SPIN

OCZAMI KOBIET: „Fish Tank”

Aneta Borkowska niedziela, 9 października 2011, 23:17 Kultura, Wydarzenia
Kadr z filmu "Fish Tank" - NoveKino Siedlce

Kadr z filmu "Fish Tank" - NoveKino Siedlce

Na pierwszy rzut oka nie ma w tym filmie nic nadzwyczajnego, tylko wycinek z życia dojrzewającej dziewczyny. Trochę obserwacji społecznych dołów, ambicje rozbijające się o ścianę wszechogarniającego marazmu, brak wzorców i aspiracji. Takimi samymi frazesami moglibyśmy opisać polski film o zapadłej dziurze, w którym – jak to w polskim filmie – bohaterom nie może się udać. Ale Mia, główna bohaterka, ma pasję – taniec. (autor: Malwina Grochowska, filmweb)

W najbliższą środę (12 października) o godz. 19. w NoveKino zobaczymy na ekranie kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat w reżyserii Andrei Arnold „Fish Tank”.

Przejmująca opowieść o dorastaniu i walce o swoje marzenia. Mia ma 15 lat. Nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie potrzebuje nikogo. Jej silny charakter i agresywna postawa budzą strach rówieśników. Gdy jest sama – tańczy. I wierzy w to, że kiedyś spełni swoje marzenia. Pewnego dnia jej matka przyprowadza do domu tajemniczego mężczyznę o imieniu Connor. Jego nieoczekiwana obecność wzburzy krew. Uwolni emocje, których nikt się nie spodziewał.

Fish Tank
reżyseria: Andrea Arnold  
scenariusz: Andrea Arnold
aktorzy: Michael Fassbender, Harry Treadaway, Jason Maza, Katie Jarvis, Kierston Wareing
gatunek: dramat
kraj produkcji: Wielka Brytania
rok produkcji: 2009
czas trwania: 124 minuty

httpv://www.youtube.com/watch?v=4FVx2m5_o7I&feature=player_embedded

opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?