SPIN

Projekt na nowy ratusz w czerwcu lub lipcu 2012

Beata Głozak poniedziałek, 12 grudnia 2011, 14:19 Siedlce, Wydarzenia

Prace nad projektem nowego ratusza i parkingów podziemnych na placu gen. Władysław Sikorskiego mają ruszyć w czerwcu lub lipcu przyszłego roku – poinformował dzisiaj skarbnik miasta Kazimierz Paryła.  

Mimo, że jak podczas konferencji prasowej powiedział Paryła, rok 2012 będzie „rokiem wyrzeczeń” miasto nie rezygnuje z budowy nowego ratusza w centrum Siedlec.

– Ruszy program rozbudowy placu Sikorskiego, czyli budowa parkingu dwupoziomowego i siedziby ratusza. Nie wiem tylko czy to będzie sprawa czerwca czy lipca. Jesteśmy teraz na etapie zmiany planu przestrzennego i to zależy od dopasowania wszystkich dokumentów – tłumaczy skarbnik.  – Sama budowa ruszyłaby w połowie roku 2013 – dodaje.

Nad całością inwestycji jak wielokrotnie podkreślano będzie czuwać Agencja Rozwoju Miasta Siedlce. Podawane kwoty budowy obiektu to ok. 50 mln zł.

5 komentarzy

 1. dane statystyczne dodano 10 lat temu

  powtarzają tak wielokrotnie, bo inaczej miasto miałoby pewnie zadłużenie > 60% i wtedy bida…

 2. plebs dodano 10 lat temu

  Na tym ratuszu przewiezie się nie tylko Kudelski ale i cały siedlecki PiS. Kiepski czas na budowę piramid i innych świątyń władzy, panie Faraon.

 3. JOLKA dodano 10 lat temu

  Ten pomysł na Ratusz to kpina z mieszkanców i skandal żeby w tak trudnych czasach i zadłużonym mieście budować pałac dla władzy.

 4. Petent dodano 10 lat temu

  Nowy Ratusz z miejscami parkingowymi dla petentów – jestem za!
  A teraz ciasnota, wydziały rozrzucone po całym mieście.
  A obecny Ratusz – ruina pokomunistyczna – wstyd pokazywać przyjezdnym.
  Z tego co słychać na forach nowy Ratusz ma sam zarabiać na utrzymanie poprzez wynajem powierzchni handlowej na parterze – zmniejszenie wydatków z podatków.

 5. jim dodano 10 lat temu

  czemu jeśli już ma być stawiany to nie postawić go na Błoniach, w pobliżu stadionu? Kupę miejsca na parkingi i droga dojazdowa jest.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?