Pogoń „oddała” punkty rywalowi

Aneta Borkowska niedziela, 2 października 2011, 20:34 Sport, Wydarzenia

Siedlecka Pogoń przegrała wczoraj (1 października) na swoim boisku mecz z Resovią Rzeszów 1:2. Jest to już piąta porażka w lidze.

Pierwsza odsłona nie wyglądała najlepiej w wykonaniu siedleckich piłkarzy. Gra przede wszystkim opierała się na dogrywaniu piłki do wysuniętego Jacka Kosmalskiego, którego pilnował praktycznie cały blok defensywy. Goście natomiast grali zespołowo, co dało im szanse na skonstruowanie kilku dobrych okazji. Pierwsza bramka padła w 24 minucie spotkania. Nie minęła minuta, a przeciwnicy cieszyli się już z drugiego gola.

Druga odsłona przebiegała wyraźnie pod dyktando gospodarzy. W 73 minucie po indywidualnej akcji Kosmalski wywalczył rzut karny i sam pewnym strzałem zdobył wyczekiwanego gola. Niestety mimo chęci nie udało się naszym zawodnikom wyrównać.

Bramki: 74’k Jacek Kosmalski – 24′ Michał Twardowski, 25′ Dariusz Kantor

Pogoń: 1. Paweł Nerek – 8. Robert Kwiatkowski (31′ 15. Paweł Marchel), 23. Grzegorz Krystosiak, 24. Marek Lendzion, 22. Damian Guzek – 11. Marcin Paczkowski (90′ 16. Rafał Konasiuk), 4. Chinonso Agu, 17. Przemysław Rodak (30′ 10. Marek Kaliszewski), 21. Cezary Demianiuk (46′ 5. Dariusz Dziewulski) – 9. Adam Czerkas, 20. Jacek Kosmalski

Resovia: 82. Marcin Pietryka – 5. Wiesław Kozubek, 25. Mirosław Baran, 3. Michał Bogacz, 22. Kacper Horodeński – 30. Tomasz Kot (70′ 2. Grzegorz Krzak), 13. Andrij Nikanowycz, 23. Michał Chrabąszcz, 4. Piotr Szkolnik – 10. Dariusz Kantor (80′ 6. Piotr Piechniak), 9. Michał Twardowski (85′ 32. Sebastian Hajduk)

Żółte kartki: 15′ Robert Kwiatkowski, 18′ Damian Guzek, 74′ Adam Czerkas – 26′ Tomasz Kot, 43′ Michał Bogacz, 60′ Wiesław Kozubek

źródło: MKP Pogoń (cały artykuł) / Fot. ab