SPIN

Jarosław Kaczyński w Siedlcach (relacja na żywo)

Beata Głozak środa, 5 października 2011, 14:56 Siedlce, Wydarzenia
Jarosław Kaczyński podczas spotkania z lokalnymi mediami. Fot. AB

Jarosław Kaczyński podczas spotkania z lokalnymi mediami. Fot. AB

Kilka godzin po przyjeździe do Siedlec Andrzeja Halickiego, posła Platformy Obywatelskiej wizytę w naszym mieście składa także prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. W Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury na Kaczyńskiego czekają przedstawiciele mediów ogólnopolskich i lokalnych.

godz. 15: Sala Biała niemal szczelnie wypełniona, ale prezesa PiS nadal nie ma. Na sali jest prof. Krystyna Pawłowicz „1” z listy PiS okręgu siedlecko – ostrołęckiego.

godz. 15.07: Jarosław Kaczyński na „tyłach” Sali Białej spotyka się już z lokalnymi przedsiębiorcami. Następnie w obecności mediów ogólnopolskich odbędzie się konferencja prasowa potem czas będą miały media lokalne w kolejności: gazety, radia i portale a na koniec telewizja.

godz. 15.20: Nadal czekamy na Jarosława Kaczyńskiego.

godz. 15.22: Fotografowie i kamerzyści mogą podczas spotkania z przedsiębiorcami zrobić zdjęcia i ujęcia do telewizji. Nie ma możliwości zadawania pytań.

godz. 15.32: Nadal trwa spotkanie prezesa z przedsiębiorcami, na które nie zostały zaproszone lokalne ani ogólnopolskie media. Z informacji jakie do nas docierają wynika, że na tyłach Sali Białej podpisywana jest deklaracja dot. elementów programu PiS mających związek z przedsiębiorcami i działalnością gospodarczą.

godz. 15.37: Nadal czekamy na przyjście JK.

godz. 15.39: Na Sali pojawiła się Krystyna Pawłowicz powitana oklaskami. Dołącza do niej poseł Krzysztof Tchórzewski a chwilę potem Jarosław Kaczyński.

Kaczyński zaczyna od informacji, że jest po smutnej rozmowie z przedsiębiorcami naszego regionu. Spotkanie jak powiedział było dla niego kolejnym dowodem na to, że Polską rządzą w tej chwili ludzie „powiewający białą flagą”. Jak stwierdził ich problemom niekiedy zaradziłaby jedna decyzja władz lub jeden podpis. Niestety tak się nie dzieje. Prezes PiS nie przedstawia jednak żadnych przykładów problemów przedsiębiorców, z którymi się spotkał. Jak poinformował zebranych na sali dziennikarzy i lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości ma propozycję nowego podatku. Podkreślił też że niezwykle ważne jest, aby uporządkować przepisy odnoszące się między innymi do podatków.  – Mamy zasadę dyskontynuacji – oznacza ona, że 200 tys. interpretacji odnoszących się do podatków może być wyrzucone do śmieci. Chcemy zlikwidować worek kamieni jaki noszą przedsiębiorcy – powiedział.

Prezes PiS krótko przedstawił nr 1 na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu siedlecko – ostrołęckim w walce o fotel poselski, czyli Krystynę Pawłowicz. Jego zdaniem jako specjalistka z dziedziny prawa może pomóc w uwalnianiu prawa. Zebrane w Sali Białej osoby zaczęły bić brawo.

Dziennikarka Polsat News zapytała jakie osoby oprócz Eriki Steinbach nie byłyby wpuszczane do naszego kraju, gdyby Jarosław Kaczyński został premierem. Ten odparł, że nie przypomina sobie innego polityka, który powiedział publicznie o uczeniu Polaków cywilizacji przy pomocy samolotów bombowych a teraz już nie trzeba tego robić.  – To jest ten wyjątek – stwierdził Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości odniósł się także do zamieszania wokół swojej wypowiedzi dot. Angeli Merkel. Poinformował zebranych, że z racji tego, że media niemieckie interpretują w sposób niedopuszczalny jego słowa zawarte w książce wynajęto już niemiecką kancelarię prawną żeby reagować w tej sprawie.

Jeżeli to co piszą na ten temat polskie media się potwierdzi, no bo różnie to bywa – może mają złych tłumaczy, to będziemy występowali na drogę prawną po to żeby uzyskać sprostowania – to po pierwsze  a także w perspektywie żeby uzyskać odszkodowania. Te odszkodowania będą kierowane na budowę Muzeum Drugiej Wojny Światowej w Polsce. Z każdym państwem, nawet  bardzo silnym i znaczącym jak Niemcy trzeba utrzymywać stosunki stojąc a nie w jakiejś innej postawie. To co robił dotąd Donald Tusk przyniosło rurociąg północny, zablokowanie portu i brak niemieckiego poparcia dla Europejskiego Instytutu Technologicznego we Wrocławiu – poparcie uzyskały Węgry, to sprawa ograniczenia polskich rodziców jeżeli chodzi o nauczenie polskiego języka w Niemczech polskich dzieci.

Na sali jest również dziennikarka z niemieckiej telewizji. Zapytała skąd prezes czerpie wiedzę mówiąc o tym, że nie jest przypadkiem, że Angela Merkel została kanclerzem. Prezes stwierdził, że w tej sprawie wypowiadał się już w telewizji i przed chwilą. Powiedział, że nie chciałby, aby telewizja dziennikarki była przedmiotem postępowania w tej sprawie i poprosił o „nienadinterpretowanie tego co zostało napisane.

Dziennikarka „Faktów” poprosiła o komentarz prezesa do wypowiedzi Donalda Tuska, który mówiąc o różnicy między nim a Jarosławem Kaczyńskim miał powiedzieć: Koń jaki jest, każdy widzi. Różnice między nami są wielkości konia.”

„Ja ostatnio czytałem taki opis nas dwóch w „Super Expressie” i z tego wynikało, że jest 7 centymetrów. Aż się zdziwiłem, bo myślałem, że więcej – odparł Kaczyński a zebrani na sali goście zaczęli bić gromkie brawa.

godz. 16:01 – Kaczyński: Na ostatnie dni kampanii chcemy przygotować dobre potrawy. Mam nadzieję, że zainteresują one opinię publiczną.

godz. 16.03 –  Kaczyński: Jeżeli mieszkańcy regionu wschodniego zagłosują na PiS ten region będzie się rozwijał.

Zakończyła się konferencja prasowa dla mediów ogólnopolskich. Teraz przyszedł czas na media lokalne.

24 komentarze

 1. As z Hydrozagadki dodano 11 lat temu

  a to dla tego stał polsat pod Jackiem

 2. siedlczanin dodano 11 lat temu

  w normalnym państwie, jakby lider opozycyjnej partii powiedział,że urzędujący prezydent został wybrany przez pomyłkę i najwyższe władze państwa posądzane i wyszydzane od zdrajców narodu to ta osoba nie miała by racji bytu w polityce nie mówiąc już o dobijaniu się na stanowisko premiera.Może nasze społeczeństwo się obudzi i przejrzy na oczy,dokąd zmierza w tym smoleńskim amoku.

 3. biedni przedsiębiorcy.. dodano 11 lat temu

  Poskarżyli się Jarosławowi.Biedaczyska. A może nie wszyscy są kompetentni, gdyż dostali stołki a politycznej nominacji. Zatem żadni z nich menadżerowie. Co tu dużo gadać – zobaczcie obsadę spółek miejskich – np. wiceprezes z MPK itp.

 4. bb dodano 11 lat temu

  Kaczyński: jeżeli mieszkańcy regionu wschodniego zagłosuja na PIS, ten region bedzie sie rozwijał.
  (…) człowieczku. Naiwni mieszkańcy regionu wschodniego ciagle głosuja na PIS i ciągle sa na szarym końcu. Co ty możesz nam dac? Obiecanki cacanki i pomnik brata w centrum zamiast ratusza? Najwyższy czas, aby mieszkańcy regionu wschodniego nie zagłosowali na tę kr…. W dodatku przywiózł kolejnego spadochroniarza. A czy ta pani kandydat wie cos na temat Siedlec? A ta "sprawa niemiecka"odgrzewana przy kazdych wyborach, jak nie dziadek z Wermachtu to Angela Merkel, to straszenie niemieckich mediów sądami, bo on myslał co innego niż napisał, napisał jak napisał, ale rozumieć trzeba inaczej. Żenada. (….)? Już im Smoleńsk nie wystarczy. Kim my – jak kraj – będziemy jak ten oszołom – niech Bóg broni – dojdzie do władzy.

 5. mińszczanin dodano 11 lat temu

  w normalnym państwie, gdyby marszałek sejmu powiedział o zamachu na urzędującego Prezydenta – "jaki snajper, taki zamach", gdyby "przypadkowo" prorokował na temat spadającego samolotu z Panem Prezydentem na pokładzie i to proroctwo w 100 % by się spełniło, to taki ktoś nie miał by co robić nie tylko w polityce. Mam nadzieję, że Naród w porę się OBUDZIŁ!!!

 6. miroslav dodano 11 lat temu

  do siedlczanina: odsyłam do słów prezydenta Komorowskiego o ś.p. Lechu Kaczyńskim, a propos zamachu w Gruzji, snajperze itd. – to też pasuje do Twojej polemiki

 7. Tarka dodano 11 lat temu

  Drogi siedlczaninie, po pierwsze: trzeba cytować całość twierdzenia z kontekstem, bo cytowanie tylko fragmentu jest nieuczciwe, po drugie: na całym świecie w krajach demokratycznych wyszydzanie i lżenie z Głowy Państwa powoduje, że ta osoba nie ma racji bytu w polityce, tylko, że ta Twoja uwaga powinna odnosić się do innej osoby czyli do ówczesnego Marszałka Sejmu, po trzecie: może nasze społeczeństwo rzeczywiście się obudzi i przejrzy na oczy po czterech latach piarowskiego amoku. Dodam jeszcze: na stanowisko premiera, / wyobraź sobie!/ dobijać się mogę nawet ja i nawet Ty, o ile nie byłeś karany, jesteś Polakiem i spełniasz kilka innych wymagań. Czy to nie piękne? Szanujmy demokrację! Cieszmy się wolnością! I na koniec informuję, ze nie jestem z PiS-u, żebyś się nie wysilał na zbędne epitety.

 8. PIS dodano 11 lat temu

  Ludzie obudźcie się ze smoleńskiego amoku. Sami widzicie co nas czeka jak wygra KAczyński. Pelna molilizacja rodzin i do urn , głosujmy na wszystkich tylko nie na PIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. MM dodano 11 lat temu

  "Kilka godzin po przyjeździe do Siedlec Andrzeja Halickiego, posła Platformy Obywatelskiej wizytę w naszym mieście składa także prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński."
  Cóż za wspaniały początek.Tylko kaliber nie ten i związku żadnego.

 10. Andy dodano 11 lat temu

  Nigdy więcej PISu u władzy, coś wiem jak rządzili i kim był i co sobą reprezentował mój przełożony i w firmach ościennych moja krótka ocena "bezmózg"

 11. siedlczanin rowniez dodano 11 lat temu

  partia KAczynskiego jest jedyna alternatywa dla prosowieckiej
  frakcji (PO PSL SLD partia palikota) opartej na SB i WSI (czyli tzw "polskim biznesie") – przypomnijmy ze partia PIS rządzila jedynie
  2 lata wiec mowienie ze ktos caly czas glosuje na PIS i nic sie
  nie zmienilo nie ma sensu.

 12. ztejsamejstrony dodano 11 lat temu

  O przyjeździe Kaczyńskiego spin pisał wcześniej. Na stronie tego pana co przesłał zdjęcia Pomnika Wolności, są zdjęcia kandydatki PO do senatu. Wszyscy inni poszli na spotkanie z Jarkiem.
  Powtórzę za MM.. "kaliber nie ten i związku żadnego."

 13. robson dodano 11 lat temu

  oczywiście spin robi wszystko, że przykryć wizytę lidera największej partii opozycyjnej informacjami o Halickim. Czemu Tusk nie przyjechał, czy go nie obchodzą Siedlce ? Czy obchodzi go w ogóle Polska wschodnia ?

 14. zbyt wielu zwolenników dodano 11 lat temu

  Prezesa, to raczej nie było. Wśród obecnych 50% to pewnie zwolennicy innych opcji.

 15. JKM dodano 11 lat temu

  Wybór pomiędzy PO, a PiS to wybór pomiędzy dżumą, a cholerą. Ja wybieram zdrowie. Nie głosuję na ludzi, którzy mają mnie w (pupci).

 16. VIktoria dodano 11 lat temu

  To straszne w jakim ja kraju żyję, marzyłam o demikracji ale na marzeniach się skończyło. Muszę głosować bo jestem polką ale jest to przykre, że nie robię tego z przyjemnością po takiej kampani wyborczej.

 17. efaster dodano 11 lat temu

  kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie:

  http://wybory.gazeta.pl/wyboryparlamentarne/1,118281,10423652,Gdanszczanin_do_Kaczynskiego___Jak_tu_nie_zyc__.html

  Gratuluje mieszkańcowi m. Gdańsk odwagi, m. Siedlce (ta normalna strona) jest z Panem.

  Pozdrowienia dla Gdańska, w którym mało, kto wie, ale jest dzielnica Siedlce. No, ale to trzeba trochę ruszyć tyłek, a nie siedzieć i czekać aż listonosz przyniesie zapomogę i przyjedzie kaczyński i powie, że kudeski jest cudotwórcą i da ludziom wszystko za darmo. Za darmo to "boli gardło" tak moja matka raczy mówić. I od razu ucinam spekulacje i domysły, to bardzo porządna i wykształcona kobieta, która uczciwie płaci (i to nie małe) podatki.

 18. Klubowicz dodano 11 lat temu

  Proglam PIS na nadchodzącą kadencję: (projekt)
  1. wojna z Niemcami
  2. wojna z Rosją
  3. wojna z kibolami
  4….itd
  a na koniec-ucieczka na emigraję rządowym samolotem i życie ponad stan za państwowe zrabowane pieniądze. Historia lubi się powtarzać.

 19. Andy dodano 11 lat temu

  do Klubowicz
  do pkt 3 sojusz z kibolami a nie wojna, Pozdrawiam

 20. kibic dodano 11 lat temu

  Program PO na nadchodzącą kadencję: (projekt)
  1. miłość z Niemcami
  2. miłość z Rosją
  3. wojna z kibolami
  4. wojna Tuska ze Schetyną
  4. wojna Rządu z Polakami (niektórymi)
  a na koniec – ucieczka na obiecane stanowiska unijne rządowym samolotem i życie ponad stan za państwowe zrabowane pieniądze.
  Historia lubi się powtarzać.

 21. penia dodano 11 lat temu

  Piszecie głupoty, Rosja i Niemcy zawsze byli wrogo nastawieni do Polski więc trzeba na nich uważać a nie włazić im w tyłek jak to robi PO, poza tym kto nie zna historii tylko jest wychowany na bzdurnej tv to niech się nie odzywa. Platforma boi się PiS bo Kaczyński chce rozliczyć złodzei którzy za nasze pieniądze się dorobili, ale to wielu przeszkadza bo przyzwyczaili się kraść i kombinować, trzeba w końcu zrobić porządek w tym kraju.Jakby komuś z piszących zginął członek rodziny w niewyjaśnionych okolicznościach to by nie wypisywali takich bzdur o Smoleńsku, łatwo komentować, Polska musi mieć człowieka który wie czego chce i nie jest chwiejnym i niezdecydowanym politykiem jak PO. Przez 4 lata pokazali że nic nie potrafią oprócz mydlenia oczu ludziom, a media ich bronią i chwalą. Ale sprawiedliwość w końcu zwycięży.

 22. nie-peniaj! dodano 11 lat temu

  Jacek Kozaczyński zrobi tu porządek!

 23. tamburyn dodano 11 lat temu

  "Jacek Kozaczyński zrobi tu porządek" . Tak co najwyżej może osbiście pozbierać peowskie plakaty z miasta. Na pewno to potrafi.

 24. zw dodano 11 lat temu

  godz. 16.03 – Kaczyński: Jeżeli mieszkańcy regionu wschodniego zagłosują na PiS ten region będzie się rozwijał. hahahahaah – wystarczy zerknąc na mapę Polski – tam gdzie bieda tam głosują na PiS. Czemuś biedny? Boś glupi!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?