SPIN

NEWS: Wybuch gazu w budynku przy ulicy Piłsudskiego (więcej + film)

Aneta Borkowska poniedziałek, 3 października 2011, 21:07 Siedlce, Wydarzenia
Fot. Olga Skrzek

Fot. Olga Skrzek

Około godziny 20.45 w jednym z mieszkań na trzecim piętrze  przy ulicy Piłsudskiego 43 (róg ulic Piłsudskiego z Armii Krajowej)  wybuchła butla z gazem.  Siła wybuchu była tak duża, że okno z mieszkania znalazło się  na drugiej stronie ulicy. Jedna osoba została poszkodowana i przewieziona do szpitala. Rodzina zajmująca mieszkanie  obok została ewakuowana z budynku.

Obecnie na miejscu jest policja, karetki, 3 jednostki straży pożarnej. Ulica Piłsudskiego jest zablokowana.  Na miejsce zdarzenia  przybyła Joanna Adamczyk, inspektor Nadzoru Budowlanego, która nakazała opuszczenie dwóch mieszkań. Obecnie rodziny przebywać będą w DPS. Nie wiadomo jak długo tam zostaną, gdyż dopiero jutro odbędzie się szczegółowa kontrola skali zniszczeń.  Wstępnie ustalono, że zniszczone zostały tylko ściany działowe.

Na miejscu jest także Wojciech Kudelski, prezydent miasta, który powiedział, że na szczęście w całym tym nieszczęściu nikt nie zginął.

ab

Aktualizacja (4 października): Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów, najprawdopodobniej w wyniku nieszczelności zaworu przy butli gazowej doszło do jego ulotnienia się a w konsekwencji do eksplozji. Podczas zdarzenia w mieszkaniu przebywał 56 – letni mężczyzna, który w stanie ciężkim z rozległymi oparzeniami został przewieziony do szpitala. Elementy ram okiennych wyrwanych ze ściany siłą eksplozji uszkodziły elewację budynku po drugiej stronie ulicy oraz zaparkowane w pobliżu samochody (nadkom. Jerzy Długosz; KMP w Siedlcach)

httpv://www.youtube.com/watch?v=r8uTnck7itY&feature=youtu.be

14 komentarzy

 1. UB dodano 10 lat temu

  Słyszałam ten wybuch. Myślałam, że coś się zawaliło.

 2. strażak ochotnik dodano 10 lat temu

  Szanowna Pani Redaktor są trzy zastępy straży pożarnej bo specjalistów z jednostki chemicznej straży ze Składowej (JRG2) nie widziałem. Jak są poparzone drogi oddechowe u tego pana może być niewesoło niestety. Oby nie!

 3. Narożny dodano 10 lat temu

  Coś nie tak z numeracją.
  To będzie pomocne.
  http://www.markopm.za.pl/pilsudskiego01.htm

  Ten narożny, to budynek UM.

 4. sdl dodano 10 lat temu

  a gdzie ten wybuch dokładnie był?

 5. KMD dodano 10 lat temu

  Ja też słyszałem akurat jechałem samochodem po rondzie garnizonu a tu BOOM!

 6. Aneta Borkowska dodano 10 lat temu

  Dziękujemy, numeracja poprawiona.

 7. do narożny dodano 10 lat temu

  na tym Twoim linku jest błąd. Budynek UM ma nr 45 a nie 43. Najwyraźniej posesja obok ma nr 41/43

 8. paramedic dodano 10 lat temu

  Kolejny test, tym razem praktyczny dla służb ratowniczych miasta straż/pogotowie.
  Pytam czy siedleckie służby ratownicze są wyposażone w opatrunki hydrożelowe – opatrunki dające większą szansę poszkodowanym na powrót do normalnego życia i nadające sens kolejnym działaniom lekarzy już w szpitalu?
  Podczas ostatnich ćwiczeń na stadionie nie zauważyłem żeby je używali a "wybuch bomby" też spowodował obrażenia termiczne u poszkodowanych. To poważny problem i na pewno tańszy do rozwiązania niż kupno nowej karetki czy wozu strażackiego. Tylko ktoś powinien się tym zainteresować! W końcu, bo kolejną ofiarą nieefektywnie opatrywaną w tego typu obrażeniach może być ktoś z nas czytający ten komentarz.

 9. miroslav dodano 10 lat temu

  5-10minut wcześniej wracałem z kina córką tamtędy, ufff…

 10. Narożny dodano 10 lat temu

  trzeba jeszcze wymazać ten tekst w nawiasie.
  " (róg ulic Piłsudskiego z Armii Krajowej)"

 11. W. dodano 10 lat temu

  paramedic przy 90% poparzeniu ciała (w tym drogi oddechowe) zespół Ratownictwa Medycznego obecny na miejscu zdarzenia nie będzie się bawił w oklejanie opatrunkami HG pacjenta! Nie ma na to czasu.Ważniejsza jest drożność dróg oddechowych i walka z szybko postępującym wstrząsem!Podejrzewam też, że nie używałeś ich w praktyce 😉
  I zapewne nie zdajesz sobie sprawy ile kosztują więc wymaganie aby zespoły podczas ćwiczenia na stadionie ich używały jest irracjonalne 🙂

 12. tyka dodano 10 lat temu

  ty narożny dla ciebie ważniejsza numeracja od czlowieka który mógl zginąc tak sie czepil tych numeró że aż go żal

 13. x dodano 10 lat temu

  Narożny musiał zareklamować swoją stronę

 14. paramedic dodano 10 lat temu

  Szanowny Kolego W., nie odbiegasz o schematu. Jak jest chęć merytorycznej dyskusji o problemie zaraz zaczyna się podjazd osobisty typu „nie zdajesz sobie sprawy”, „nie używałeś ich w praktyce”. Uprzejmie informuję, że zdaje sobie sprawę ile kosztują ratownicze opatrunki hydrożelowe (np. Burnshield czy Water-Jel) i używam je w praktyce, dlatego mam ich ciągły deficyt. Nie moją sprawą jest za to ich cena, bo ja jako ratownik mam dać poszkodowanemu to co mu się należy zgodnie ze współczesną sztuką ratowniczą. Leczenie wstrząsu nie koliduje ze schładzaniem i nie myślę, że jest to "zabawa". Im wcześniej rozpocznie się schładzanie, tym większa szansa ochrony przed III stopniem oparzenia.
  Kasa to domena komendantów straży pożarnej czy dyrektorów pogotowia. Wiem też, że cena tych opatrunków jest kilkaset razy niższa niż cena przeszczepu skóry czy leczenie powikłań. O czym więc mowa, bo nie łapię?
  Co do ćwiczeń, to zawsze należy umieć oddzielić real od umowności. Doświadczeni i dobrze wyszkoleni ratownicy to potrafią, bo można przecież było położyć na oparzone ciało poszkodowanego nie rozpakowany opatrunek hydrożelowy – chodzi wszak o wyrabianie właściwych nawyków.
  Ćwiczenia w których jedynym celem, bez określenia priorytetów leczniczo –transportowych, jest uprzątanie stadionu z poszkodowanych są lekko bez sensu i nic nie wnoszą do ratownictwa. I na takie właśnie ćwiczenia szkoda kasy bo nawet nie da się ich ocenić i wyciągnąć sensownych wniosków, bo niby jakie? Słucham?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?