SPIN

Zobacz świat niewidomych – akcja w centrum miasta

Aneta Borkowska poniedziałek, 24 października 2011, 16:11 Aktualnie, Wydarzenia

25 października (wtorek) w godzinach od 11. do 16. na Placu gen. Wł. Sikorskiego przeprowadzona zostanie akcja „Tyflobus – Widzieć więcej na Mazowszu”, czyli z dźwiękiem i dotykiem przez świat.

Głównym celem akcji jest:
– udowodnienie, że dźwiękiem i dotykiem można zrekompensować brak widzenia,
– wzrost świadomości i wiedzy na temat problemów i potrzeb osób niewidomych i niedowidzących,
– przybliżenie społeczeństwu możliwości, jakie dają nowoczesne rozwiązania udźwiękawiające oraz ubrajlawiające otoczenie,

Akcja rozpocznie się od prezentacji, podczas której każdy będzie mógł zapoznać się z narzędziami, dzięki którym niewidomi i niedowidzący mogą być samodzielni w życiu. Przedstawione zostanie udźwiękowienie, mapy i plany wypukłe, dzięki którym niewidomi mogą samodzielnie poruszać się po otoczeniu. Będzie można zasięgnąć porady u tyflospecjalistów – specjalistów ds. rehabilitacji.

Podczas akcji odbędą się tyflospektakle, dzięki którym każdy dowie się, jak może pomóc niewidomemu na ulicy, jak wskazać mu drogę, ale przede wszystkim pokazane zostanie, jak niewiele potrzeba, aby niewidomy mógł być samodzielny, aby mógł być równoprawnym obywatelem.

Akcja jest współfinansowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Organizatorem jest Fundacja Szansa dla Niewidomych.

źródło: organizatorzy

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?