SPIN

Karbowiak, Siwek i Gołoś laureatami ”ZADUSZEK”

Beata Głozak piątek, 4 listopada 2011, 17:09 Aktualnie, Wydarzenia

3 listopada 2011r. na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbyły się XXI Spotkania Recytatorów i Śpiewających Poezję „ZADUSZKI”. Konkurs ten jest dedykowany zmarłemu 27 czerwca 2009 roku Andrzejowi Meżeryckiemu.

ZADUSZKI od początku, czyli od czasu kiedy to Andrzej Meżerycki podjął przepiękną myśl przeniesienia konkursu z Poznania do Siedlec, cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. W tym roku było podobnie. Przez prawie cztery godziny słuchaliśmy strof napisanych przez współczesnych, nieżyjących poetów i pisarzy polskich.

Najchętniej zarówno recytatorzy jak i śpiewający poezję sięgali do twórczości Czesława Miłosza, Jana Twardowskiego, Haliny  Poświatowskiej, Agnieszki Osieckiej, Edwarda Stachury i Anny Kamieńskiej.

LAUREACI

Kategoria recytatorska:

I miejsce – Anna Karbowiak z II Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach,
II miejsce – Joanna Szelest  z LO w Łochowie,
III miejsce – Marta Wojtczuk z LO w Łosicach.
Wyróżnienia: Paulina Patrycja Wasiluk  (LO w Łosicach) i Eliza Szewczyk  (I LO w Garwolinie).

Kategoria poezji śpiewanej:

I miejsce (ex aequo) – Anna Maria Siwek z I LO w Garwolinie i Jarosław Gołoś z LO w Łochowie,
II miejsce – Natalia Sisik z MOK w Siedlcach,
III miejsce – Emilia Śliwoska z LO w Łochowie.
Wyróżnienia przyznano: Angelice Marczuk i Mariuszowi Rostkowskiemu z LO w Sokołowie Podlaskim oraz Izie Niedziółce z III LO w Siedlcach.

Nagrodę publiczności w kategorii recytatorskiej zdobyła Anna Karbowiak, zaś w kategorii poezji śpiewanej – Jarek Gołoś. Nagroda publiczności została przyznana po raz pierwszy.

Gratulujemy laureatom i życzymy wielu podobnych sukcesów.

Wojciech Słupski, CKiS

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?