SPIN

Siedlczanin aresztowany za napady z nożem w ręku

Beata Głozak środa, 28 września 2011, 22:43 Siedlce, Wydarzenia
Zdjęcie ze sklepowego monitoringu. Fot. KMP Siedlce

Zdjęcie ze sklepowego monitoringu. Fot. KMP Siedlce

Siedleccy policjanci zatrzymali 27 – letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie w ciągu kilku miesięcy trzech kradzieży w sklepach. Sprawca za każdym razem terroryzował sprzedawczynie nożem i kradł pieniądze. Wczoraj siedlecki sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

25 sierpnia ok. godz. 11.38 do jednego ze sklepów znajdujących się na oś. Warszawska wszedł mężczyzna i nożem zastraszył pracującą w nim ekspedientkę. W czasie napadu ukradł ze sklepu pieniądze i uciekł z nimi w nieznanym kierunku. Policjanci przystąpili do poszukiwania sprawcy. Po niemal miesiącu podejrzanego zatrzymano.

Był nim 27 – letni siedlczanin.

Funkcjonariusze udowodnili mu dwa inne podobne napady na sklepy, których dokonał na przestrzeni kilku minionych miesięcy. 27 września siedlecki sąd po zapoznaniu się z dowodami zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: nadkom. Jerzy Długosz; KMP w Siedlcach/opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?