SPIN

SUKCES MIASTA: Siedlce wysoko w rankingu najbogatszych polskich miast

Aneta Borkowska czwartek, 15 września 2011, 09:28 Aktualnie, Wydarzenia

Tygodnik „Wspólnota” opublikował coroczny ranking samorządów. Pod uwagę brano dochody polskich miast, gmin oraz powiatów. W ranking wliczano dochody budżetowe samorządów i otrzymywane subwencje, bez wpływów z dotacji.

Siedlce z dochodem wynoszącym ponad 3400 zł na statystycznego mieszkańca znalazły się na jedenastym miejscu, co stawia nas wysoko w czołówce najbogatszych polskich miast. Warto podkreślić, że Siedlce zaliczyły poważny awans, gdyż w ubiegłym roku zajmowały w tym rankingu dopiero 27 miejsce.

Na pierwszym miejscu niezmiennie od 10 lat jest Sopot (7024 zł). Cieszy fakt, że Siedlcom naprawdę niewiele brakuje do miast takich jak: Kraków (3658), Kielce (3471)  czy Gdańsk (3632). Pokonujemy za to: Białystok (3110), Lublin (2872), Bydgoszcz (2828) czy Szczecin (2704).

Ze strony internetowej siedleckiego magistratu dowiadujemy się, że taki awans Wojciecha Kudelskiego, prezydenta miasta bardzo cieszy i dowodzi, że Siedlce mają ogromny potencjał. Jednocześnie tak wysokie miejsce mobilizuje do jeszcze większego działania, by poziom życia oraz dochody w miesicie były jeszcze wyższe.

źródło UM Siedlce/opr. ab

9 komentarzy

 1. GRABIAN dodano 10 lat temu

  Praca w Warszawie a rozliczenie W US w Siedlce daje tak dobre wyniki

 2. wyborca dodano 10 lat temu

  nie ma się co napinać, kto ma 3400 zl? Kudelski i jego poplecznicy windują nas w rankingu

 3. lch dodano 10 lat temu

  a czy w tym rankingu są ujęte kredyty?

 4. bombeliks dodano 10 lat temu

  ja np. mam 3400 zł, i pracuję w Siedlcach. Bo pracować trzeba umieć a nie umieć udawać, że się pracuje. Najlepiej narzekać i wmawiać sobie jakim to się jest nieudacznikiem (do "wyborcy") I jeszcze jedno p. "wyborco" … za 3 lata będziemy wybierać ponownie prezydenta Siedlec. Nikt Ci nie broni startować … ale jeśli tak pracujesz, że tylko Twoim marzeniem jest 3400 to jak będziesz pracował jako Prezydent?

 5. niewytrzymam dodano 10 lat temu

  Ludzie, czy wy chodziliście do szkoły? Jest napisane: "dochody polskich miast, gmin oraz powiatów", nie ma ani słowa o dochodach mieszkańców. Dochód MIASTA został podzielony przez liczbę mieszkańców, stąd kwota 3400 zł na statystycznego mieszkańca. Czterech komentujących przede mną i żaden nie rozumie co czyta…

 6. stock dodano 10 lat temu

  I tak jest w naszym mieście z każdą informacją. Czytanie ze zrozumieniem to chyba poziom II klasy podstawówki. Przed chwilą taką samą informację, połączoną z sondą podało radio (nie napiszę z litości, które). Dochody miasta, to nie dochody indywidualne mieszkańców. Ciekawo kto chciałbym zarabiać 3400 zł rocznie. Wystarczy zastanowić się chwilę, a nie walić w internecie, jak krowa na asfalt.

 7. czytać dodano 10 lat temu

  "Pod uwagę brano dochody polskich miast, gmin oraz powiatów. W ranking wliczano dochody budżetowe samorządów i otrzymywane subwencje, bez wpływów z dotacji." Ludzie te 2 zdania wszystko wyjaśniają … czytać ze zrozumieniem!! A ja napiszę jakie, bo też słyszałam to było w Esce!!!! I to jest najlepsze, bo GRABIAN, wyborca, lch i bombeliks ok, ale dziennikarze?? To są siedlce wlasnie. jakie miasto takie media hehehehe smutne.

 8. koli dodano 10 lat temu

  O RANY……..TOTALNA BZDURA…….A BEZROBOTNI I UPADAJĄCE ZAKŁADY PRACY?

 9. Siedlczanka 2 dodano 10 lat temu

  Wszędzie są bezrobotni i wszędzie są upadajace zakłady ,szczególnie tam gdze myślenie komunistyczne doskwiera " stoi czy się stoi czy się leży kasa pełna sie należy… " i wszędzie mogą. być zakłady rozwijające jak są na miarę 21 wieku a nie z Pre – historii…. ci co się pracy nie boją , są w stanie żyć w Siedlcach, a obiboki, lenie i nieudacznicy na żebry wolą chodzić do urzędu pracy i cagle narzekać. Ci co solidnie pracują nie maja czasu wymyślać teori spiskowych ,że radio Eska i inne media kłamią…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?