SPIN

POLICJA: Siła wybuchu uniosła dom

Aneta Borkowska czwartek, 14 lipca 2011, 12:46 Siedlce, Wydarzenia
Zniszczony dom po wybuchu Fot.JD

Zniszczony dom po wybuchu Fot.JD

Dzisiaj (14 lipca) około godziny 4.50 w miejscowości Ciosny (gm. Wiśniew) doszło do wybuchu w pomieszczeniach piwnicznych domu jednorodzinnego. Przyczyny i okoliczności tego groźnego zdarzenia, w którym na szczęście nie było ofiar śmiertelnych, wyjaśniane są obecnie przez pracujących na miejscu funkcjonariuszy z grupy dochodzeniowo – śledczej.

Około godz. 4.50 nad ranem dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony, że w jednym z domów mieszkalnych znajdujących się na terenie miejscowości Ciosny doszło do wybuchu. Jak wynika z wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów, wśród których znajduje się policyjny pirotechnik oraz technik kryminalistyki, w pomieszczeniach piwnicznych tego budynku doszło do eksplozji. Jej siła była tak duża, że dom został uniesiony do góry i przesunął się na fundamentach o kilka centymetrów w bok. Ściany konstrukcyjne budynku zostały uszkodzone w taki sposób, że dom nadaje się praktycznie do rozbiórki. Jedna z wstępnych hipotez zakłada, że w piwnicy mogło być przechowywane paliwo lub inna substancja lotna, której opary zgromadziły się w jednym z pomieszczeń piwnicznych.

W czasie gdy do piwnicy wchodził 74 – letni właściciel posesji i zapalał w niej światło, iskra elektryczna na przewodach spowodowała detonację oparów. Mężczyzna ten w wyniku wybuchu doznał poparzeń rąk i twarzy, jednak obrażenia te nie zagrażają jego życiu. W domu w tym czasie spali inni członkowie rodziny, którzy na szczęście nie odnieśli żadnych obrażeń. Wszystkie okoliczności i przyczyny tego groźnego zdarzenia wyjaśniane są przez policjantów z PP w Wiśniewie.

O zdarzeniu opowiada rzecznik KMP Siedlce Jerzy Długosz: 

[audio:http://www.spin.siedlce.pl/wp-content/uploads/2011/07/Wybuch_Ciosny.mp3|titles=Wybuch Ciosny]

 tekst oraz zdjęcia kom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?