SPIN

Miejskie Przedszkole nr 25 najlepsze

Aneta Borkowska wtorek, 4 października 2011, 11:37 Aktualnie, Wydarzenia

Wczoraj (3 października) na terenie Miejskiego Przedszkola Nr 22 w Siedlcach odbył się międzyprzedszkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie „Bezpieczny Przedszkolak”. W konkursie wzięło udział 13 drużyn reprezentujących publiczne i niepubliczne przedszkola z terenu miasta. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna z Miejskiego Przedszkola nr 25.

Edukacja z zakresu bezpieczeństw to bardzo ważny obszar działalności siedleckiej KMP. Działania te stają się jeszcze ważniejsze, gdy chodzi o edukację najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Wczoraj przedstawiciele KMP w Siedlcach uczestniczyli w zorganizowanym na terenie Miejskiego Przedszkola Nr 22 w Siedlcach międzyprzedszkolnym konkursie wiedzy o bezpieczeństwie „Bezpieczny Przedszkolak”. Trzynaście drużyn reprezentujących publiczne i niepubliczne przedszkola z terenu miasta miało do wykonania kilka zadań, które skrupulatnie punktowane były przez jury.

Wśród zadań tych znalazły się m. in. prezentacja piosenki dotyczącej bezpieczeństwa, w czasie której punktowano nie tylko tekst, lecz również samodzielnie wykonane instrumenty oraz stroje uczestników. Ponadto zawodnicy musieli odpowiedzieć na pytania z zakresu bezpieczeństwa i przyporządkować numery alarmowe do obrazków z pojazdami używanymi przez poszczególne służby ratunkowe. Po zaciętej lecz wyrównanej rywalizacji jury konkursowe ogłosiło werdykt.

W gronie najlepszych drużyn znaleźli się :
I miejsce – Miejskie Przedszkole Nr 25,
II miejsce – Miejskie Przedszkole Nr 27,
III miejsce – Miejskie Przedszkole Nr 3 oraz Miejskie Przedszkole Nr 13.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?