SPIN

POLICJA: Pijany, bez uprawnień i z narkotykami

Aneta Borkowska czwartek, 20 października 2011, 14:23 Aktualnie, Wydarzenia

Policjanci z PP w Wiśniewie podczas wykonywania czynności związanych z kolizją drogową zatrzymali 42 – letniego mieszkańca Siedlec. W ich trakcie okazało się, że spowodowanie kolizji, prowadzenie pojazdu bez uprawnień i pod wpływem alkoholu to nie jedyne przewinienia, jakie ma na swoim koncie zatrzymany.

W minioną niedzielę (16 października) około godziny 0.35 w nocy funkcjonariusze z PP w Wiśniewie na drodze krajowej 63 próbowali zatrzymać do kontroli drogowej mercedesa bus-a. Jednak kierujący nim nie zareagował na wyraźne sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać. Po przejechaniu kilkuset metrów od miejsca kontroli kierowca stracił panowanie na pojazdem po czym zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Następnie kierujący podjął nieudaną próbę ucieczki, która zakończona została zatrzymaniem go po krótkim pościgu przez policjantów.

Przeprowadzone badanie wykazało, że ma on w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Po pewnym czasie stwierdzono, że oprócz prowadzenia pod wpływem alkoholu zatrzymany nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Jednak nie były to jedyne  przewinienia, jakie miał na swoim koncie mężczyzna. Funkcjonariusze podczas sprawdzania pojazdu znaleźli w nim stacje radiowe wykorzystywane do prowadzenia nasłuchu. Podczas przeprowadzonego przeszukania policjanci znaleźli także ponad 40 gram amfetaminy.

Zatrzymany mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

autor: nadkom Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?