SPIN

W niedzielę przez 3 godziny „Miasto Kultury”

Beata Głozak środa, 14 września 2011, 18:55 Kultura, Wydarzenia

W najbliższą niedzielę 18 września na Skwerze T. Kościuszki redakcja „Kultury Siedleckiej” i współpracujący z nią artyści organizują niecodzienne wydarzenie – Miasto Kultury.

To pierwsza w naszym mieście tego rodzaju propozycja spędzenia niedzielnego popołudnia. Animatorzy zaplanowali wiele zabaw dla dzieci, ale atrakcji nie zabraknie również dla rodziców i osób w każdym wieku. Start o godz. 15 a zakończenie imprezy planowane jest na godz. 18. Wstęp jest wolny.

Na scenie wystąpią siedleccy artyści, a całość uświetnią występy zespołu bębniarskiego Bloco Central. Zespół ten przeprowadzi również warsztaty bębniarskie dla uczestników.
Niewątpliwą atrakcją będzie również pierwszy siedlecki slam poetycki. Do udziału w potyczkach organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych. Zapisy w dniu imprezy od godziny 15.

PROGRAM IMPREZY:

godz. 15 – Studio Piosenki MOK i zespół Sweet Angels (instruktor śpiewu: Edyta Wójcik)
Formacja Taneczna MP Dance (choreograf: Edyta Lipińska)
Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ (Mistrzowie Polski), Akademia Tańca LUZ-Art (choreograf: Joanna Woszczyńska)
godz. 15.40 – Slam poetycki
godz. 16 – Grupa Piosenki Poetyckiej oraz zespół Esence (pod kierownictwem muzyka Macieja Turkowskiego)
godz. 16.30 – Piosenki z Repertuaru Marleny Dietrich w wykonaniu Marleny Uziębło
godz. 17 – Bloco Central zespół bębniarski
godz. 17.30 – zespół Myśli i Słowa

Ponadto:
Wystawa prac malarskich Pracowni Rysunku i Malarstwa działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach (artysta malarz: Tomasz Nowak), warsztaty bębniarskie, wystawa prac malarskich Izy Staręgi, warsztaty rękodzieła, malowanie twarzy, Grajdołek Siedlecki w plenerze, czyli gry planszowe dla dużych i małych, Break Dance, Cheerleaderki z ZS Królówka, poeci SGL „Witraż” działającej przy Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach (pod kierownictwem Krzysztofa Tomaszewskiego), występ Ireny Kosińskiej (poezja śpiewana), artyści ze stowarzyszenia Widzimisie i wiele innych atrakcji.

Agnieszka Janiszewska

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?