SPIN

Bunt w więzieniu i atak na konwój. Są ofiary śmiertelne

Beata Głozak piątek, 21 października 2011, 17:22 Siedlce, Wydarzenia
Atak na konwój. Fot. AB

Atak na konwój. Fot. AB

Trzech funkcjonariuszy Służby Więziennej zginęło podczas ataku na konwój do jakiego doszło dzisiaj w rejonie ulicy Piaskowej w Siedlcach. Samochód wiozący dwóch rannych więźniów został zaatakowany przez uzbrojonych i zamaskowanych mężczyzn, którzy próbowali odbić osadzonych. Podczas wymiany ognia zginął także jeden z więźniów, drugiemu udało się zbiec. Kilkadziesiąt minut po tych wydarzeniach cała grupa została zatrzymana…

Wprowadzenie stanu wyjątkowego na terenie całego kraju, bunt więźniów i napad na konwój były głównymi elementami ćwiczeń jakie odbywały się dzisiaj od godz. 10.30 do 13. na terenie siedleckiego zakładu karnego i poza nim. Brali w nich udział funkcjonariusze Służby Więziennej, policji, straży pożarnej i służba medyczna RM – Meditrans. Cała akcja była pozorowana, ale jak powiedział nam gen. Paweł Nasiłowski, pełnomocnik ministra sprawiedliwości do spraw dozoru elektronicznego więźniów zagrożenia tego typu są zawsze realne.

Oby scenariusz jaki był dzisiaj ćwiczony nigdy się nie zdarzył a jeśli się zdarzy to żeby jego finał był taki jak teraz. Musimy zadawać sobie sprawę z tego, że w polskich więzieniach ponad 300 osób odbywa karę dożywotniego pozbawienia wolności i ogromna grupa osób odbywa wyroki za kierowanie związkami przestępczymi. Takie sytuacje jak ta tutaj są najgorszym z możliwych scenariuszy, ale niestety mogą się zdarzyć. Nie sposób jest być przygotowanym na każdą sytuację. Jeżeli związek przestępczy będzie chciał uwolnić swojego przywódcę to będzie w stanie zrobić wiele, żeby go odbić i musimy zdawać sobie z tego sprawę, bo to zagrożenie jest realne.

6 komentarzy

 1. mj dodano 10 lat temu

  Z tego co ja widzę to są okolice wsi żytnia

 2. obserwator dodano 10 lat temu

  Zdjęcia przerażająco wyglądają dobrze, że to tylko ćwiczenia.

 3. paramedic dodano 10 lat temu

  Przepraszam, że wtrącę swoje trzy grosze ale wypowiem się tylko w temacie postępowania policjantów z obezwładnionymi bandytami/uciekinierami. Wielu z nich jak widać na zdjęciach ma krwawiące rany. W związku z tym wskazane by było, żeby dla swojego dobra (bezpieczeństwo własne) personel policji i służby więziennej używał chociaż rękawiczek medycznych. I to jest pierwszy wniosek z tych ćwiczeń.
  Wszak ćwiczenia są po to aby się uczyć i wyrabiać właściwe nawyki.

 4. bb dodano 10 lat temu

  Brak staranności dziennikarskiej. Te ćwiczenia w terenie to nie ulica Piaskowa w Siedlcach, ale ul. Piaskowa w Strzale i krzyżówka tej ulicy z droga do wsi Żytnia. Było gorąco, zatrzymany ruch, korki od przejazdu na Daszyńskiego aż do końca Piasków Zamiejskich. Ćwiczenia sa potrzebne, ale czy nie można uprzedzić wcześniej o wstrzymaniu ruchu? A .tak na marginesie: wszyscy świetnie się bawili.

 5. echo dodano 10 lat temu

  Skoro mamy szczęśliwie więzienie w samym środku miasta ,to takie ćwiczenia
  powinny odbywać się na naszych ulicach gdzie zagrożenie życia mieszkańców
  jest największe.

 6. MALA dodano 10 lat temu

  A CO WYRABIANIA PRAWIDŁOWYCH NAWYKÓW TO SIE ZGADZAM -PANOWIE POLICJANCI ZAKŁADAJCIE REKAWICZKI PRZYPOMINAM ŻE WIEKSZOŚĆ Z WAS MA RODZINY I JEŚLI O SIEBIE NIE DBACIE TO PAMIĘTAJCIE O SWOICH NAJBLIŻSZYCH A NAWIASEM MÓJ MĄŻ RÓWNIEZ BYŁ POLICJANTEM -POZDRAWIAM

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?