SPIN

Siedleckie ”okno życia” obiektem żartów już od pół roku

Aneta Borkowska wtorek, 27 grudnia 2011, 10:06 Aktualnie, Wydarzenia

Siedleckie „okno życia” jest w mieście już pół roku. Wydawałoby się, że nikt nie powinien mieć wątpliwości czemu ma służyć. A jednak niektórzy problem z tym mają.

Od początku jak tylko „okno życia” zostało otwarte stało się obiektem żartów. Śmieci oraz chipsy to najczęściej wrzucane do niego przedmioty, ostatnio pracownicy siedleckiego domu dziecka znaleźli w nim nawet psa.
– Podrzucono nam psa, którego adopcja była chyba najszybszą w Polsce bo po 3 godzinach zwierzak znalazł nowych opiekunów – mówi Katarzyna Graniszewska, dyrektor Domu Małego Dziecka „Domu pod Kasztanami”. – Niestety nadal mamy przykre doświadczenia z oknem życia, bo incydenty z wrzucaniem śmieci są cały czas – dodaje.

Siedleckie „okno życia” jest 47 w całej Polsce. Okna te funkcjonują w naszym kraju od 2006 roku. Mają być miejscem gdzie matka może anonimowo pozostawić swoje nowo narodzone dziecko.

ab

10 komentarzy

 1. jim dodano 9 lat temu

  "(…) A jednak niektórzy problem z tym mają (…)" – kto to pisła ? Kochanowski? A może Brzechwa?

  poza tym do do treści to czego się spodziwać po "daszakach"?

 2. bb dodano 9 lat temu

  takie miejsce, tacy ludzie. W takim miejscu kamera nie może byc zainstalowana, więc socjal sie bawi. Po co to było robić?

 3. siedlczanin dodano 9 lat temu

  Widać w jakim kraju zyjemy, i ile nam jeszcze brakuje do normalności,nie interesuje Cię to to podchodz ,omin po prostu to mjest ewidentne chmstwo i brak elementarnych zasad wychowania, tutaj ukłon w stronę rodziców i szkół.

 4. Matka- Polka dodano 9 lat temu

  Wystarczy popatrzeć na najbliższe sąsiedztwo i odpowiedz dlaczego tak jest sama się nasuwa. Dzieci, które klną jak szewcy. Wybiegają do pobliskiej Hali w kapciach zimą. Chłopcy siedzący całymi dniami i wieczorami na poręczy przy bloku z papierosem i piwem w ręku. Oczywiście chłopcy w dresach i kapturach. Codziennie jeżdżę tamtędy do pracy i to widzę chcąc nie chcąc stojąc na pasach. A ci ludzie nie są nauczeni poszanowania ani siebie, ani czyjej własności.
  Ale Okno Życia powstało dla ratowania życia- jeżeli t…i z pobliskiego osiedla tego nie rozumieją to trudno. Liczy się cel.

 5. janusz dodano 9 lat temu

  bez kamer, o to w tym wszystkim chodzi po cichu skromnie bez piętnowania, to i tak wielkie przeżycie oddać coś swojego, ale to przecież są tylko Siedlce, wszystkim interesujący się katolicy.

 6. andonne dodano 9 lat temu

  Moze ktos powinien nakleic tam kartke z podobna trescia: "Zastanow sie zanim wrzucisz tu smieci, byc moze w tym miejscu, (wsrod smieci?!) bedzie lezalo pokrzywdzone przez los niemowle." Ludzie sa bezmyslni, i dzialaja bezrefleksyjnie. Przerazajaca glupota.

 7. -kręcony- dodano 9 lat temu

  już nie przesadzajcie – niebo się nie zawali od czipsów w "oknie życia".
  myślicie, że gdyby było usytuowane gdzie indziej, to takie sytuacje nie pojawiałyby się? że to tylko wśród mieszkańców daszyńskiego coś takiego może się zdarzyć?
  i pewnie piszący to nigdy w życiu nie wypluli gumy, albo nie rzucili niedopałka lub śmiecia na chodnik.

 8. do kręcony dodano 9 lat temu

  Zastanów się, zanim napiszesz po raz kolejny coś tak głupiego …

 9. -kręcony- dodano 9 lat temu

  wypunktowałaś/eś moją głupotę idealnie.
  to co masz do przekazania jest nie do obalenia – szczerze gratuluję 🙂

 10. XYZ dodano 7 miesięcy temu

  Witam. Czy przyjmujecie malutkie ubranka dla dziecka 56_80

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?