SPIN

Będą kary za opóźnienia w budowie hali?

Beata Głozak środa, 9 listopada 2011, 07:26 Siedlce, Wydarzenia
Inwestycja przy ZS nr 2. Fot. Rafał Kordowski (19.04.2011r.)

Inwestycja przy ZS nr 2. Fot. Rafał Kordowski (19.04.2011r.)

Wszystko wskazuje na to, że miasto nałoży kary umowne na firmę budującą halę sportową w ZS nr 2 przy ul. gen. Orlicz – Dreszera. Termin umowny zakończenia robót mija z końcem listopada, ale najprawdopodobniej nie zostanie on dotrzymany.

Umowa z firmą „Consensus” została podpisana 6 lipca 2010. Pełna nazwa inwestycji to „budowa hali sportowej z zapleczem oraz łącznika między budynkami szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Zespole Szkół Nr 2 – projekt i wykonanie”. Termin umowny jej wykonania minie 30 listopada. Jak powiedział Jarosław Głowacki, wiceprezydent Siedlec widać, że opóźnienie będzie. 25 października wykonawca miał złożyć pismo, w którym wskazuje przyczyny opóźnienia – warunki atmosferyczne. Magistrat nie powiedział ostatniego słowa, ale tłumaczenia wykonawcy go nie przekonują.

W liście rzecznika prasowego UM Siedlce Pawła Mazurkiewicza do naszej redakcji czytamy:

Stan zaawansowania prac wskazuje, że termin wykonania obiektu nie zostanie on dotrzymany. W zeszłym tygodniu wykonawca zwrócił się do prezydenta z wnioskiem o przedłużenie czasu wykonania hali, motywując go złymi warunkami atmosferycznymi podczas trwania budowy. Ze strony urzędu miasta nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie, ale argumentacja wykonawcy wydaje się mało przekonująca i najprawdopodobniej zostaną naliczone kary umowne za niedotrzymanie terminów zawartych w umowie.

Niestety wczoraj nie udało nam się skontaktować z wykonawcą inwestycji.

bg

4 komentarze

 1. mako dodano 10 lat temu

  z tego co sobie przypominam to miasto bez kar zmieniło termin odbioru "flagowej" budowy obwodnicy miasta, tam inwestor tez się tłumaczył, że opóźnienie powstało na wskutek warunków atmosferycznych, jeżeli się mylę to proszę o wybaczenie

 2. No tak... dodano 10 lat temu

  Nad obwodnicą (i pewnie aquaparkiem?) gradobicie, śnieżyce, ulewy a latem wyniszczające upały, a nad Orlicz – Dreszera słoneczko…

 3. Reven dodano 10 lat temu

  Chodzę obok tej budowy codziennie od samego początku i nie przypominam sobie żadnych kataklizmów które mogły mieć wpływ na opóźnienie budowy. Myślę, że są inne przyczyny tego stanu rzeczy, a pogoda to najlepsza wymówka dla inwestora.

 4. efaster dodano 10 lat temu

  a ja wiem, dlaczego miasto chce dać karę wykonawcy, bo chcieli otworzyć halę na mikołajki :)) By był prezent dla dzieci z ZS nr 1, a tak … No i się prezydent wkur… mocno zdenerwował :)) Szkoda, że nie poczekali i otworzyli dwóch hal jednocześnie (LO II i ZS 1) no, ale dwa "przecięcia" i "pokropki" to nie jeden tego samego dnia :))

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?