SPIN

Powstanie piłkarski hotel dla wszystkich?

Aneta Borkowska wtorek, 20 września 2011, 21:34 Siedlce, Wydarzenia

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce przymierza się do wydzielenia działki pod budowę hotelu na siedleckich boniach. Na terenie, który sprzeda AMRS nie będzie można wybudować niczego innego. Postanowiono, że inwestycję wykona prywatny przedsiębiorca.

Mirosław Pawłowski, prezes ARMS. Fot. AB

Mirosław Pawłowski, prezes ARMS. Fot. AB

Mirosław Pawłowski, prezes ARM Siedlce poinformował podczas wczorajszej konferencji prasowej, że projekt wydzielenia działki już jest przygotowany. Hotel, jak powiedział „będzie dotykał do aquaparku i hali widowiskowo – sportowej”.

– Najlepiej taką inwestycję poprowadzi prywatny przedsiębiorca, czyli kupi od nas teren i to już jest postanowione. Możliwe, że w okolicach przełomu roku ogłosimy przetarg na wyłonienie nabywcy. Już widać zainteresowanie potencjalnych inwestorów, ale każdy czeka na wydzielenie działki. Dopiero wtedy będzie można przystąpić do konkretnych rozmów – powiedział Pawłowski.

Wstępne założenia przewidują, że hotel będzie miał 100 pokoi – 50 jednoosobowych i 50 dwuosobowych. Plan zagospodarowania przestrzennego określa również, że nie może mieć on więcej niż 18 metrów wysokości. Prezes ARMS twierdzi, że skoro cały Ośrodek ma być dedykowany drużynom piłkarskim to „fajnie by było”, aby i hotel służył także piłkarzom.

– Są pewne standardy do budowy tego typu hoteli, począwszy od zwykłego pokoju na piłki i sprzęt na pokojach dla masażystów i trenerów kończąc – stwierdził.

Decyzje jednak i tak podejmie inwestor. To od niego będzie zależało ile gwiazdek, ile i jakie pokoje powstaną.

ab/bg

15 komentarzy

 1. AlChimedes dodano 10 lat temu

  Cyt. "Postanowiono, że inwestycję wykona prywatny przedsiębiorca."…. And the winner is….Bob the Builder:-)

 2. kolejny bąk Pawłowskiego dodano 10 lat temu

  Mówi szybciej niż myśli. A co będzie jak grunt nabędzie na przetargu np. bogata spółka skarbu państwa. Rada – niech pozostali członkowie MÓZGU zaczna pomagać Pawłowskiemu. Na marginiesie – tu wielkiej piłki nie będzie. Zatem hotel dla piłek niech Pawłowski wybuduje za swoje.

 3. b. dodano 10 lat temu

  "Postanowiono, że inwestycję wykona prywatny przedsiębiorca." – teraz trzeba go tylko złapać, rozkułaczyć, kazać podpisać cyrograf, że postawi hotel z "pokojem na piłki" i może zaczynać 😉 Nie znam hotelu, gdzie aż 50% pokoi to single…

 4. Soko dodano 10 lat temu

  To ja już rezerwuje sobie ten pokój na piłki:)

 5. ludzie... dodano 10 lat temu

  Decyzje jednak i tak podejmie inwestor. To od niego będzie zależało ile gwiazdek, ile i jakie pokoje powstaną. – a 1/3 mózgu mówi o jego rozbudowanej wizji. mam tylko nadzieje, że inwestor bedzie bardziej znal się na rzeczy niż cały mózg
  hehehehe

 6. 1/3 dodano 10 lat temu

  1/3 mózgu. Arcytrafne okreslenie. Nic dodać.

 7. efaster dodano 10 lat temu

  mam nadzieje, że Pawłowski (bez pan, prezes bo na to sobie trzeba zasłużyć) zrobi nam wszystkim (Siedlczanom) prezent na gwiazdkę i poda się do dymisji już teraz. Wszyscy będziemy zadowoleni a 1/3 mózgu (dosłownie i w przenośni) niech wraca tam z kąt przyszedł (czyli do PKP). Płakać za Pawłowskim na pewno nie będziemy.

 8. Nareszcie! dodano 10 lat temu

  1/3 mózgu zrozumiała. "Najlepiej taką inwestycję poprowadzi prywatny przedsiębiorca" Jestem pewien, że z budową aquaparku, stadiony czy czegokolwiek lepiej poradziłby sobie prywatny przedsiębiorca.

 9. jak widać.. dodano 10 lat temu

  Jak widać z czym by nie wystąpił Pawłowski to KLOPS. Jego czas minął. Ciekawe kiedy Pan Kudelski zdymisjonuje cały MÓZG. Utrzymywanie go dalej to robienie z siedlczan idiotów. Trzech PREZESÓW za gigantyczne pieniądze – do tego Rada Nadzorcza, A kto ma pracować???? Czy Pan Prezydent naprawdę NIC NIE WIDZI????

 10. do "jak widać" dodano 10 lat temu

  A kto ma pracować????
  Jak to kto? Czytaj Kolego ze zrozumienim: "prywatny przedsiębiorca"
  MÓZG jest od brania kasy, a nie od roboty.

 11. do efastera dodano 10 lat temu

  proszę Cię bardzo, znawco kodeksu spółek handlowych, prawa zamówień publicznych, prawa budowlanego, kodeksu postępowania administracyjnego, zasiądź uprzejmie na miejscu Pana Pawłowskiego i pokieruj lepiej inwestycjami.Jesteś żałosny, a Twoje kompetencje zerowe.Myślę, że bycie w zarządzie PKP PLK to tylko atut tego człowieka, natomiast Ty, żenujący krzykaczyku jesteś po prostu zazdrosny:)

 12. do fana Pawłowskiego dodano 10 lat temu

  Przecież Pawłowski ma MÓZG rzekomo do kierowania. Agencja to żałosny twór. Pawłowski, trener skórokopów i człowiek znikąd. Tercet za grubą KASE. Do tego arogancja i buta Pawłowskiego. Trudno komukolwiek z MÓZGU zazdrościć. Oni powinni byc czerwoni ze wstydu, że we TRZECH kieruja kilkoma pracownikami. Szkoda że praworządny i sprawiedliwy Prezydent toleruje ten absurdalny stan.

 13. efaster dodano 10 lat temu

  u widze p. Pawłowski się zdenrwował, o jaka szkoda. Ale jakoś mi to zwisa.

 14. L dodano 10 lat temu

  " proszę Cię bardzo, znawco kodeksu spółek handlowych, prawa zamówień publicznych, prawa budowlanego, kodeksu postępowania administracyjnego, zasiądź uprzejmie na miejscu Pana Pawłowskiego i pokieruj lepiej inwestycjami.Jesteś żałosny" Nie czepiaj się chłopaka (efastera).Wszyscy dobrze wiedzą, że prezes nie ma pojęcia o wyżej wymienionych tym bardziej ten czy kolejny prezes nie musi znać prawa budowlanego bo od takich spraw inwestor ma ludzi, którzy muszą robić tak aby nadzór budowlany nie miał podstaw niczego zakwestionować.

 15. Łatwo wydaje się nie swoje (a podatnika) pieniądze. dodano 10 lat temu

  Najlepiej zatrudnić w ARMS trzech prezesów (MÓZGów) a robotę i odpowiedzialność zrzucić na prywatnego inwestora. Tylko czy się taki znajdzie. Prywatny zanim wyłoży swoje pieniądze, to dobrze wszystko przeliczy i przemyśli, w odrużnieniu od "siedleckich władz". Zastanawia mnie fakt, że trzeba było zatrudnić aż 3 prezesów, żeby wpadli na pomysł, że "Postanowiono, że inwestycję wykona prywatny przedsiębiorca." 1/3 mózgu pewnie sama by tego nie wykombinowała.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?