SPIN

II etap obwodnicy „przetną” dopiero w marcu?

Beata Głozak wtorek, 27 grudnia 2011, 14:52 Siedlce, Wydarzenia

Nie w grudniu, nie w styczniu i najprawdopodobniej nie w lutym siedleckie władze przetną wstęgę na II etapie wewnętrznej obwodnicy miasta. W miniony czwartek przez kilka godzin trwał odbiór techniczny drogi, ale jak powiedział nam dzisiaj Paweł Mazurkiewicz, rzecznik prasowy magistratu czynności te potrwają do początku roku. 

– Sprawdzamy czy wszystko zostało wykonane zgodnie z projektem. Chodzi o jakość wykonanych robót i czy wszystko co było ujęte w projekcie jest wykonane – powiedział nam w czwartek podczas odbioru Wojciech Cylwik, naczelnik Wydziału Dróg UM Siedlce. – Mieliśmy kilka uwag przed samym odbiorem, przekazaliśmy je inspektorowi nadzoru a ten kontaktował się w tej sprawie z wykonawcą. Jedna z takich uwag dotyczyła instalacji w słupach oświetleniowych.

Odbiór techniczny dyskwalifikują rzeczy, które nie zostały wykonane przez wykonawcę. Może to być na przykład brak znaku drogowego istniejącego w projekcie. –  Uniemożliwia to odebranie ulicy i dopuszczenie jej do ruchu, ponieważ nie spełnia ona w tym momencie wymogów. To może być też brak barierki. Inspektor nadzoru nie zgłaszał żadnych większych uwag zatem liczę, że nie będzie żadnych problemów. W tej chwili nie ma znaków zakazujących jazdy, ale my jako inwestor nie możemy odebrać ulicy niezgodnej z projektem. Projekt musi zostać zrealizowany w całości – tłumaczył nam kilka dni temu Cylwik.

Dzisiaj słowa potwierdził rzecznik prasowy UM Siedlce Paweł Mazurkiewicz. Jak nam powiedział ostatnie odbiory techniczne etapu potrwają do tego końca roku. Oficjalne otwarcie drogi od miejscowości Strzała do ul. Warszawskiej nie nastąpi jednak w styczniu 2012. Stanie się to najprawdopodobniej dopiero w marcu przy bardziej sprzyjającej ku temu pogodzie. – Ulica jest przejezdna a samo oficjalne otwarcie to raczej zwykła formalność i tutaj nie trzeba się spieszyć. Ulica nie ma żadnych wad i wszystko zostało wybudowane zgodne z projektem – kwituje Mazurkiewicz.

Przypomnijmy, że pierwotnie drugi etap obwodnicy Siedlec na odcinku od miejscowości Strzała do ul. Warszawskiej miał powstać do 31 sierpnia tego roku a oddanie miało nastąpić 1 września 2011 roku. Jednak z czasem nastąpiło przesunięcie terminu na 30 listopada. Inwestycja obejmowała wykonanie ponad 3,6 km nowej drogi na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Sokołowskiej a jej koszt wyniósł 24,5 mln zł. Wykonawcą było konsorcjum z Polimexem-Mostostal jako liderem.

bg

17 komentarzy

 1. Mostostal dodano 9 lat temu

  Mostostal to chyba tam tylko barierki robił!!!!!

 2. efaster dodano 9 lat temu

  Dziwne, to trochę podejście UM, na I etapie (Drobika, Północna, JP II) przez prawie 2 m-ce nie działo oświetlenie i sygnalizacja świetna na skrzyżowaniach. Ale Tranzyt szedł, bo robili krzyżówkę Jagiełły – Sokołowska. No, ale Regionalne Drogi Podlaskie mogą więcej. No cóż swój swemu krzywdy nie zrobi. A II etap tam wszytko robili pod wykonawcy, asfalt kładła firma z Węgrowa, były też firmy z różnych części Polski (m.in.) z pod Olsztyna, z Włocławka, Poznania. Niedługo to z zagranicy zaczną ściągać, albo lepiej zatrudnijmy tych Chińczyków, co budowli autostradę pod Łodzią. A pamiętam jak w wakacje w TS Pan rzecznik prasowy UM p. Mazurkiewicz się wychwalał, że nasze obwodnice będą "na czas". No właśnie widać. Siedlce to istny raj dla firm. Tu nikt nie przestrzega terminów, zrobisz z pół rocznym opóźnieniem, to nikt ci kar nie naliczy. Przypuszczam, że na kolejne przetargi UM będą się "zabijać" potencjalni wykonawcy. Zrzucą z ceny, zrobią na "odpierdziel", kar nie naliczą za opóźnienia. Żyć nie "umierać" szanowni wykonawcy. Walcie do Siedlec "drzwiami i oknami".

 3. al dodano 9 lat temu

  Już znak na tej wysepce i krawężnik rozwalone:D

 4. mango dodano 9 lat temu

  Wczoraj byłem na spacerze na II etapie obwodnicy.Schody zejściowe do karieru brudne i nieposprzątane.Walają się butelki po alkoholu(widać dobre miejsce dla meneli do picia – w dole nic nie widać ! ). Za mostem kolejowym skarpy od strony chodnika są nie umocnione i już się obwalają na chodnik. Jak przyjdzie większy deszcz lub burza to błoto ze skarpy spłynie na piękny chodnik z kostki !

 5. Paatryk93 dodano 9 lat temu

  I znowu pochylone zdjęcie, czy nie można wstawić raz zdjęcie prostego ?

 6. kierowca dodano 9 lat temu

  a czy można zrobić proste zdjęcie, bo to jak chałtura z wesela…

 7. Tak? dodano 9 lat temu

  Bałagan i brud jest na całym odcinku placu budowy nikt tam nie sprzątał a straż miejska też się nie czepiała bałaganu, a powinna, bo wiatr roznosił folie i papiery po całym osiedlu, zostały też butelki plastikowe i nie tylko i nie mówcie, że to butelki meneli jak pisano wyżej. Tak było przy rondzie od strony ulicy Monte Cassino rondo niby dawno zrobione a bałagan pozostał po budowlańcach (usypane kupki piachu i przy tym różnych śmieci), a tego już inspektor nadzoru i urzędnicy nie pilnują?
  Poza tym fatalnie usytuowany prawie w środku chodnika na Monte Cassino przy przystanku autobusowym dla wysiadających słup czteronożny od tablicy informacyjnej. Nie można było go zamontować przy samym zewnętrznym krawężniku chodnika?

 8. Sami znawcy - Pajace dodano 9 lat temu

  Jak widać w naszym mieście są sami znawcy wykonywania i projektowania dróg. Przeczytajcie co wy piszecie, co by się nie stało to tylko narzekania i wytykanie błędów. Nie ma słów zadowolenia – sama krytyka – że to źle… tamto źle… Jak stare baby pod halą targowe. Butelki na schodach?? Przecież nie ma zamontowanych śmietników jeszcze – tego projekt nie obejmuje i taki obiekty montuje się później.
  Hejterzy niech siedzą w domach, a jak są tace mądrzy to niech się zatrudnią w wydziale dróg albo nadzorze budowlanym i wtedy pogadamy jak to fajnie.

 9. efaster na prezydenta! dodano 9 lat temu

  zagłosuję na efastera w najbliższych wyborach samorządowych:)O ile wystartuje na fotel prezydenta Siedlec:)Tyle co gada mógłby już to wszystko wykonać:):):)

 10. Lilo dodano 9 lat temu

  efaster to prawdopodobnie Jacek G. radny 😉

 11. AW dodano 9 lat temu

  A czemu ma służyć ustawianie na ścieżce rowerowej toru przeszkód? Czyżby to miasto dążyło do pozbycia się rowerzystów? A oni i tak jeżdżą pod zakaz, bo nie każdy ma zdolności zawodnika rowerowego trialu. Skakać po schodach, czy po barierkach na rampie dla niepełnosprawnych nie każdy ma ochotę. A na kolejnym odcinku zamiana stronami chodnika ze ścieżką rowerową i nawet piękne przejście dla pieszych namalowane, a tylko po to, żeby na ścieżce rowerowej ustawić słupy, znaki itp. Jakby się tak trzymać sztywno tego wyznaczonego kolorem kostki ciągu ścieżki rowerowej, to po prostu nie da się tam przejechać nie zaliczając zderzenia ze słupem. To po co w ogóle robić szopki z przejściami dla pieszych na ścieżce rowerowej, kiedy i tak zmusza się rowerzystów do poruszania wspólnie z pieszymi tym samym ciągiem, bo na tym rowerowym są poustawiane słupy. Ten co to projektował, to chyba na trzeźwo tego nie robił albo miał głęboko w poważaniu rowerzystów. To już lepiej niech tych śmieszek rowerowych w ogóle nie budują, jak mają one być torami przeszkód.

 12. al dodano 9 lat temu

  Lilo śmiem twierdzić, że nie masz racji.

 13. As dodano 9 lat temu

  I znowu Mostostal dał ciała…

 14. efaster dodano 9 lat temu

  Taa, i co jeszcze ??

  Byłem już Mariuszem Dobijańskim, teraz Jackiem Garbaczewskim (w sumie mogę nim być ponad rok pracy w kinie, nowości filmowe za free mógłbym oglądać) niestety nie było mi to dane, musiałem bilet kupować :))

  Cóż jeszcze trochę to dowiem się, że jestem Donaldem Tuskiem, Radosławem Sikorskim, ba od razu się przyznam jestem Dalajlamą.

  Ech….

  Ludzie to jednak dziwni są, ciekawe ile wam pis płaci ?? "10 srebrników" czy więcej ?? Judasz wziął tylko 10, ale w dzisiejszych czasach wiadomo inflacja, wszytko drożeje, idzie kryzys

  Z pozdrowieniami:
  http://www.youtube.com/watch?v=6K_AOUAEh-M&ob=av3e

 15. Xaveri dodano 9 lat temu

  Co z odwodnieniem pod wiaduktem? Już zbiera się tam woda, a co będzie po większej ulewie albo podczas roztopów to strach myśleć…

 16. Do Lilo dodano 9 lat temu

  Prawdopodobnie masz rację. Też tak myślę. I śmiem twierdzić, że Al się myli.

 17. boruc dodano 9 lat temu

  Kiedy będą działać lampy na II etapie obwodnicy? Poustawiali tam słupy a ciemno jak w d…e.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?