlikwidujemy zbytek i kawał siedleckiej historii.
  5. Widzę że "Jaca", który zaczął dyskusję pt."który dyrektor zawinił" też zmienił ton dyskusji – super, jestem przeciwny temu aby wzajemnie się obrażać i oczerniać, ale za tym aby konstruktywnie dyskutować.
  6.Pozdrawiam mając nadzieję, że wszystkie nasze wypowiedzi czytają osoby które rzeczywiście mogą coś w tej sprawie zmienić.

 39. Uczeń liceum dodano 10 lat temu

  Nie, nie, nie… My nie damy oddac klechom starego budynku, nie mam takiej nawet opcji!!!

 40. Gringo dodano 10 lat temu

  A dlaczego nie można zrobić tego muzeum w nowym budynku ?

 41. abslowentka dodano 10 lat temu

  Będąc absolwentką Żółkiewskiego, nie wyobrażam sobie aby za kilkanaście lat idąc na zlot absolwentów, nie widzieć murów ani pomieszczeń,w których się spędziło wspaniałe i te gorsze chwile…nie pozwólmy aby ten budynek został zniszczony doszczętnie przez innych. Ci którzy uczyli się tam wiedzą, że ON ma w sobie to coś;))

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?