SPIN

Radni o budżecie na rok 2012

Beata Głozak środa, 28 grudnia 2011, 11:24 Siedlce, Wydarzenia

Podczas trwającej sesji miejskiej radni dyskutują nad kształtem przyszłorocznego budżetu. Najbardziej krytycznie do projektu odniósł się radni Mariusz Dobijański i Adam Bobryk. Mimo zastrzeżeń wszyscy radni w liczbie 23 zagłosowali za jego przyjęciem.

Radny Mariusz Dobijański, przewodniczący koła radnych Platformy Obywatelskiej krytycznie odniósł się do projektu budżetu na rok 2012. Stwierdził, że prezydent uskarża się na brak wsparcia władz centralnych a dzięki nim do budżetu miasta wpłynęły dziesiątki milionów złotych. Podsumowując poprosił Wojciecha Kudelskiego o mniejsze „politykowanie”. Niezrozumiałe są dla PO podwyżki w PEC-u, który jest w bardzo dobrej kondycji finansowej. „O działaniach Agencji Rozwoju Miasta Siedlce nie wspomnę, bo jej działania są zerowe” – powiedział Dobijański. – Dług w tej chwili wynosi powyżej 50 procent i to jest fakt. Czy zmaleje w przyszłym roku? Na to gwarancji nie mamy, ale życzę nam wszystkim, aby tak się stało, bo sytuacja finansowa kraju może jeszcze ulec zmianie – dodał.

Radny podkreślił również, że od jakiegoś czasu wnioski pisane przez Siedlce nie uznały akceptacji na wyższych szczeblach i nad tym należy się zastanowić. Mimo zastrzeżeń radni Platformy zagłosują za budżetem.

Radny Adam Bobryk budżet nazwał rokiem „zachowawczym”. Jak powiedział Lewicę smuci fakt, że nie ma w projekcie wzmianki chociażby o remoncie liceum ogólnokształcącego nr 4. Wartym rozważenia wydaje się także zdaniem Bobryka pomysł odsunięcia w czasie budowy nowej siedziby ratusza w centrum miasta. Radny Leszek Gadomski studził słowa radnego podkreślając m.in. że zadłużenie może wynieść nawet 60 proc. a na początku roku ten poziom ma spaść do około 40 proc.

Wojciech Kudelski podziękował skarbnikowi miasta Kazimierzowi Paryle za konstrukcję budżetu. Podkreślił dużą rolę radnych w projekcie budżetu. Dla Wojciecha Kudelskiego niezrozumiałe są zastrzeżenia i krytyczne uwagi Platformy dotyczące budżetu.

– Dlaczego radni Platformy chcą umniejszyć rolę swojej partii w sukcesie Siedlec. Dlaczego słyszę tutaj, że prezydent realizuję linię Prawa i Sprawiedliwości? Nigdy nie odbierałem zasług koalicji a realizuję założenia koalicji „Zgoda i Rozwój”. Nieporozumieniem jest mówienie, że Platforma nie uczestniczy w sprawowaniu władzy wykonawczej w mieście. Taką władzę sprawują m.in. spółki miejskie a tam jak nie ma prezesa z PO to jest wiceprezes. Mówi Pan o PEC-u, ale tam członkiem zarządu jest właśnie przedstawiciel Platformy – zauważył Kudelski. Odnosząc się do słów Adama Bobryka o „Żółkiewskim” stwierdził, że w sytuacji niżu demograficznego nie może teraz odpowiedzialnie powiedzieć, że remont nastąpi w najbliższym roku.

– Fakt desygnowania na różne stanowiska przedstawicieli Platformy nie może także nas zwalniać z krytyki także tych naszych przedstawicieli – skwitował Dobijański.

– Panie radny to, że nie ma wiceprezydenta z PO to nie znaczy, że nie współrządzicie. Jesteście tak samo umoczeni jak my.

Radny Adam Bobryk o budżecie:

[audio:http://www.spin.siedlce.pl/wp-content/uploads/2012/01/30_12_mag_budzet2012.mp3|titles=30_12_mag_budzet2012]

Wojciech Kudelski o budżecie:

[audio:http://www.spin.siedlce.pl/wp-content/uploads/2012/01/30_12_mag_budzet201202.mp3|titles=30_12_mag_budzet201202]

Wojciech Kudelski odpowiada Mariuszowi Dobijańskiemu:

[audio:http://www.spin.siedlce.pl/wp-content/uploads/2012/01/30_12_mag_budzet201203.mp3|titles=30_12_mag_budzet201203]

bg

16 komentarzy

 1. :) dodano 11 lat temu

  Pan Mariusz jak zwykle krytyczny..tym razem wobec budżetu i jak zwykle głosuje "za"…hihi hipokryzja…..

 2. mr dodano 11 lat temu

  jestem za a nawet przeciw 😀

 3. d dodano 11 lat temu

  Dobijański jak samo nazwisko wskazuje dobija:)a więc denerwuje ludzi:)

 4. Harry dodano 11 lat temu

  Najbardziej krytycznie do projektu odniósł się radni Mariusz Dobijański i Adam Bobryk. Mimo zastrzeżeń wszyscy radni w liczbie 23 zagłosowali za jego przyjęciem. Buaahhahahaha Żenada i hipokryzja najwyższej próby …

 5. psy szczekają, karawana jedzie dalej dodano 11 lat temu

  Czy nie można być krytycznym wobec szczegółów a akceptować z zastrzeżeniami całość? Czy istnieje jakaś pośrednia forma – jestem za ale tylko troszeczkę a troszeczkę to jestem przeciw? Proponujcie rozwiązania. Ale z resztą po co. Lepiej poobrażać kryjąc się za anonimowością internetu.

 6. Pan P. dodano 11 lat temu

  tak sobie urobił Radnych?

 7. efaster dodano 11 lat temu

  przynajmniej jest osoba, która mówi prosto w twarz Prezydentowi prawdę, nie "objawianą”, jaką stara nam się wmówić Kudelski i cały UM (propaganda sukcesu) ale tą rzeczywistą, prawdziwą, taką, jaka jest. To, że Prezydent i radni pis zaklinają rzeczywistość to nie znaczy, że taka jest. Wolę "czystą, brudną" prawdę, ale prawdziwą niż "kolorowanki" el Prezidente i radnych pis. Czy się komuś podoba czy nie ARM nie przyniosła ani zł. zysku. Sorry takie są fakty. Czyli stwierdzanie, że osiągnięcia agencji są zerowe są jak najbardziej trafione i na miejscu. No, ale czego się można spodziewać po Prezesie, którego nawet z PKP wyrzucili. No, ale "Krzysio" kolejarz-elektryk-poseł, poparł, więc trzeba "swojego" obsadzić na stanowisku. A czy się komuś podoba czy nie między PO i PiS zawsze będzie wojna, to, co jest w Siedlcach to jest naciągane, ja bym jeszcze bardziej "dobijał" prezydenta. O zemną to by łatwego "życia" nie miał. Na szczęście radnym nie jestem.

  Z dedykacją dla Prezydenta i radnych pis:
  http://www.youtube.com/watch?v=-Ku_dzB2a54&ob=av3e

 8. niezainteresowany dodano 11 lat temu

  Nie znam w czałości założenień budżetu, bo jakoś nigdzie nie mogłem go znaleźć. Z fragmentarycznych wypowiedzi należy wnioskować, że nie powała na kolana. Ale jak może, skoro 21 radnych to jedna paczka? Mili mieszkańcy Siedlec, więcej odwagi przy urnach i na forach, a radni będą reprezentowali nasze sprawy, a nie partyjne interesy i z której opcji dostanie się więcej do rad nadzorczych poszczególnych spółek.

 9. Kris dodano 11 lat temu

  Hipokryzja Dobijańskiego nie ma granic. Jeśli któremuś z wiceprezydentów albo prezesów spółek miejskich nie podoba się "umoczenie", to jestem chętny dać się namoczyć na podobny stołek. Nikt ich tam chyba nie trzyma na siłę. To śmieszne, że czują się "namoczeni", ale nie dadzą odciągnąć się od "koryta".

 10. Pisiory plują jadem, bo dodano 11 lat temu

  nie mogą usadzić Garbaczewskiego i Dobijańskiego, a ci bez obaw o własną przyszłość i stołki mówią im całą prawdę w oczy.

 11. och... dodano 11 lat temu

  …na szczęście jest osoba ,która mówi prosto w twarz…mówią im prawdę w oczy…i obydwaj głosują ( już nie pierwszy raz) tak jest reszta , zgodnie z wolą prezydenta- to jest HIPOKRYZJA W CZYSTEJ POSTACI

 12. efaster dodano 11 lat temu

  na końcu art. pisze "Więcej informacji dzisiaj" został dodany w środę 28 grudnia br. dziś mamy piątek 30 grudnia. CDN. nastąpi ??? Jeśli będzie coś "pikantnego" to warto poczekać nawet po nowym roku :)) Ciekawe czy kiedyś doczekam jak między Prezydentem a np. p. Dobijańskim dojdzie do "rękoczynów" ?? To by było wydażenie, na czołówki głównych dzienników i newsów mediów ogólnopolskich by trafiło :)) Nie no żarcik taki. Serdecznie Pozdrawiam Redakcję SPIN 🙂

 13. efaster jesteś żenujący dodano 11 lat temu

  efaster: piątek, 30 Grudzień 2011, 03:41

  ……. Ciekawe czy kiedyś doczekam jak między Prezydentem a np. p. Dobijańskim dojdzie do "rękoczynów" ?? …..


  Szanowny Panie eraster, nie znam tych ludzi, ale myślę, że mają trochę kultury osobistej i potrafią w bardziej cywilizowany sposób rozstrzygać spory. Mediów ogólnopolskich też takie coś na pewno nie zainteresuje, no może tylko jakieś brukowce czytane przez takich prymitywów jak Pan.

 14. Polska to dziki kraj, a Siedlce to miasto absurdów. dodano 11 lat temu

  Twierdzenie pana prezydenta, że ktoś jest umoczony we władzę to kpina ze społeczeństwa. Rozumiem, że jedynym powodem rozszerzenia Zarządów spółek miejskich było umoczenie kogoś we władzę. Żenujące słowa z ust urzędnika odpowiedzialnego za miasto. To tylko po to wprowadzono 3 osobowy zarząd w MÓZGU? To po to w każdej spółce siedzi polityk, dobrze wynagradzany żeby zaspokoić ego pana prezydenta? Żeby mógł powołać się na fikcyjną koalicję? Siedlce, to naprawdę miasto absurdów…

 15. fotograf dodano 11 lat temu

  Oni wszyscy /cała koalicja po patronatem PiS/ robi Nas w przysłowiowego konia.
  Szastają Naszymi pieniędzmi na prawo i lewo , a jak wzrasta bezrobocie to mówią, że to światowy kryzys i biorą się za budowę nowego urzędu.
  W Nowym Roku Siedlczanom życzę przede wszystkim większej odpowiedzialności za przyszłość nas wszystkich.

 16. Więcej dodano 11 lat temu

  28.12.2011r "Więcej informacji dzisiaj".
  I gdzie one są?
  Nie warto pisać ile dostały MOK1 i MOK2?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?