SPIN

NEWS: Gorąca dyskusja na zakończenie sesji gminnej

Beata Głozak czwartek, 25 sierpnia 2011, 15:35 Siedlce, Wydarzenia

Radni i sołtysi gminy zaczynają dyskutować o ostatniej sesji nadzwyczajnej. Najpierw stanowisko zajął jeden z sołtysów, który wyraził swoje niezadowolenie ze zwołania sesji nadzwyczajnej.

Nie podobało mu się to, że sołtysi nie wzięli udziału w tej sesji i nie podoba mu się podział między grupami radnych.

– Po co takie sesje za zamkniętymi drzwiami? Przecież my byśmy wam w niczym nie przeszkadzali – powiedział.

Następnie swoje zdanie wyraziła Sekretarz Gminy Siedlce i wyraziła ubolewanie nad tym, że podczas dyskusji o Gminnym Ośrodku Kultury pominięto pracowników UG Siedlce, którzy pracowali nad wnioskami o dofinansowanie działań GOK-u. Do dyskusji włączył się też radny Mikołaj Walo, który m.in. przeprosił pracowników gminy za to, że wszystkie zasługi w pozyskiwaniu dofinansowania do wniosków przypisał p.o dyrektora GOK-u. Część sołtysów jest oburzona zachowaniem tych radnych, którzy wnioskowali o zmniejszenie pensji wójta. W tym momencie swoje zdania wypowiadają mieszkańcy gminy.

bg

9 komentarzy

 1. komentator dodano 10 lat temu

  To jakaś farsa – jakiś sołtys wypowiada swoje zdanie, że sesja była za zamkniętymi drzwiami, a kto mu zabronił uczestniczyć – sesje są jawne każdy ma prawo przyjść – jeśli był taki zainteresowany mogł uczestniczyć – no ale ale szannego sołtysa trzeba zapraszać inaczej nie przyjdzie obraza – przecież by zainkasował dietę. Zdanie swoje wypowiadają mieszkańcy gminy, ja jestem mieszkańcem gminy rozmawiam ze swoimi znajomymi, sąsiadami i nikt nie czuje się oburzony wręcz przeciwnie wiekszość uważa to za dobrą decyzję.

 2. do pana Walo dodano 10 lat temu

  http://www.gminasiedlce.pl/nasza-gmina/informacje-og-andoacutelne/statut-32879/ link do strony zawierającej Statut Gminy

  jestem tylko mieszkaną z przeciętnym wykształceniem, ale wiem, że to jest najważniejszy dokument i znajdzie w nim pan wszystko, co dotyczy pracy UG

 3. niegminny dodano 10 lat temu

  Uważam, decyzję radnych za oczywisty przejaw polityki – "jak ty mojemu szwagrowi tak ja Tobie"

 4. zatroskany dodano 10 lat temu

  Apeluję do Państwa Radnych i Urzędników UG o zakończenie wewnętrznych potyczek i skoncentrowanie się na problemach gminy. TRZEBA KONIECZNIE ZMIENIĆ plan zagospodarowania gminy by mogła ona się rozwijać i rozbudowywać. Wtedy znajdą się pieniądze i na wynagrodzenie dla Pana Wójta, i dla dyrektorów poszczególnych placówek. Proszę brać przykład z miasta w pozyskiwaniu środków unijnych w kolejnej perspektywie finansowej UE.

 5. nnnn dodano 10 lat temu

  Czy jest cenzura komentarzy – chyba tak

 6. Aneta Borkowska dodano 10 lat temu

  Do nnnn. Proszę o wyrozumiałość. Administratorami strony jesteśmy my (Aneta Borkowska i Beata Głozak). My również śpimy i odpoczywamy od komputerów, więc naprawdę nie zawsze od razu możemy akceptować komentarze. Pozdrawiamy.

 7. nnnn dodano 10 lat temu

  Przepraszam zwracam honor i pozdrawiam

 8. ORION dodano 10 lat temu

  to hańba co wczoraj zagrali ludzie wójta

 9. obserwator dodano 10 lat temu

  Wojt sie stał niewrażliwy, rutyniarz, przestał słuchać swoich mieszkańców wiec jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Dobrze działają radni, samo to że jest ich kilkunastu to o czymś świadczy. Wojt jest jeden i sam próbuje stanowic prawo a tak nie mozna. Demokracja jest wiec może wójt powinien odejśc z honorem skoro nie daje rady juz rządzić z właściwą wrażliwością rozumieniem swojej gminy i mieszkanców

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?