SPIN

sesja: Druga trybuna na stadionie w czerwcu

Beata Głozak piątek, 28 października 2011, 11:46 Siedlce, Wydarzenia
Od przyszłego sezonu do trybuna zachodniej dołączy południowa. Fot. AB

Od przyszłego sezonu do trybuna zachodniej dołączy południowa. Fot. AB

Do końca czerwca przyszłego roku na stadionie piłkarskim przy ul. Jana Pawła II ma powstać druga, tym razem południowa trybuna. Inwestycja ma rozpocząć się tuż po zimie a po jej zakończeniu siedlecki stadion ma pomieścić ok. 3500 osób. 

Mirosław Pawłowski, prezes odpowiedzialnej za stadion Agencji Rozwoju Miasta Siedlce zapewnia, że w sprawie trybuny południowej trwają ostatnie uzgodnienia z projektantem. Ma być ona w całości przeznaczona dla kibiców gości i przebiegać wzdłuż ul. Jana Pawła II. Do jej powstania zostaną wykorzystane niektóre elementy z istniejącego sektora gości na trybunie zachodniej. Dodajmy, że dzięki istniejącemu projektowi całego obiektu ARMS dysponuje także pozwoleniem na budowę. To czy będzie ono wykorzystane zależy od zamian naniesionych przez projektanta. Po nauczce z istniejącym sektorem gości Pawłowski zapowiada, że z ostateczną wersją projektu trybuny pojedzie po „błogosławieństwo” PZPN i policji.

– Nie chcę w czerwcu dowiedzieć się, że tam coś wystaje a tu coś jest za szerokie – mówi.

To jednak nie jedyna, chociaż największa zmiana na stadionie jaka dokona się do końca czerwca 2012 r.

– Na najbliższy sezon musimy przygotować obiekt do szczegółowej ewidencji kibiców gości. Po to będą między innymi kołowrotki, bo od przyszłego sezonu 2012/13 każdy tego typu obiekt od 2 ligi w górę  musi spełniać te kryteria – przypomina Pawłowski.

bg

15 komentarzy

 1. lol dodano 10 lat temu

  miała być – II etap budowy stadionu – to będzie, tylko kiedy ?

 2. al dodano 10 lat temu

  Ma ona powstać od ulicy Jana Pawła II, nie od północnej.

 3. Beata Głozak dodano 10 lat temu

  Tak – przepraszam za błąd. Trybuna ma powstać od strony ul. Jana Pawła II.

 4. Beata Głozak dodano 10 lat temu

  Tak – przepraszam za błąd. Już poprawiłam.

 5. al dodano 10 lat temu

  A tak w ogóle, to dlaczego nie zrobią trybuny na przeciwko, tylko obok? Dużo ładniej wyglądałby obiekt z trybunami równoległymi. A już najlepiej z czterema, ale na to, w najbliższym czasie, bym nie liczył.

 6. dajcie spokój.. dodano 10 lat temu

  Pogoń Siedlce oby tkwiła na obecnym poziomie rozgrywek Awans jej nie grozi. Zatem szkoda każdej złotówki miejskiej na nowa trybunę. Podgrzewana płyta nie będzie wykorzystywana, a na tym poziomie rozgrywej jest zbedna. Na miejscu Pana Prezydenta na cztery wiatry rogoniłbym cały Zarząd Agenncji. Przecieź nie zorganizował żadnej imprezy na stadionie. Zamknięty jest na cztery spusty poza meczami Pogoni. Pawłowski i Spółka — AUT.

 7. L dodano 10 lat temu

  " Podgrzewana płyta nie będzie wykorzystywana, a na tym poziomie rozgrywej " nie pisz głupot jeżeli śnieg będzie w marcu a mam nadzieje, że nie ziemia nadal będzie zmarznięta nie wspominając o trawie to mają sobie nogi łamać ? Przemyśl zanim głupotę napiszesz.

 8. no lol dodano 10 lat temu

  dajcie spokój ? – a sam sobie go daj. Jesteś kibicem, czy "chlapnąłeś" sobie tak dla zasady ? Też nie jestem miłośnikiem składu zarządu ARMS, ale kto Ci powiedział, że do nich należy organizowanie imprez. Chcesz imprezy ? To sam ją zorganizuj, oni co najwyżej mogą Ci udostępnić obiekty zgodnie zasadami, które masz na ich oficjalnej.

 9. al dodano 10 lat temu

  Chyba miało być "To jednak nie jedyna, chociaż największa zmiana na stadionie jaka dokona się do końca czerwca 2012 r", a nie 2011 😀

 10. WEŹŹŹŹŹŹ dodano 10 lat temu

  Trochę nie mądre budować trybunę zasłaniającą stadion od głównej ulicy (obwodnicy miasta) a w projekcie jest trybuna po drugiej stronie istniejącej i nie ma potrzeby projektować nowej i tracić na to kasy, ale jak widać p. PAWŁOWSKI ma inną wizję. Powinien być zrealizowany drugi etap budowy stadionu, w którym jest także OŚWIETLENIE płyty głównej. Wtedy stadion wyglądałby normalnie. Budowanie trybuny zastanawiającej stadion jest bez sensu dużo samochodów będzie jeździć nową obwodnicą wiec niech widza stadion.

 11. efaster dodano 10 lat temu

  projekt całości jest (robiła go firma z Lublina nazwy teraz nie pamietam, ale to można szybko sprawdzić w arch. na stronie UM). No ale teraz z tego projektu trzeba widrębnic poszczególne trybuny (w zależności którą sobie wybierze zamawiacy czyli ARM). Wiadomo pare spraw trzeba uakualinić bo główny projekt jest z 2007 roku. I jak widać nie spełnia wymogów Policji i PZPN. A że trybuna południowa będzie zasłaniać widaok z obwodnicy. No coż jadąc nawet te przepisowe 50 km/h to mało co widać co się dzieje na stadionie. A po drugie proponuje patrzeć przed siebie na drogę, a nie na boki się rozglądać, bo można wypadek spowodować :)) No coż to co teraz UM/ARM proponuje to "odgrzewany" kotlet to samo proponował prezes ARM w czerwcu br. żeby nie budować "tymczasowej" klatki dla kibiców gości na trybunie zachodniej. Była o tym mowa, gdy zostały pieniądze z kredytu na budowę I etapu, ale wtedy poszły na "wkład własny" ARM do budowy aqaparku, przynajmniej tak mówiły władze miasta.

 12. do intelektualnych pesymistów dodano 10 lat temu

  umiecie tylko krytykować.Na stadion przychodzi 2500 kibiców.Największa frekwencja w II lidze wschodniej, a nie wiem czy nie w całej II lidze.Może podacie merytoryczne przesłanki ,,zwolnienia" Pawłowskiego?Skoro tacy z Was znawcy ekonomii to dlaczego skończyliście słabe studia ze słabymi wynikami?Zazdrościcie człowiekowi że uczciwą pracą polepsza stadion?Żenada leniuszki intelektualne:)Że-na-da!:)

 13. efaster dodano 10 lat temu

  przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać. Pwałowski "znawcą ekonomii" no proszę Was, przecież go nawet z PKP PLK wyrzucili, popracował gdzieś krótko w prywatnej firmie. I go Prezydent tu wziął, za Dembińskiego (który jest teraz przezesem MPK, bo wtedy miał "poważne problemy zdrowotne"). Przecież to wszytko pis, czy Kudelski czy Dembiński czy Pawłowski. A dodatkowo Pawłowski jest protegowanym "kolejarza" czyli Posła Tchórzeskiego to ten szepną "słówko" el presidente by go wzią do siebie. I tak mamy to co mamy czyli Pawłowskiego. Jak to mówią PKP zawsze razem. A Dembiński no coż 2 razy wrzyciu się autobusem przejechał (jako pasażer) i już ma "kompetencje" na bucię prezesem MPK. A ponoć tam się źle dzieje, bo rozmawiałem niedawno z jednym z kierowców. Generalnie atmosfera w firmie jest "atmowa". Jeszcze trochę a podchodzą najlepsi kierowcy np. do MZA czy do prywatnych firm transportowych i wtedy będzie kłopot, bo nie będzie komu jeździć w MPK.

 14. do efaster dodano 10 lat temu

  Kolego masz duży problem ze sobą. Tak się składa że Pan Pawłowski był tam prezesem i zasiadał w Radzie Nadzorczej, więc chyba ma troszkę większą wiedzę i kompetencje niż Ty, który rozmawiasz ze wszystkimi, masz mnóstwo znajomości, robisz niemal wszystko, ale siedzisz przed komputerem 24 na dobę.Wniosek?Uzależniony bezrobotny:)Uważaj bo mogę zbadać Twoje ,,kompetencje" i będzie Ci przykro, krytyku siedleckiego grodu.

 15. do efaster dodano 10 lat temu

  Z PKP PLK nie został wyrzucony.Pracował tam 10 lat.To Ciebie wyrzucili a teraz z nudów nie masz co robić i wypisujesz takie kłamliwe hasła, efasterze.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?