SPIN

INFO PRASOWE: Pomóż kupić wyprawki do szkół

Aneta Borkowska środa, 10 sierpnia 2011, 13:14 Aktualnie, Wydarzenia

Z początkiem sierpnia ruszyła kampania „Powrót do szkoły”, prowadzona przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce.  Jej celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej i zagrożonych jej utratą. Zebrane podczas kampanii fundusze zostaną w całości przeznaczone  na wyprawki szkolne oraz na korepetycje i zajęcia wyrównawcze dla osieroconych i opuszczonych dzieci.

– „Wyprawka szkolna to wydatek rzędu kilkuset złotych, a w każdej Rodzinie SOS jest od 5 do 8 dzieci” –  mówi Barbara Rajkowska, prezes Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. – „Większość dzieci trafiających pod naszą opiekę ma poważne deficyty emocjonalne i edukacyjne. Im starsze dziecko trafia do Wioski SOS, tym trudniej jest mu nadrobić zaległości w nauce. Dokładamy wszelkich starań, aby wyrównać szanse edukacyjne naszych podopiecznych i zapewnić im wszechstronny rozwój. Niestety mamy ograniczone środki finansowe” – dodaje.

Skala potrzeb społecznych jest ogromna,  w Polsce niemal 100 000 najmłodszych jest pozbawionych opieki rodzicielskiej. Ubóstwo dzieci i dziedziczenie biedy to jeden z najważniejszych problemów społecznych, szczególnie wśród rodzin wielodzietnych.  Zagrożone wykluczeniem społecznym dzieci napotykają bariery edukacyjne takie jak: brak środków na zakup podręczników, korepetycje czy dojazdy, wyniesiony z domu brak aspiracji edukacyjnych. Gdy rodzice nie są w stanie zapewnić dzieciom warunków sprzyjających edukacji, pojawiają się problemy z nauką i trudności wychowawcze.

Pieniądze można wpłacać na konto akcji „Powrót do szkoły”: 07 1240 6247 1111 0000 4975 0683.

Agnieszka Gajek, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce

Komentarze (1)

  1. xxx dodano 10 lat temu

    moje dziecko nie jest w wiosce dzieciecej ale wychowuje je sama i nie stac mnie na ksiazki ,cwiczenia a tym bardziej na takie wakacje i warunki jakie maja dzieci z tych wiosek!wiem jak to wyglada w naszej siedleckiej wiosce.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?