SPIN

NEWS: Gorąca dyskusja na zakończenie sesji gminnej

Beata Głozak czwartek, 25 sierpnia 2011, 15:35 Siedlce, Wydarzenia

Radni i sołtysi gminy zaczynają dyskutować o ostatniej sesji nadzwyczajnej. Najpierw stanowisko zajął jeden z sołtysów, który wyraził swoje niezadowolenie ze zwołania sesji nadzwyczajnej.

Nie podobało mu się to, że sołtysi nie wzięli udziału w tej sesji i nie podoba mu się podział między grupami radnych.

– Po co takie sesje za zamkniętymi drzwiami? Przecież my byśmy wam w niczym nie przeszkadzali – powiedział.

Następnie swoje zdanie wyraziła Sekretarz Gminy Siedlce i wyraziła ubolewanie nad tym, że podczas dyskusji o Gminnym Ośrodku Kultury pominięto pracowników UG Siedlce, którzy pracowali nad wnioskami o dofinansowanie działań GOK-u. Do dyskusji włączył się też radny Mikołaj Walo, który m.in. przeprosił pracowników gminy za to, że wszystkie zasługi w pozyskiwaniu dofinansowania do wniosków przypisał p.o dyrektora GOK-u. Część sołtysów jest oburzona zachowaniem tych radnych, którzy wnioskowali o zmniejszenie pensji wójta. W tym momencie swoje zdania wypowiadają mieszkańcy gminy.

bg

9 komentarzy

 1. komentator dodano 9 lat temu

  To jakaś farsa – jakiś sołtys wypowiada swoje zdanie, że sesja była za zamkniętymi drzwiami, a kto mu zabronił uczestniczyć – sesje są jawne każdy ma prawo przyjść – jeśli był taki zainteresowany mogł uczestniczyć – no ale ale szannego sołtysa trzeba zapraszać inaczej nie przyjdzie obraza – przecież by zainkasował dietę. Zdanie swoje wypowiadają mieszkańcy gminy, ja jestem mieszkańcem gminy rozmawiam ze swoimi znajomymi, sąsiadami i nikt nie czuje się oburzony wręcz przeciwnie wiekszość uważa to za dobrą decyzję.

 2. do pana Walo dodano 9 lat temu

  http://www.gminasiedlce.pl/nasza-gmina/informacje-og-andoacutelne/statut-32879/ link do strony zawierającej Statut Gminy

  jestem tylko mieszkaną z przeciętnym wykształceniem, ale wiem, że to jest najważniejszy dokument i znajdzie w nim pan wszystko, co dotyczy pracy UG

 3. niegminny dodano 9 lat temu

  Uważam, decyzję radnych za oczywisty przejaw polityki – "jak ty mojemu szwagrowi tak ja Tobie"

 4. zatroskany dodano 9 lat temu

  Apeluję do Państwa Radnych i Urzędników UG o zakończenie wewnętrznych potyczek i skoncentrowanie się na problemach gminy. TRZEBA KONIECZNIE ZMIENIĆ plan zagospodarowania gminy by mogła ona się rozwijać i rozbudowywać. Wtedy znajdą się pieniądze i na wynagrodzenie dla Pana Wójta, i dla dyrektorów poszczególnych placówek. Proszę brać przykład z miasta w pozyskiwaniu środków unijnych w kolejnej perspektywie finansowej UE.

 5. nnnn dodano 9 lat temu

  Czy jest cenzura komentarzy – chyba tak

 6. Aneta Borkowska dodano 9 lat temu

  Do nnnn. Proszę o wyrozumiałość. Administratorami strony jesteśmy my (Aneta Borkowska i Beata Głozak). My również śpimy i odpoczywamy od komputerów, więc naprawdę nie zawsze od razu możemy akceptować komentarze. Pozdrawiamy.

 7. nnnn dodano 9 lat temu

  Przepraszam zwracam honor i pozdrawiam

 8. ORION dodano 9 lat temu

  to hańba co wczoraj zagrali ludzie wójta

 9. obserwator dodano 9 lat temu

  Wojt sie stał niewrażliwy, rutyniarz, przestał słuchać swoich mieszkańców wiec jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Dobrze działają radni, samo to że jest ich kilkunastu to o czymś świadczy. Wojt jest jeden i sam próbuje stanowic prawo a tak nie mozna. Demokracja jest wiec może wójt powinien odejśc z honorem skoro nie daje rady juz rządzić z właściwą wrażliwością rozumieniem swojej gminy i mieszkanców

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?