SPIN

„Koncert życzeń” CKiS na 9 milionów złotych

Aneta Borkowska czwartek, 17 listopada 2011, 00:44 Siedlce, Wydarzenia
CKiS z jakim budżetem w nowy rok? Fot. BG

CKiS z jakim budżetem w nowy rok? Fot. BG

Od 1 grudnia w CKiS w Siedlcach będzie obowiązywała nowa struktura organizacyjna. Powstanie m.in. dział promocji i organizacji widowni. Prezydent zaakceptował też utworzenie dwóch nowych grup artystycznych. W planach jest przebudowa budynku administracyjnego. – Wybudowany dom staje się studnią bez dna – mówi Mariusz Orzełowski, dyrektor „Centrum” i składa do prezydenta „koncert życzeń” na 9 mln zł.

– Z dniem 1 grudnia wchodzi nowa struktura organizacyjna Centrum Kultury i Sztuki. Niektóre działy techniczne zostały ze sobą połączone, ale powstały też nowe, bardzo silne jak dział promocji i organizacji widowni – mówi Mariusz Orzełowski, dyrektor CKiS. – Prezydent zaakceptował również pomysł dwóch nowych grup artystycznych jak Studio Teatralne im. Jacka Woszczerowicza i Orkiestra Symfoniczna Miasta Siedlce – dodaje.

CO SIĘ ZMIENI…

Studio ma uzupełniać istniejący Teatr ES a Orkiestra choć nazwana Symfoniczną ma grać „każdą muzykę”. To jednak nie wszystko, bo zmieni się też kierunek Chóru Miasta Siedlce tak, aby w połączeniu z innymi grupami mógł tworzyć spektakle musicalowe. Chodowiacy poza swoimi działaniami zajmą się widowiskami folklorystycznymi. Zmiany dotkną też Caro Dance, które zostanie podzielone na dwie grupy: Formację Tańca Nowoczesnego „Caro Dance” i Teatr Tańca „Caro Dance”. – Pozostałe grupy są bez zmian. Chcemy, aby wszystkie działania ośrodka były oparte na teatrze – tłumaczy Orzełowski.

CKiS ma już przygotowany projekt budżetu na 2012 rok, który przedstawił radnym. Mariusz Orzełowski i jego zastępca Waldemar Koperkiewicz nazywają go „koncertem życzeń”. Dlaczego tak? Bo wnioskowali o ok. 9 mln zł. To dwa razy tyle ile kosztowało sztuczne lodowisko przy OSiR i połowa I etapu obwodnicy. – O tyle wnioskowałem, ale wiem, że na starcie jestem przegrany – szczerze przyznaje Orzełowski. Na co CKiS potrzebuje 9 milionów?

I ZA ILE?

– Nasz tegoroczny budżet opiewał na 3 miliony 100 tysięcy złotych, ale te kwoty dla obu ośrodków kultury były co sesje zwiększane – przypomina dyrektor CKiS. Pierwszy rok po remoncie miał pokazać, że budżety MOK i CKiS są, zdaniem Orzełowskiego niewystarczające. – Powiedziałem na komisji, że nowo wybudowany dom staje się studnią bez dna, bo każdy chce jeszcze coś ulepszyć.

Co będzie ulepszone w „Centrum”?

– Chcemy wyremontować łazienki i przebudować cały budynek administracyjny. Należy wzmocnić dział promocji, na który do tej pory mieliśmy zero złotych w budżecie i trzeba myśleć o tym, że nasze zespoły mają bardzo wysoki poziom. Ci ludzie to prawie artyści zawodowym i trzeba pomyśleć co zrobić, aby oni tu pozostali i byli usatysfakcjonowani. Oni nie mogą być artystami po godzinach swojej zwykłej pracy. Musimy ich tutaj zatrzymywać. Złożyłem budżet w granicach 9 milionów, ale wiem, że takiego nie dostanę. Jestem na starcie przegrany, ale daję sygnał radnym i państwu, że żeby się rozwijać te pieniądze muszą być – podsumowuje dyrektor.

O tym czy budżet będzie „koncertem życzeń” czy koncertem na żywo przekonamy się już wkrótce.

bg

42 komentarze

 1. siedlczanin dodano 10 lat temu

  poprzedni dyrektor miał takie pieniądze jakie miał, musiał realizować misję przy skromnych zasobach – nie wyrabiał się i został odwołany.
  Orzełowski już wie, że z pustego i Salomon nie naleje, więc chce kasy. Bez pieniędzy nawet taki wybitny dyrygent nic nie zrobi. Pytanie, czy znajdziemy pieniądze na rozwój kultury w naszym mieście.

 2. obserwator dodano 10 lat temu

  Najłatwiej każdy koszt pokryć środkami z budżetu miasta.
  Prawdziwi artyści (wg oceny dyrektora) to zarabiają na siebie, a w CKiS raczej tak nie jest.
  Jeżeli radni poprą rozrzutne działania Pana Orzełowskiego to na rok 2013 niech sie spodziewają jeszcze droższego"koncertu życzeń".
  Wytrzyma to budzet miasta?

 3. to... dodano 10 lat temu

  To jakieś chore. Znając realia budżetu i potrzeb Miasta i wystepując o 3 krotnie większy budżet dla swej jednostki zarządzający CKiS się kompromituje.

 4. dane statystyczne dodano 10 lat temu

  trzeba robić tak, panie dyrektorze, żeby na pracy zarabiać a nie ciągle do niej dokładać… niech pan powie – ile CKIS zarobiło na przedstawieniach teatralnych w tym roku? a ile wydaliśmy na Caro Dance, które – sam już nie wiem – czy to firma prywatna, czy nasza chluba miejska… tutaj poszukajmy tych pieniędzy.

 5. embrajer dodano 10 lat temu

  prosi o 9mln, niech ugra 4-5-6mln, a swój plan osiągnie – i to jest zarządzanie, chcemy mieć kulturę na wysokim poziomie i dobrą promocję miasta, musimy przełknąć ślinę i zainwestować, to tak wg mnie

 6. Sonia dodano 10 lat temu

  To są chyba jakieś żarty. Niech lepiej miasto da pieniądze na hospicjum, w którym panują straszne warunki i w tych warunkach umierają ludzie. CKiS nie jest żadnym wyjątkowym przybytkiem, by domagać się takich pieniędzy, tym bardziej, że niedawno przeszło generalny lifting. To niemoralne i oburzające.

 7. Kompromituje się... dodano 10 lat temu

  Kompromituje się jako zarządzający CKiS. Koncert życzeń to może zagrać z e swoim chórkiem. Myślę iż radni są rozsądni i nie będą głosować za absurdami zgłaszanymi przez Orzełowskiego. CKiS to nie jest pępek Siedlec.

 8. ccc dodano 10 lat temu

  na kulturę warto inwestować każde pieniądze, 3mln jest sumą śmieszną na teatr, -5 lub 6 już coś daje więcej

 9. efaster dodano 10 lat temu

  Dobra popatrzymy na budynek (główny) CKiS montujemy metalowe wsporniki stalową linkę i na wysokości 1 p. na 2 ścianach (od Świrskiego i od Orzeszkowej) mamy lekką ręką 200 m2 powierzchni reklamowej. Zawsze sobie sponsor/reklamodawca może napisać Mecenas Siedleckiej Kultury czy Główny sponsor działań CKiS. Albo co chce, dla mnie na takich banerach z siatki to nawet gołe baby mogą wisieć, aby kasa była. Dalej jest wysoki komin sceniczny też można 2-3 stron powiesić banery reklamowe. Komin jest widoczny z pl. Sikorskiego. Ba można puść w konszachty z siedleckimi szkołami wynająć z Mostostalu rusztowanie i powiesić reklamy. I 50/50 czyli pół kasy dla szkoły pół dla CKiS. Jakby się znalazło najemców na te wszystkie powierzchnie reklamowe to miasto musiałoby dołożyć może 2-3 mln. Póki, co głównym sponsorem siedleckiej kultury (MOK, CKiS) i sportu (OSiR i ARM + kluby sportowe) są mieszkańcy miasta Siedlce. Tak my moi drodzy wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Płacimy podatki a te wszystkie ośrodki (MOK, CKiS, OSiR, ARM) są utrzymywane z naszych podatków. To samo kluby sportowe (MKS i MKP Pogoń, KPS, SKK, MKK, UKS PRUS, UKS Rawa, WLKS, STH i co tam jeszcze istnieje) również dostaje dotacje z miasta (gdzie zazwyczaj pieniądze z miasta są głównym środkiem do utrzymania) np. MKP Pogoń dostaje od miasta 800 tys. zł. podczas gdy Polimex Mostostal daje 250 tys. zł. a jest na koszulkach logo miasta nie uświadczysz, chociaż jest głównym sponsorem. To samo jest w KPS, SKK. Remondis no, chociaż PEC (spółka miejska) u koszykarzy, u siatkarzy Elmo i również PEC. A gdzie logo miasta ?? A dodam jeszcze, że za bilety płacą również mieszkańcy/podatnicy. Chodzi mi o ludzi z Siedlec. Gmina, powiat i reszta polski płaci tylko za bilety :)))) Także jak widać UM "dyma" nas na każdym kroku. I to dosłownie wyżyna z nas kupe kasy w postaci wszelkiego rodzaju podatku od udziału w VAT i CIT po podatek od nieruchomości czy środków transportu. A koncert życzeń niech CKiS i inne instytucje (łącznie z klubami sportowymi) niech zaczną od siebie. Niech znajdą poważnych i hojnych sponsorów (prywatnych nie spółki miejskie typu PEC, PWiK czy MPK) a dopiero później idą po kasę do UM. To są nasze pieniądze, więc szanujcie to Prezesi i dyrektorzy wszelkiej maści. To by było na tyle. Jak się, komu nie podoba mój wpis i ma na mnie najeżdżać to ja od razu uprzedzam ataki na moją skromną osobę i pozdrawiam serdecznym pozdrowieniem – środkowym placem uniesionym w górę.

 10. czytelnik dodano 10 lat temu

  jak chcemy mie kulture na wysokim poziomie to … smiac mi sie chce, kultura na wysokim poziomie oparta o zespol foklorystyczny i "tancerzy" na poziomie you can dance. Siedlce sa za malym miastem a samo spoleczenstwo siedleckie niestety, ujme to delikatnie, zbyt malo artystycznie uwrazliwione i wyrobione aby taki poziom osiagnac i utrzymac. To nie Krakow czy Poznan. Tu na juwenaliach graja zespoly disco polo a glowna atrakcja wakacji sa dni z doradztwem rolniczym. No ale wydusci z UM na budynek biurowy i kilkanascie etatow dla znajomych, jak sie uda, czemu nie.

 11. papla190 dodano 10 lat temu

  Orzełowski przesadza, będziemy dążyć do zwolnienia tego niekompetentnego gbura. Za nasze pieniądze będzie NIC nie robił przez najbliższe 3 lata, dzieje się tak odkąd jest dyrektorem CKiS koniec z tym. Skończy się lizusostwo Orła w stosunku do urzędu miasta i prezydenta który trzyma go na stanowisku.

 12. robson dodano 10 lat temu

  niektórzy komentatorzy powinni rano zażyć prostamol albo jakieś antydepresenty może będą mieli niższy poziom agresji i złośliwości

 13. viv dodano 10 lat temu

  Aż mi "kopara" opadła po przeczytaniu artykułu, jak można mieć tyle tupetu i bałwochwalstwa, zeby żądać 9 mln na CKiS!!! Tyle innych ważniejszych potrzeb jest w naszym miescie , a i biedy ( można to zmierzyć ilością ciucholandów).Ktoś wyliczył średnią zarobków w naszym miescie -dzieląc budżet miasta przez ilość mieszkańcow i wyszło 3,5 tys. ha ha miasto bogaczy?Ale realia są inne , a CKiS nie dostarcza nam wcale tej kultury " z wysokiej półki " ! Jedynym wydarzeniem mijającego roku był Chór z Rosji.Jeżeli coś jest DOBRE to ludzie przyjdą i kupią te o wiele za drogie bilety jak na nasze 70tys. miasto! Owszem Orkiestra potrzebna, lecz powinna powstać przy Szkole Muzycznej , bo tam są na to warunki , a i osób zdolnych do jej prowadzenia nie brakuje!Po raz kolejny okazuje się że " punkt widzenia zależy od punktu siedzenia"! NIE POZWOLIMY zadłużać Miasta na rzecz wyimaginowanych pomysłów rodzimego dyrygenta ! Niech zespoły w CKiS wezmą się do roboty i zaczną w końcu zarabiać na siebie ! Jak w Siedlcach nie chcą już ich oglądać to niech " ruszą w Polskę" i niech przestaną wyciągać ręce po pieniądze z Naszych Podatków !!!

 14. to nie be... dodano 10 lat temu

  To nie komentujacy sa beeee. To zapędy nie mieszczace sie w żadnej racjonalnie myslacej głowie Pana Orzełowskiego. Co on nowego proponuje w zamian za TAKA KASĘ – niccccc – rodzinny caro dens, chóreek, jakąś orkiestrę, chodowiaków. Może czas na profesjonalizm w zarzadzaniu i szacunek do pieniędzy siedleckich podatników. Najlepiej niech weźmie zimny prysznic i do roboty.

 15. zgoda dodano 10 lat temu

  zgadzam się z przedmówcami w wielu kwestiach, ten budżet jest wzięty z kosmosu, rzucone na rybkę 9 mln ma jednak inne zadanie: wyrwać 5-6 i wtedy i tak będzie to wzrost o 2 mln i Orzełowski wygrywa, ma wszystkich gdzieś i cieszy się, że "ciemny lud to kupił". Bądźmy aktywni w tym temacie i powiedzmy stanowcze NIE tej zdumiewającej bucie i arogancji. Czy CKIS jest jedyną instytucją w tym mieście? Podzielmy więc pieniądze na kulturę sprawiedliwie i nie dajmy się omamić – nie wszystko złoto, co się świeci (tak jak oświetlenie CKiSu, bezsensownie świecące w kosmos). Tyle w temacie.

 16. szkoda gadać dodano 10 lat temu

  komedia, jak zaczynałem pracę w Centrum jeszcze za ś.p. "Meżera" Orzeł był sroką kraczącą do najmniejszych (bo do większych się bał) jednak wiadro wazeliny tygodniowo i wydreptywanie ścieżek gdzie trzeba wybijało go coraz wyżej, jak odchodziłem już się szarogęsił, Teraz za rządów Kaczora chce 3 krotność budżetu, on dobrze wie jak się w Centrum pieniądze się wydaje, lekką ręką, oj leciutką, jakbym ja tak wydawał pieniądze jak CKiS to ósmego każdego miesiący byłbym o chlebie i wodzie.

  Ornitologicznie się zrobiło.

 17. ciekawe??? dodano 10 lat temu

  Ciekawe ci na to Pan Prezydent? Za taka butę i arogancję budżetową powinien Prezydent postawić Orzełowskiego do "kąta". Najlepiej by odesłał go do mjeego "chórku". Pieniązki siedlczan jest na co wydawać np. ul. Mireckiego – stan katastrofalny, chodniki na Sokołowskiej od Drosedu do Karo – można połamac nogi itp…..Z artykułu wynika że Orzełowski poza końcen swgo nosa nie widzi nic….

 18. ludzie dodano 10 lat temu

  Ludzie czytajcie ze zrozumieniem a nie szukajcie sensacji: "Mariusz Orzełowski i jego zastępca Waldemar Koperkiewicz nazywają go „koncertem życzeń”, bo wiedzą, że tyle nie dostaną a jeżeli dostaną to decyzję podejmie rada a nie oni. Kolejny cytat: "Nasz tegoroczny budżet opiewał na 3 miliony 100 tysięcy złotych, ale te kwoty dla obu ośrodków kultury były co sesje zwiększane". I były. Kolejny cytat: "Chcemy wyremontować łazienki i przebudować cały budynek administracyjny. Należy wzmocnić dział promocji, na który do tej pory mieliśmy zero złotych w budżecie". Remont ludzie re-mont!!! Poza tym jak na promocję może być 0 zł? Skoro prezydent tak chce dobrej reklamy.
  Nie jestem fanką CKiS ale nie widzę tu ani bytu ani arogancji. Poza tym to jeden ośrodek. Ile chce drugi??

 19. przeczytajcie dodano 10 lat temu

  PRZECZYTAJCIE: I ja też nie przejdę obojętnie obok tej dyskusji, bo mam wrażenie, że swoimi komentarzami ktoś próbuje zatuszować rzeczywistość. Otóż zwróćmy uwagę, że w większości z postów występuje ten sam zasób słów, dziwacznie pasujących do tematu: "arogancja", "buta", "bałwochwalstwo", "tupet". Świadczy to bowiem, że komentarze PISZE JEDNA I TA SAMA OSOBA. Komu zależy, aby wydźwięk tematu był negatywny? Kto czuje się poszkodowany albo kto może czuć się poszkodowany? Dlaczego przy tym wszystkim pojawiają się postulaty odnośnie MOKu? Trochę to podejrzane. Moja prośba do tej osoby: Idź, zapal sobie melisę, jointa, cokolwiek, wyluzuj się i odstaw Internet, bo nie potrafisz w nim być po prostu "dobrym człowiekiem". Jak słusznie zauważyła "ludzie" to tylko głos w dyskusji, to tylko próba zwrócenia uwagi, że wyremontowaliśmy ośrodki kultury, ale nie da się działać przy takim samym budżecie jak przed remontem, chcemy iść do przodu – musimy trochę dołożyć. Zwłaszcza na promocję i produkcję własnych przedsięwzięcie na wysokim poziomie, a nie ściąganie kotletów ogólnopolskim – na topie czy już poza nim. Do efastera: Zwróć uwagę ile CKiS ma sponsorów na stronie, nawet podczas Dni Siedlec było widać ile i kto ich patronuje, sponsoruje. I na koniec takie przemyślenie: W Siedlcach chyba najlepiej nic nie robić, brać pieniądze za nic, nie wychylać się i nie wypowiadać, bo od razu jedna z takich osób będzie mnożyła negatywy. Bo nie krytykowani są Ci, którzy nic nie robią.

 20. verter dodano 10 lat temu

  ktoś napisał , że dyrektor nic nie robi . Albo to nuta ironii albo kłamstwo kogoś przez niego poszkodowanego , bo z tego co wiem , sporo osób – już byłych pracowników – z CKiS musiało się pożegnać , dyrektor zrobił porządki i cały czas je robi . Jak czytaliśmy wchodzi nowa struktura organizacyjna , by zaoszczędzić połączył niektóre działy ze sobą , by wypromować tworzy dział promocji i organizacji widowni . Tworzy Orkiestrę i Studio Teatralne , zespoły wyjeżdżają w tournee za granicę , sprzedają się w Polsce . W CKiS prawie codziennie coś się dzieje , tegoroczne propozycje kulturalne nowatorskie , w Centrum tłumy, na Placu Kościuszki tłumy . promocja wydarzeń jak na Siedlce wzorowa . Mam wrażenie , że jak na pół roku to bardzo dużo. Może za dużo – stąd ta wspomniana jedna osoba, która zionie zawiścią i mnoży negatywy . głowa do góry .

 21. efaster dodano 10 lat temu

  Dobra kible niech wyremontują, ale część administracyjną ?? K…a to jakaś plaga w tym mieście wszystkie urzędy o niczym innym nie myślą jak o remontach pomieszczeń biurowych. A to UG się z Kościuszki na Asłanowicza kilkanaście lat temu przeprowadzał. Ze skutkiem różnym (bo im się ten niebieski budynek sypie, bo robiła go taka sama "udana" firma niczym, co teraz buduje aquapark (chociaż na razie o żadnych usterkach oficjalnie nikt nie mówi, ale poczekajmy po roku od otwarcia będzie wszytko wiadomo). No i "miłościwie nam panujący" el presidente Kudelinio chce pobudować nowy magistrat na pl. Sikorskiego. Starostwo Powiatowe po reformie administracyjnej w 1999 roku odnowiło sobie gruntownie budynek łącznie z podgrzewanymi schodami, które i tak nie działają, bo się bez przerwy psują. Budynek UW też był remontowany, bo się sypał, więc to zrozumiałe. Także jak widać remont "części administracyjnych" to plaga w naszym mieście. Czyli podsumowując łazienki tak część administracyjna nie, bo mają w dobrym stanie wiem, bo to był mój rejon wyborczy, a że mam wścibski nos to sobie zaglądałem tu i ówdzie przy okazji. A promocja reklama. To wole dać na reklamę miasta niż ma się za "moje" (nasze) Caro Dance czy Z.P. i T. Chodowiacy reklamować. Wole wydać te parę milionów na bilbordy i spoty radiowe i telewizyjne w ogólnopolskich mediach. Niż dać 100 tys. na plakaciny Caro Dance czy innych "dzieci" CKiS. Tak samo bym powiedział jakby MOK chciał, bo gadka o reklamie przez Caro, LUZ, Chodowiaków czy innych chórków jest żadna. Już prędzej logo miasta (DUŻE !!!!) na koszulkach piłkarzy, siatkarzy czy koszykarzy da więcej pożytku niż te wszystkie pseudo gwiazdki z grup tanecznych i chórków. Był Mędrzycki, młoda Orzełowszcznka, i jeszcze kilka pseudo gwizdek w You Can Dance i co ?? Miała być niby taka super promocja miasta. I chyba naiwny głupek by w to uwierzył. No może jakby Orzełowszcznka na majtkach między nogami miała logo miasta i w trakcie tańca odkryłoby się trochę ciałka, no to wtedy może by trafiła na okładkę jakiegoś tabloidu, a przy okazji logo miasta by zaistniało. Ale tak się nie stało stało i raczej nie stanie. Pisze specjalnie bardzo wulgarnie by uświadomić, na co płacimy za promocję w CKiS. Jeśli ma być głosowanie na pieniądze na promocję to wole dać raz a porządzenie i nie CKiS tylko całego miasta. A Mędrzycki niech się lansuje za swoje, bo mam w dupie płacić jego lans w mediach, a później wykorzystując popularność. Nabija głosów na listę pis-u w wyborach samorządowych. Zrobił tak w poprzednich to zrobi i teraz. Owszem do RM się nie dostał, ale głosy na liście wyborczej się sumują. Więc niech lansuje się za swoje. I powtarzam jak Prezydent Kudelinio chce dobrej reklamy to nie na miłość boską przez CKiS, tylko normalnie wynająć porządną ogólnopolską agencję marketingową i zrobić porządną kampanię reklamową z rozmachem.
  Tyle.
  Dziękuje za uwagę.

 22. ajajaj.... dodano 10 lat temu

  Po remoncie budynku tak "poszli do przodu", że organizacje spektakli teatralnych na których można było zarobić oddali prywatnej firmie – wiem bo kupowałem bilety. A co…. niech się biedaczysko dorobi a im da UM.

 23. zobaczycie... dodano 10 lat temu

  Zobaczycie. że wkrótce Orzełowski wysadzi z siodła Kudelskiego. Robi przecież co chce, patrz absurdy na 2012 r.. Zrobili z niego "geniusza" iż nawet konkursu nie było. Niech władza przetnie wreszcie te rodzinne układy. Co do promocji Miasta – poziom prowincjonalny. Bo cóż mamy – NISZOWE chórki, caro densy, Chodowiaków, Chojecką…. To promocja we własnym wyłącznie kociołku. Na zewnątrz, jak ktoś podróżuje często po Polsce może pytać, nikt tych "wynalazków nie zna.

 24. Do efastera... dodano 10 lat temu

  Jedyny odważny wpis wkurzonego do białosci mieszkańca Siedlec ( i napewno nie byłego pracownika CKiS) Bravo! Ma Pan rację tak kosztowny remont powinien zaowocować zyskami. I powinna to być jednostka samofinansująca się, skoro tylu " utalentowanych" posiada. To nie Teatr Narodowy, żeby łożyło miasto taaakie nakłady finansowe. Ale już zepchnięto odpowiedzialność na Urząd Miasta bo od 1 grudnia zmiana struktur– Scena Teatralna Miasta Siedlce i miasto chce czy nie chce musi ten Twór utrzymywać! Na Dni Siedlec Rada Miasta przyznawała 2 razy dotacje( wysokie) żeby spłacić Włochów za przygotowanie widowiska "Romeo i Julii" " światło i dżwięk !A "Chodowiacy" postanowili obchodzić jubileusz 40-lecia na rok wcześniej, nazywając to – rokiem jubileuszowym, pieniążki też były potrzebne, bo zjechali " byli" z różnych zakątków i zespołów ,żeby to jakoś wyglądało ( w zamian mieli wyjechać na wycieczkę do Włoch- tak pisano na Facebooku i zwoływano się na próby). Rodzimi Chodowiacy tanczyli 3 Maja i ich poziom byl jaki byl. Taki wniosek sie nasuwa .Utrzymujemy nie zawsze SWOICH pod szyldem Naszych .

 25. efaster dodano 10 lat temu

  Zgadza się ja nie jestem kurzony, ja jestem wściekły aż zemnie kipi. Jakby spotkał teraz kogoś z naszych rządzących nie zależnie czy to Prezydent, dyrektor CKiS, czy prezes spółki/agencji miejskiej to by żywy z tej "konfrontacji" nie wyszedł. Serio. Nie chodzę na żadne Siedleckie uroczystości, bo bym nerwowo nie wytrzymał i doszłoby do rękoczynów. Jak dla mnie CKiS nie powinien dostać ani grosza.

 26. stefcio dodano 10 lat temu

  efaster – mocny w gębie, popierdółka w rzeczywistości, tak to zawsze odbierałem, zwłaszcza jak pisałeś laurki o MD i jak oskarźałeś o coś Sitnika, a potem prawie, ze przepraszałeś, bo twoja internetowa twórczość od lat woła o pomstę do nieba. chamuj ze słowami, spin niech teź reaguje; a propos ckis: 9mln nie realne, co przyznaje i dyrektor, ale 4,5 jak najbardziej, toalety aż się proszą o powiększenie

 27. verter dodano 10 lat temu

  Aż się gotuję, kiedy czytam te komentarza. Próbujecie bowiem podważać sukcesy i pracę grona ludzi, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas, niekiedy i pieniądze, aby ćwiczyć, próbować, koncertować – zawsze na chwałę miasta. Klasyfikujcie grupy artystyczne, jednocześnie o każdej niemal mówiąc tylko i wyłącznie źle. W innych miastach nam ich zazdroszczą, a nawet nasi mieszkańcy, Ci normalni, "dobrzy ludzie", którzy nie stają się skur*****ami na forach internetowych też doceniają ich istnienie. Zastanawia mnie też fakt dlaczego Ci krytycy nie wspomną ani słowa o drugim ośrodku kultury, w którym poza rodzinnym LUZem nie istnieje żaden zespół reprezentacyjny? No nie liczę multum zespołów piosenki z ładnymi głosami i gitarą w tle czy Uniwersytetu III Wieku. Boli mnie ta niesprawiedliwość: szastanie niemiłymi słowami i stwierdzeniami, w ogromnej mierze będącymi kłamstwami.

 28. efaster dodano 10 lat temu

  do "stefcio"

  popierdółką to ty może jesteś, co do p. Sitnika co miałem powiedzieć powiedziałem, późnej wszystko wyjaśnił i przeprosiłem. A pisać będę źle zawsze, jeśli będę miał na to ochotę. Nawe jakby za plecami stał sam Kudelski i patrzył mi na rence to i tak napiszę, co mam napisać. A co inni o mnie myślą wiesz zwisa mi to równo i dokładnie. Krótko mówiąc mam to w d….

 29. gq dodano 10 lat temu

  pseudo dyskusja mam wrażenie , nie ma co się oburzać , tacy krytykanci są wszędzie , tym bardziej śmieszy , kiedy w treści artykułu napisane jest : Złożyłem budżet w granicach 9 milionów, ale wiem, że takiego nie dostanę. Jestem na starcie przegrany, ale daję sygnał radnym i państwu, że żeby się rozwijać te pieniądze muszą być. ten , kto widzi w takim działaniu – próbie zwrócenia uwagi na problem ma najwidoczniej problem ze sobą – bo bez wątpienia takim problemem jest wypisywanie bredni w komentarzach

 30. Frida dodano 10 lat temu

  Za dużo niektórzy się wczuwają. Nie uważam, żeby troska o prowadzoną instytucję była czymś złym. Ile dostanie – zdecyduje Prezydent. Gorzej, gdyby było mu wszystko jedno, wtedy pewnie nikt by nie pisał tych "pochwał" na forum. Zgodnie z mottem jednego z siedleckich zespołów: Wrzućcie na luz!

 31. xyz dodano 10 lat temu

  dobrze, że połączył działy, żeby zaoszczędzić no i ta promocja potrzebna zwłaszcza ; toalety też wypadałoby wyremontować, bo nie są chlubą tego pięknego budynku i fułaje

 32. fenerbace dodano 10 lat temu

  co z Halą Targową?

 33. Na spokojnie dodano 10 lat temu

  Postanowiłem pogrzebać i porównać proponowane przez pana Orzełowskiego wydatki na kulturę z wydatkami innych samorządów. Nasi sąsiedzi z samorządu województwa podlaskiego dopłacają do Teatru Dramatycznego im. Węgierki w Białymstoku około 4,5 mln zł rocznie. Miasto Białystok dokłada ok 6,5 mln zł rocznie do funkcjonowania teatru lalek, a wszystkie wydatki na kulturę w 300 tysięcznym Białymstoku to ok. 12,5 mln zł w roku 2011. W 80 tysięcznych Siedlcach pan Orzełowski oczekuje 9 mln zł rocznie. Za co? Za scenę teatralną.
  Pozostaje Panu Mariuszowi przypomnieć puentę pewnej reklamy telewizyjnej, kierowanej do niedoszłego samobójcy: NIE RÓB SCENY, LICZĄ SIĘ CENY.

 34. do verter dodano 10 lat temu

  Bo MOK nie wyciąga ręki po taką kasę?
  Bo robiąc rzeczy podstawowe tzn. całkiem normalne – czyli pokazy koncerty, zaproszeni goście nie mydli ludzią oczu że jest to ewenement na skalę kraju.
  Bo Caro trzepie kase prywatnie za pokazy i koncerty, a śmie jeszcze wyciagać łapy po kasę miejską?
  Może dlatego!!!

 35. dr dodano 10 lat temu

  Ci co znają Mariusza wiedzą jaki stosunek ma do Caro Dance, więc nie piszcie głupot, wiecie kto jest największym jego wrogiem w Centrum? p. Iwona

 36. do efaster dodano 10 lat temu

  wszystko ok, tylko "ręce" a nie "rence" 😀

 37. yeti dodano 10 lat temu

  może mam myślenie jak yeti ale nie widzę nic złego w trosce o prowadzoną przez siebie instytucję , gorzej jakby brał pieniądze za nic jak niektórzy w tym mieście

 38. Tak? dodano 10 lat temu

  To jakiś żart z tą kasą. Remonty toalet aż tyle nie kosztują? Naprawdę Miasto tych żądań nie wytrzyma. Szkoda, że te instytucję typu CKIS, MoK ARM itd ….. nie zarabiają pieniędzy, przecież ich działalność to nie tylko wyciąganie ręki po kasę miejską , niech wreszcie dyrektorzy, prezesi zaczną myśleć o zarabianiu również. Nie można się wykazywać tylko za kasę z budżetu.

 39. racja dodano 10 lat temu

  a na "spotkania filmowe" w NibyKinie prowadzone przez pracownika centrum ludzie niosą kasę w każdy czwartek. Nie dało się zorganizować tego w "centrum"? Projekcję filmu "Mgła" się dało.
  Najlepiej wyciągać ręce po kasę do miasta i wołać DAJ!!!

 40. zwykły mieszkaniec miasta dodano 10 lat temu

  W prasie piszą, że "Coraz więcej miast rezygnuje lub ogranicza wydatki na witanie nowego roku w plenerze.
  Kryzys miejskich finansów każe oszczędzać także na powitaniu nowego roku. Huczna zabawa jest za droga nawet dla niektórych metropolii.
  – Nie będzie koncertu, na który miasto wykładałoby 1,5 czy 2 mln zł. Zrobimy spotkanie mieszkańców, aby mogli złożyć sobie życzenia – zapowiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Na Rynku Głównym czeka ich zabawa przy odtwarzanej z płyt muzyce dance, a o północy pokaz sztucznych ogni. Koszt imprezy to ok. 150 tys. zł."
  A w Siedlcach w tym roku były najbogatsze chyba w historii Dni Siedlec.
  I Sylwester też będzie , a może nie będzie taki drogi?

 41. yeti dodano 10 lat temu

  Sylwester organizuje MOK, proszę pytać. Na sylwestra nigdy nie wydawaliśmy dużo. Dni Siedlec to jedyna impreza plenerowa w Siedlcach, która ma de facto wysoką jakość, w innych miastach organizowanych jest po kilka: Wianki, różnego rodzaje ogólnopolskie festiwale itd. itd. – nie ma co porównywać chyba.

 42. do efasera dodano 10 lat temu

  reklama miedzy nogami ? i to jest poziom myślenia właśnie takich prymitywów ,którzy zbudowali m. innymi obozy koncentracyjne, Wystarczy im kultura przy budce z piwem ! wulgaryzmy .Chamstwo i prymitywne myślenie jest sposobem na życie takich jAk "Efaster", Chamstwo i brudne myśli, agresja wobec innych
  i prowincjonalne potrzeby napędzają takich ludzi i są dowodem ,że za mało uczestniczyli w kulturze jakiejkolwiek, Teraz nadają się do ruskiej mafii żeby grać w ruską ruletkę. Efaser to widocznie najprawdziwszy produkt epoki KOMUNIZMU. Wtedy też wystarczała reklama robotnicy na traktorze….A te błędy ortograficzne i językowe ? Dobitnie świadczą ,że i do szkoły chodził tylko z 6 lat najwyżej….Prymitywnym umysłom nie jest potrzebna kultura ,wystarczy disco polo …choć i to może za "wysokie progi "..

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?