SPIN

KRÓTKA PIŁKA. Nowak: Denerwuję się. Już taki jestem typ…

Beata Głozak niedziela, 23 października 2011, 23:14 Sport, Wydarzenia
Maciej Nowak, trener KPS: Ja nigdy nie mam dobrego humoru  po przegranym meczu... Fot. AB

Maciej Nowak, trener KPS: Ja nigdy nie mam dobrego humoru po przegranym meczu... Fot. AB

Siedleccy siatkarze mają już za sobą 4 kolejki rozgrywek pierwszoligowych. Po tych spotkaniach nasz beniaminek z 4 punktami na koncie zajmuje 8 miejsce na 12 w tabeli. Do tej pory podopieczni trenerów Macieja Nowaka i Roberta Podgórzaka odnieśli jedno zwycięstwo  i trzykrotnie, w tym raz w tie – breaku, polegli.

Wczoraj, 22 października KPS Siedlce uległ GTPS-owi Gorzów Wielkopolski na wyjeździe 1:3 (20:25, 25:23, 23:25, 21:25). O komentarz do tego wyniku poprosiłyśmy trenera zespołu.

Panie trenerze, słyszałam kiedyś hasło „czy wygramy, czy przegramy, zawsze dobry humor mamy!” i chyba od niego zacznę.
Maciej Nowak, trener KPS Jadar Siedlce: Z tym humorem to raczej Pani nie trafiła. Ja nigdy nie mam dobrego humoru po przegranym meczu… Taki już jestem typ. Wczorajsza porażka 3:1… No cóż, jestem bardziej zdenerwowany na to, że bez dwóch zdań mogliśmy uszczknąć punkcik. Wygrywaliśmy trzeciego seta 23:22 i trzy punkty uciekły praktycznie po indywidualnych błędach.

To był ten decydujący set, który pogrzebał resztę?
Dokładnie. Schemat był taki jak w Krakowie. Nie dość, że po wygranym trzecim secie mielibyśmy pewny jeden punkt, to śmiem twierdzić, że można było ugrać jeszcze więcej.

Co się dzieje trenerze? Chcemy zwycięstw a mamy 4 porażki i jedną wygraną.
No tak, ale ten mecz w Pucharze Polski traktowaliśmy jak sparing a to znaczy, że zostają trzy porażki i  to porażki wyjazdowe. Powiedzmy sobie szczerze: my faworytami w tych meczach i to jeszcze wyjazdowych nie jesteśmy. Przyznaję jednak, że można było coś „wyrwać”. To jest dopiero początek ligi. Trzeba grać dalej. Spójrzmy na tabelę i na wyniki: na trzydzieści spotkań mamy 5 zakończonych wynikiem 3:0. Widać, że liga jest wyrównana chociaż widać też liderów.

W każdym razie beniaminki nie zachwycają.
Inaczej tego powiedzieć nie można. To nasze „frycowe”.


Komentarze (1)

  1. Igix dodano 10 lat temu

    Kurcze mam nadzieję, że chłopaki się naprawdę zbiorą i powalczą w tym sezonie. Kocham siatkę i lubię naszą drużynę i szkoda, że przegrywają. Ale ja w nich wierzę.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?