SPIN

Maciej Nowak dla SPIN: Słabiej grać nie możemy

Beata Głozak niedziela, 11 września 2011, 23:03 Sport, Wydarzenia

W dzisiejszym spotkaniu ze Ślepskiem Suwałki KPS Siedlce nie zaskoczył i … przegrał walkę o 5 miejsce w Towarzyskim Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Prezesa KPS Siedlce 2011 1:3 (25:17, 21:25, 15:25, 15:25).

Mecz o 5 miejsce. Fot. AB

Mecz o 5 miejsce. Fot. AB

W ciągu trzech dni nasi siatkarze rozegrali trzy mecze i w każdym z nich zdecydowanie ulegali swoim rywalom. Na 11 rozegranych setów podopieczni trenerów Macieja Nowaka i Roberta Podgórzaka zwyciężyli zaledwie w 2. Jedyny element pozytywny w tym momencie jest taki, że gorzej już być nie może… Niestety rozgrywki ligowe zaczynają się już 1 października i jeżeli ostatnie spotkania sparingowe mają oddawać stan przygotowania drużyny to do sezonu nie jesteśmy przygotowani.

Maciej Nowak, trener KPS Jadar Siedlce: Nie od razu Kraków zbudowano i łatwo się nie poddamy

– Może być już tylko lepiej, bo słabiej grać nie możemy. Na obecną sytuację nałożyło się kilka rzeczy, na przykład kontuzje, ale to żadne tłumaczenie i nie mam zamiaru się tłumaczyć. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo i że będziemy faworytem na Turnieju. Pokazano nam miejsce w szeregu. Teraz z taką grą bylibyśmy na końcu tabeli, ale z drugiej strony nie od razu Kraków zbudowano i tak łatwo się nie poddamy. Mamy kontuzjowanego libero Pawła Kowala, atakującego Jakuba Buckiego, Mateusz Jasiński też dzisiaj trzymał się za kostkę. Paweł Łęgowski na pozycji libero gra z konieczności a jeśli się kogoś w ten sposób przestawia to nie oszukujmy się, nadzwyczajnych efektów nie będzie. Najgorsze jest to, że okres w którym powinniśmy zgrywać szóstkę czy dziewiątkę będzie okresem straconym. Nowy skład trzeba ze sobą zgrać a u nas tego nie będzie. Wystarczy spojrzeć na wyniki Turnieju, dwa zespoły, w których była rewolucja w składzie, czyli Ślepsk i my zajęły ostatnie miejsca. Drużyny, które grają w niezmienionym składzie są nie do pokonania. Najbardziej martwi mnie to, że mam kontuzjowanych zawodników a są następne turnieje i następne mecze. Braków jest bardzo dużo: jeżeli jest brak w przyjęciu to nie będzie ataku, jeżeli nie mam ustawionego bloku to nie będzie dobrej obrony i jedno z drugim się wiąże. Chłopaki denerwują się, ale mam do nich pretensje o niektóre sety gdzie w końcówkach odpuszczamy i woli walki jest wtedy za mało.

not. bg

Wyniki wszystkich spotkań:

piątek (9.009.2011)
Ślepsk Suwałki – MCKiS PKE Energetyk Jaworzno 1:3
KPS Jadar Siedlce – MKS MOS Interpromex Będzin 1:3

sobota (10.09.2011)
Ślepsk Suwałki – Pekpol Ostrołęka 1:3
Krakowska Akademia Wanda Instal Kraków – MKS MOS Interpromex Będzin 1:3
Pekpol Ostrołęka – MCKiS PKE Energetyk Jaworzno 3:0
KPS Jadar Siedlce – Krakowska Akademia Wanda Instal Kraków 0:3

niedziela (11.09.2011)
KPS – Ślepsk 1:3 (o 5 miejsce)
Wanda – Energetyk 3:0 (o 3 miejsce)
Pekpol – MOS 1:3 (finał i dekoracja)

Ostateczna klasyfikacja w Towarzyskim Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Prezesa KPS Siedlce 2011

1. miejsce: MKS MOS Interpromex Będzin
2. miejsce: Pekpol Ostrołęka
3. miejsce: Krakowska Akademia Wanda Instal Kraków
4. miejsce: MCKiS PKE Energetyk Jaworzno
5. miejsce: Ślepsk Suwałki
6. miejsce: KPS Jadar Siedlce

Foto: Aneta Borkowska

no images were found

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?