SPIN

Tytuł „Złotej Klasy” trafił w ręce siedleckich uczniów (ZDJĘCIA)

Aneta Borkowska czwartek, 15 grudnia 2011, 15:39 Siedlce, Wydarzenia
Dyplom za pierwsze miejsce w konkursie Fot. AB

Dyplom za pierwsze miejsce w konkursie Fot. AB

Dzisiaj odbyło się uroczyste ogłoszenie zwycięzców w drugiej edycji konkursu „Śniadaniowa Klasa”. Pierwszą nagrodę i tytuł „Złotej Klasy” przyznano siedleckiej Szkole Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II. A wszystko dzięki klasom II B i E, które bez problemu przygotowały zdrowe, drugie śniadanie czym zachwyciły jurorów.

– Bardzo się cieszę, że to właśnie nasza szkoła zdobyła pierwsze miejsce. Temat  żywienia jest bardzo na czasie, a w świecie fast foodów bardzo ciężko jest przekonać dorosłego człowieka, a co dopiero dzieci do zdrowego jedzenia – mówi Małgorzata Szostek, dyrektorka szkoły. – W naszej szkole realizujemy wiele programów, które promują zdrowy styl życia. Mam nadzieję, że to będzie taka ważna cegiełka i motywacja do dalszych tego typu działań w naszej placówce – dodaje.

Celem konkursu „Śniadaniowa Klasa” skierowanego do uczniów klas podstawowych II-III jest pokazanie dzieciom i rodzicom zasad prawidłowego odżywiania. Akcja dodatkowo ma na celu edukację uczniów, rodziców i opiekunów, jak prawidłowo komponować śniadania, by były one bardziej atrakcyjne niż posiłki z fast-foodów oraz  co najważniejsze bardziej pożywne.
– Chcemy aby po tej akcji coś zostało w pamięci i dzieciom i rodzicom. Aby wszyscy pamiętali, że  śniadanie jest naprawdę najważniejsze – mówi Małgorzata Sienkiewicz, dyplomowany technolog żywności, specjalista z Zakładów Tłuszczowych „Bielmar” organizatora konkursu. – Przesłane do nas prace były tak fantastyczne, że szkoda że nie mogliśmy nagrodzić wszystkich – dodaje.

Jadły nawet „niejadki”

Zwycięzca może być tylko jeden. I tą najlepszą okazała się praca siedleckich uczniów.  Wysłana do organizatorów  składała się ze zdjęć z przygotowywanego śniadania, piosenki o witaminach i margarynie śniadaniowej oraz wierszyku napisanego specjalnie do tej akcji. Jak mówią Ewa Trochym i Agnieszka Krusińska, wychowawczynie zwycięskich klas jak tylko usłyszały o konkursie od razu wiedziały, że muszą w nim wziąć udział.
– Dowiedziałyśmy się z siedleckich mediów o akcji i momentalnie skontaktowałyśmy się z rodzicami naszych wychowanków – mówi  Ewa Trochym. – Ani rodziców ani dzieci nie trzeba było namawiać. Robiąc kolorowe kanapki dzieci bawiły się, integrowały, ale przede wszystkim uczyły. Nawet potrafiłyśmy zachęcić tak zwane niejadki do zjedzenia śniadania, które same wykonały – dodaje  Agnieszka Krusińska.

Obie nauczycielki przyznają, że takie akcje są potrzebne. Do tej pory w szkole z rozdawanych owoców dzieci najchętniej jadły truskawki, na resztę patrzyły raczej niechętnie. Obecnie sięgają nie tylko po owoce, ale także po warzywa. Z całą pewnością można więc stwierdzić, że zabawa to najlepszy sposób na wiedzę, która na długo zostanie w pamięci.

Wygrani:
I miejsce i wyjazd do parku tematycznego zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach,
II miejsce i wyjazd do kina lub na basen –  Szkoła Podstawowa w Krynicy,
III  miejsce i wyjazd do kina lub na basen –  Szkoła Podstawowa w Krzesku – Królowa Niwa,
Dodatkowo wszystkie dzieci biorące udział w akcji otrzymały kolorowe pudełeczka na drugie  śniadanie.

ab

no images were found

3 komentarze

 1. gospodyni dodano 9 lat temu

  Margaryna ma reklamę za grosze

 2. siedlczanka dodano 9 lat temu

  A dzieciaki wycieczki, dobrą zabawę i może trochę więcej świadomości co do odżywiania, szkoły promocję, nauczycielki satysfakcję… Widzę same korzyści, a normalne, że sponsor nie kieruje się jedynie dobrym sercem.
  Gratuluję zaangażowania nauczycielkom (widać, że wszystko przygotowane profesjonalnie) i sukcesu ich wychowankom.

 3. szczęsliwa mama dodano 9 lat temu

  Gratuluję Wam dzieciaki! trud i praca prowadzą do sukcesu. I to do jakiego- I. miejsce w Polsce. Nagroda też jest wspaniała- wycieczka chyba do Bałtowa. Trzymajcie tak dalej. moja córka brała udział również i w tym konkursie. Dzięki temu nie ma czasu na nudę i na bzdety, bo w 11-stce ciągle coś się dzieje. Dzieci tańczą, śpiewają, recytuja, rysują, itd. Tempo czasem jest zawrotne, impreza goni imprezę. ale i efekty są. dzieciaki się rozwijają, mają swoje pasje. Owszem wymaga to wysiłku również od rodziców, bo trzeba z dzićmi popracować w domu. Ale mnie to cieszy… bo wiele wspaniałych chwil z córką w dzisiejszym, zapędzonym świecie by umknęło…a tak aż serce rośnie.
  Fakt, że ma panią profesjonalistkę i perfekcjonistkę w każdym calu. Trzeba życzyć wszystkim dzieciakom takiej nauczycielki.
  Zreszta jedenastka jest the best. Gratuluję i pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?